Tehtnica za merjenje vode,maščobe in mišične mase v telesu

jasmina21  

član od: 26.1.2011

sporočila: 22

tema odprta - 19. jun 2012 12:01 | ogledi: 10.890 | odgovori: 5

Zanima me ali so tele rezultati kot mi jih je pokazala tehnica danes zjutraj ki sem se vagala na tešče normalni ali so kje kakšna odstopanja,ker v navodilih je zelo čudno prikazano in se sploh ne znajdem.

leta:23,višina:163cm,kg:68

pravilna prehrana(polnozrnatni izdelki,belo meso,zdrave maščobe,sadje ,zelenjava)

redno športno aktivna-tek kolesarjenje in vaje za krepitev mišič-vsak dan!!

M=69% 25 (mišična masa in kostna masa)

F=33,7%  (maščobe)

W=53,4% (voda)     mislim da pomenijo tole te kratice nisem pa 100% ker so navodila zelo zelo skopa...:/ :/ :/

Prosim za pomoč!:)

jasmina21

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. jun 2012 12:30

Ne vem, kaj pričakuješ? Normalni delež maščobe v telesu za punco tvojih let je tam do 1/3, se pravi, da si po teh številkah majčkeno nad normalo. Tablic o priporočljivih mejah najdeš na internetu kolikor hočeš.

Kar se pa zanesljivosti teh tehtnic tiče - no ja. Takole zelo na približno, preko palca, številke že nekaj povedo, za obesiti se nanje pa tudi ni. V primerjavi z izotopsko analizo z devterijem, ki se uporablja za natančne meritve, impedančna analiza, na kateri temeljijo take tehtnice, količino maščobe praviloma podceni. Že po svojih rezultatih vidiš, da bi te morelo biti vsega skupaj več kot 100%, ampak taka odstopanja, kot tu gori, so normalna, saj je tudi pri najboljših analiznih metodah napaka par % normalna stvar.

Sicer pa - ne vem, zakaj se obremenjuješ s svojimi procenti maščobe? Kot pišeš, se prehranjuješ "pravilno", se vsak dan giblješ, potem bo maščoba prej ko slej tudi pristala v pravih mejah, se ti ne zdi? Samo nikamor naj se ti ne mudi, nič se ne zgodi čez nič. 

 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jun 2012 12:54

jasmina21 je napisal/a:

 :/ :/

Prosim za pomoč!:)

 

jasmina21

 

Evo, pomoč prihaja:

Tisto vago lepo pokrij s kakšno cunjo in jo spravi nekam, kjer bo daleč od oči.

Namesto vage se vzame šiviljski meter in se pogledajo obsegi bokov, pasu prsi. Odkorakaj do trgovine z linžerijo in investiraj v seksi linžerijo in poglej, kako telo funkcionira v tej bojni opravi. Tisto, kar je viška se popravlja s telovadbo in pravilno prehrano

Ne razmišljaj toliko o pravilni prehrani in te stvari, preprosto, manj jej. Pri tej temperaturi itak ni blaznega apetita. BTW, sadje čisti, ampak ima veliko sladkorja in s sadjem se ravno silno ne shujša.

Poletje je, dekle, plavaj. Plavanje naredi lepo postavo.

Vendelina jr.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. jun 2012 13:07

jasmina21 je napisal/a:

Zanima me ali so tele rezultati kot mi jih je pokazala tehnica danes zjutraj ki sem se vagala na tešče normalni ali so kje kakšna odstopanja,ker v navodilih je zelo čudno prikazano in se sploh ne znajdem.

leta:23,višina:163cm,kg:68

pravilna prehrana(polnozrnatni izdelki,belo meso,zdrave maščobe,sadje ,zelenjava)

redno športno aktivna-tek kolesarjenje in vaje za krepitev mišič-vsak dan!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

M=69% 25 (mišična masa in kostna masa)

F=33,7%  (maščobe)

W=53,4% (voda)     mislim da pomenijo tole te kratice nisem pa 100% ker so navodila zelo zelo skopa...:/ :/ :/

Prosim za pomoč!:)

 

jasmina21

 

Prvi del govori, da je s tabo vse v najlepšem redu, če se tudi počutiš tako. Drugi del vnaša samo zmedo v tvoje življenje, zato pospravi tehtnico in se ne obremenjuj.

Tvoja skrb naj bo ohranjati zdravo telo ob zmernem načinu življenja.

zeta

jasmina21  

član od: 26.1.2011

sporočila: 22

19. jun 2012 13:12

hvala za pozitivne odgovore,se bom potrudila posraviti tehnico ker bo res tako najbolje...:9 :) :) lep pozdrav vsem skupaj!

 

jasmina21

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. jun 2012 22:20

Tehtnice, ki pokažejo pravo razmerje (nam všečno ali ne) so precej dražje  (tvoja verjetno ni take sorte, samo ugibam, ne tega jemati v negativnem smislu) in jih ravno ne prodajajo takoj za vogalom.

Zato raje živimo v nevednosti. Čeprav se moram tule kar posuti s pepelom... Ko sem bila zadnjič na Cooperjevem tekaškem testu, je bilo to vaganje/merjenje v kompletu na DIFu, kjer dotično tehtnico imajo. Pokazala je precej manj maščobe kot domača vaga (cca 8%), katero jaz uporabljam večinoma samo za tehtanje kufrov pred kakim avionskim letom.

PS Herbalife in njihovi metuljčkasti merilci - oh in sploh, kako naj bi bili učinkoviti, japajade, prej omenjena vaga v moji kopalnici (ki je stala slabih 15 evrov v Sparu) je pokazala čisto iste procente kot HL metuljček. Se pravi, da sta obe pokazali narobe.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti