Zavarovanje za mladega voznika

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

tema odprta - 19. jun 2012 10:44 | ogledi: 13.534 | odgovori: 11

Sin je naredil izpit za avto. Imamo dva avtomobila, zavarovana pri Triglavu. Za mladega voznika lahko zavaruješ le vsak avto posebej. Ali ima kdo kaj izkušenj še s kakšno drugo opcijo oz. zavarovalnico? Ali je zavarovanje sploh nujno?

Zelda

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. jun 2012 11:05

Zelda je napisal/a:

Sin je naredil izpit za avto. Imamo dva avtomobila, zavarovana pri Triglavu. Za mladega voznika lahko zavaruješ le vsak avto posebej. Ali ima kdo kaj izkušenj še s kakšno drugo opcijo oz. zavarovalnico? Ali je zavarovanje sploh nujno?

 

Isto je bilo pri nas, vse imamo zavaravano pri triglavu, samo za mladega voznika ima pa triglav precej slabo polico tako da sem sesama posebej zavarovala pri Adriatic Slocenica. Njihova zavarovalna polica velja za KATERIKOLI avto, ki ga voziš, ker si ubistvu zavarovan ti, kot mladi voznik in ne avto nate. Kar je precej priročno, če nimaš svojega avtomobila in voziš vse ostale družinske.

Ni pa nujno,da ga zavaruješ, ti pa toplo toplo priporočam. Mladim voznikom se še prehitro kaj naredi, premalo izkušenj, pa včasih težka noga, pa ne znaš odreagirati itd. Sama poznam ogromno ljudi, ki so v prvem letu po opravljenem izpitu imeli nesrečo. Med njimi tudi sebe

Roncolino

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. jun 2012 13:49

Arcoiris je napisal/a:

Zavarovanje ni nujno, je pa boljše, da ga naredite. Če ga nima in se mu zgodi nesreča, je avtomatično kriv mladi voznik. Pri eni zavarovalnici vem, da se da tudi neko prenosno zavarovanje naredit, samo se baje ne splača. Tudi mi imamo doma dva avta, za mladega voznika smo zavarovali samo enega in vozim večinoma samo tistega. 

 

Joj, lepo prosim ne širite neumnosti in ne trdite stvari, o katerih očitno premalo veste!

Nikakor ni "avtomatično kriv mladi voznik". V kolikor je le udeleženec in ne povzročitelj nesreče, nima nobene veze, ali je mladi ali stari voznik. V kolikor pa je mladi voznik povzročitelj nesreče, krije 20% dajatev zavarovalnice. Kar pa je seveda lahko kar veliko, sploh kadar gre še za telesne poškodbe.

AdriaticSlovenica in Tilia ponujata posebno polico, ki krije mladega voznika in sicer:

- polico ki krije njegovo odgovornost kadar vozi pri njih zavarovana vozila (cca. 100€)

- polico, ki krije njegovo odgovornost, ne glede na to kje je zavarovano vozilo, ki ga tisti trenutek vozi (cca. 150€)

Issi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. jun 2012 14:06

Za mladega voznika se da zavarovanje doplačati k obstoječi polici, ki jo imaš - preverjeno, to sem naredila lani. Ne spomnim se več natančno, koliko je bilo - mislim, da sem za pol leta doplačala okrog 30 € (pri Zavarovalnici Maribor). 

Sonja

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. jun 2012 14:34

Da limnol, da se, ampak Zeldi ni všeč, ker imajo dva avtomobila in bi morala na obeh dopalačat, če želi, da bi sin lahko vozil oba avtomovila. In pač sprašuje za druge možnosti.

Issi

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

19. jun 2012 18:56

Ja tako je zavarovanje ni nujno je pa dobro.....Je pa kar drago jaz nisem dolgo nazaj še bila mladi voznik in mi je moje avtomobilsko zavarovanje povečalo kar za 250e.....hhhh

te.jcika

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. jun 2012 19:55

Te.jcika to je pa drago pa ti je to veljalo za vsa 3 leta, ali si morala vsako leto toliko doplačati?

 

Mene je pri AS prvo leto prišlo 150€, drugo leto 142€ letos pa 130€...se pa potem ta bonus, ki ga pridobivaš, če ne uveljavljaš police, lahko prenese potem tudi naprej, če pri njih zavaruješ samo še avto.

Roncolino

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. jun 2012 22:03

Cene doplačila so seveda različne, saj je to 20% doplačilo na premijo. Premija pa je seveda odvisna od moči vozila (kilovatov). Seveda je večja za vozilo s 130 kilovati kot za vozilo s 50 kilovati. In doplačilo za mladega voznika se doda na letno polico - velja torej eno zavarovalno leto.

Bonus, ki ga zavarovanec pridobiva z vsakim zavarovalnim letom, ko ni povzročil nezgode, pa se prenaša ne glede na to, ali je polica z doplačilom za mladega voznika ali ne in tudi ne glede nas to, ali je polica vsa leta sklenjena pri eni zavarovalnici ali vsako leto pri drugi.

Issi

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

19. jun 2012 22:07

Oj, pri nas smo storili isto kot Roncolino.

Oba avta sta zav. pri Triglavu in bi bilo treba plačati za vsakega posebej, poleg tega vozi občasno še bratov avto. Torej ima ^osebno^ polico pri Adriaticu. Žal je tudi glede nesreče pri nas bilo tako, kot pravi Roncolino. Pred kratkim je imela nesrečo z veliko mat. škodo,njej ni bilo hudega. 

robida

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. jun 2012 22:43

Zakaj pa ne preverite pri Generali, mi zadnja leta plačujemo občutno manj za zavarovanje kot pri ostalih zavarovalnicah.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti