Marmelada iz pomaranč ali drugih agrumov

barb  

član od: 20.11.2003

sporočila: 19

tema odprta - 15. jan 2004 15:00 | ogledi: 6.070 | odgovori: 5

Prosim za nasvet kako skuhati marmelado iz pomaranč. Verjetno z želirnim sladkorjem v razmerju 1:1 ne morem zgrešiti, me pa zanima kakšne začimbe lahko dodam, ali je potrebno kožico olupiti, itd.

Hvala vnaprej!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. jan 2004 22:54

Njam, ste mi kar malo pocedili sline ob tej pomarančni marmeladi. Jaz bi se odločila za dodatek cimeta in klinčkov, se mi zdi da ta dva okusa zelo dobro "sodelujeta" s pomarančo. Tudi mene zanima če bi bilo potrebno pomaranče olupit oz. verjetno marmelado na koncu precediti? Samo vprašanje je koliko marmelade potem dobimo iz 1 kg pomaranč? Lep pozdrav! Anja

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

16. jan 2004 7:33

http://www.tiptree.com/ Lahko jo tudi kupite (prodaja jih Maximarket). Wilkin & Sons "Crystal" Marmalade je ena najboljsih marmelad, kar jih poznam.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. jan 2004 16:58

poskusi marmeladi dodati malce ingverja, je boljse kot cimet in klincki meni je vsec pomarancna lupinica v marmeladi, je pa res, da jo olupim cisto na tanko in tanko narezem na trakce. Ves beli del in peske pa zavijem v gazo, ki se nato kuha (pektin!!) skupaj s pomarancnim sokom, mesom, lupinicami in vodo priblizno 1/2 ure, gazo odstranim (ne ozemam prevec, ker pride marmelada motna) nato sele dodam sladkor in kuham dokler ni dovolj gosta. Ker ne dodam posebej zelina vse skupaj kar traja kake pol ure, prvic ko je zelo rahlo vrela pa mislim da sem jo kuhala celo uro. Ne spomnim se koliko tocno pride marmelade, ker sem jo veckrat kuhala malo mesano (pomarance + limone + grenivke) mislim pa da 5-6 malih kozarckov. LP,R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti