Zavarovalnica triglav- razočaranje!

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 18. jun 2012 18:03 | ogledi: 16.258 | odgovori: 20

Tako je...daj, daj, daj, ko pa naj bi oni dali pa vidiš koliko si jim pomemben!

Že precej let imam otroka nezgodno zavorovana pri zavarovalnici *** cenzurirano *** in hvala bogu se je "le"dvakrat zgodilo da sta bila nekaj malega šivana in sta brez problema dobila tistih cca 10€ odškodnine. Zaplete se pa kadar bi morali izplačati malo večjo vsoto. Pa da opišem primer: sin si je pri šprtu strgal kolensko vez in smo samoplačniško  (ker gre hitreje) obiskali ortopeda, pa kirurga, nato še fizioterapevta. S športom se ni smel ukvarjati tri mesece.

No zavarovalnici smo predložili vso dokumentacijo, no in oni pravijo, da do odškodnine ni upravičen, ker je med poškodbo obiskoval šolo. Da odškodnina velja le v primeru, če bi v šolo ne hodil, če bi imel mavec ali longeto.

Če to ni paradoks, to očitno za njih ni poškodba! Agent miob sklenitvi pogodbe nikoli ni rekel, dodškodnina velja samo v primeru odsotnosti od pouka, niti mi to nikjer ne piše.

Sem klicala tudi odvetnika za nasvet in je takoj ugotovil, da gre za omenjeno zavarovalničo, češ da naj bi ta najslabše delala z zavarovanci. Rekel je tudi, da mu odškodnina pripada, samo ne upam v nobeno tožbo, da ne bom še več zgubila, kot sem že sicer.



Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jun 2012 19:05

Teka je napisal/a:

 

Sem klicala tudi odvetnika za nasvet in je takoj ugotovil, da gre za omenjeno zavarovalničo, češ da naj bi ta najslabše delala z zavarovanci. Rekel je tudi, da mu odškodnina pripada, samo ne upam v nobeno tožbo, da ne bom še več zgubila, kot sem že sicer.

 

Teka

 

S tem stavkom si pa seveda dala vso možnost omenjeni zavarovalnici, da toži tale spletni portal zaradi klevetanja, neresnic itd itd itd.

Pa ženska, za božjo voljo! Če si ne upaš v tožbo (kljub temu, da ti odvetnik zatrjuje, da bi dobila), potem si pač ne upaš. Ozrioma niti ne upaš reči odvetniku, koliko bi tole stalo - ti že vnaprej veš, da ne bi...skratka, če tega ne nameravaš reševati tam, kjer se to pravilno rešuje,  obmolkni in bodi za vedno tiho po tej temi.  Ne pa malo takole na suho govoriti stvari o neki zavarovalnici, za to uporabiti portal ki ni tvoj in si takole dajati duška, kulinarika.net naj pa kliče svoje odvetnike, da bi jo branili. Tole tvoje pisanje spada v kategorijo "mahanja s tujim onetom po koprivah".

 

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jun 2012 20:01

Teka, Vendelina ima prav. Na posvet k odvetniku, z vso dokumentacijo, in ti bo povedal. Saj ni nujno da greste v tožbo. NApisal ti bo zahtevek za odškodnino ali kako se že temu reče, in se boste malo pogajali. Tožba pride v poštev v skrajnem primeru, če bi zavarovalnica vztrajala pri svojem.

 

Tudi sama imam izjemno slabo izkušnjo s *** cenzurirano *** , zato smo tudi menjali zavarovalnico. Pred več leti, ko je hči za preklan spodnji del ustnice (luknja je bila skozi zaradi padca na vogal šolske klopi - posledica šivanje rane  nad brado v treh plasteh ...) in dve brazgotinici na obrazu, še zdaj, po 15 letih vidni, dobila takšno odškodnino, da sem takoj klicala vodjo poslovalnice in ga vprašala, kdo je v tej zgodbi nor ... Sem mu lepo pojasnila zadevo, je prijzano pojasnil nekaj nazaj in rekel "Pri nas je pač tako" in smo zaključili zgodbo. V tožbo nismo šli, se mi je zdelo zamalo, smo pa seveda menjali zavarovalnico.

 

 



mamamia

gregor987  

član od: 3.3.2005

sporočila: 6

18. jun 2012 20:24

Pozdravljeni.

Tudi nam se je zgodila pri dijaku nesreča in odškodnino je dobil samo za tiste dni , ko ni hodil v šolo in to seveda ni prav.Sin je namreč imel potrgane ramenske vezi,pa  tudi 3 mesece ni smel telovaditi itd.Tako da mislim da te zavarovalnice obljubljajo samo takrat, ko je trba zavarovati nekaj,ko pa morajo izplačati se pa nekaj izmikajo.Te podpiram Teka.

Lp.

gregor987

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jun 2012 21:51

Tudi je bistvena razlika, kaj vse uveljavljaš. Lahko zahtevaš plačilo zaradi prestanih bolečin, duševnih bolečin itd ...

 

mamamia

Pavlika  

član od: 12.1.2006

sporočila: 45

18. jun 2012 22:37

Ko si sklenila zavarovanje,si zraven na zloženki imela napisano kaj krije nezgodno zavarovanje. Vse zavarovalnice imajo zelo podobno otroško nezgodno zavarovanje.Mislim, da tisto z odvetnikom in tožbo, ter z odškodnino za prestajanje bolečin,duševnih bolečin ne boš nič dosegla.Eno je odškodnina po odgovornosti, drugo pa je zavarovalnina izplačana po polici.Žal.

 

Pavlika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jun 2012 23:35

Itak da je skupno vsem zavarovalnicam, da bodo zapletale kolikor gre, ko je treba z njihove strani kaj plačat, kar je navsezadnje povsem logično, saj so profitna, ne pa dobrodelna ustanova. Na nas pa je, da beremo drobni tisk, ker tu se skrivajo zanke, ne v lepih besedah agentov, in se odločamo.

mamamia

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

19. jun 2012 0:22

Meni je pa všeč, da nas mama nikoli ni nezgodno zavarovala in ponavadi sem bila edina v razredu, ki ni prinesla nazaj v šolo prijavnice za zavarovanje. Argument je bil, da noče, da se njenim otrokom kaj zgodi in da verjame, da se jim ne bo nič zgodilo; če bi se zgodilo kaj malega, bi dobili nazaj znesek, podoben vplačilu; če bi se zgodilo kaj hudega, pa si zaradi tega ne želi nobenega denarja.

perpetua

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. jun 2012 9:26

Dnevno nadomestilo je nadomestilo izgube zaslužka. Zavarovancu torej pripada za dneve, ko ni delovno sposoben, beri: ko je v bolniškem staležu. Pika.

To je splošna definicija termina "dnevno nadomestilo" in je enaka za vse zavarovalnice in je tudi opisana v vseh splošnih pogojih.

Pri otroških zavarovanjih seveda ne moremo govoriti o bolniškem staležu, zato se štejejo dnevi, ko ne more obiskovati pouka (kar je primerljivo odraslim, ki ne morejo v službo) in dnevi, ko sicer obiskuje pouk, je pa pri tem omejen z mavcem ali longeto.

Pravzaprav imajo tu starši povrnjeno razliko med polno plačo, ki bi jo zaslužili in zmanjšano, ker koristijo nego za družinskega člana.

 

In še napomembnejše: namen zavarovanja NI ZASLUŽEK, ampak POVRNITEV IZGUBLJENEGA ZASLUŽKA zaradi nezgode, oziroma povrnitev v prvotno stanje - pri premoženjskih zavarovanjih.

Issi

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

19. jun 2012 11:56

Se vidi, da marsikdo pojam nima, kakšna so otroška nezgodna zavarovanja. Sploh ne preberejo police, niti splošnih pogojev zavarovanja, verjetno niti ponudbe ne, samo podpišejo in plačajo, potem pa mislijo, da bodo za vsako nezgodo dobili denar.

 

Šolska nezgodna zavarovanja so v večini primerov nezgodna zavarovanja za primer invalidnosti, smrti, dnevnega nadomestila in bolnišničnega andomestila.

 

Torej dobiš izplačano, če otrok manjka v šoli, če je otrok v bolnišnici, če umre ali je tako poškodovan, da postane invalid, pri čemer se npr. za invalidnost šteje tudi lom zoba. V pogojih so lepo opisane vse poškodbe in koliko znaša procent invalidnine, potem si pa izračunaš glede na vplačano premijo.

 

In jaz vplačujem, sicer najnižjo, le za primer ( Bog ne daj ) da bi se kateri tako poškodoval ali celo umrl, da bi potrebovala denar za recimo vzdrževanje invalida ali pogreb. Ne pričakujete pa, da boste kovali dobičke, če si otrok zlomi nogo.

Če je nagnjen k poškodbam, klasično šolsko nezgodno zavarovanje ne prinese kaj dosti, sklenite kaj drugega.

lartep

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

17. avg 2012 12:59

Teka je napisal/a:

Tako je...daj, daj, daj, ko pa naj bi oni dali pa vidiš koliko si jim pomemben!

Že precej let imam otroka nezgodno zavorovana pri zavarovalnici *** cenzurirano *** in hvala bogu se je "le"dvakrat zgodilo da sta bila nekaj malega šivana in sta brez problema dobila tistih cca 10€ odškodnine. Zaplete se pa kadar bi morali izplačati malo večjo vsoto. Pa da opišem primer: sin si je pri šprtu strgal kolensko vez in smo samoplačniško  (ker gre hitreje) obiskali ortopeda, pa kirurga, nato še fizioterapevta. S športom se ni smel ukvarjati tri mesece.

No zavarovalnici smo predložili vso dokumentacijo, no in oni pravijo, da do odškodnine ni upravičen, ker je med poškodbo obiskoval šolo. Da odškodnina velja le v primeru, če bi v šolo ne hodil, če bi imel mavec ali longeto.

Če to ni paradoks, to očitno za njih ni poškodba! Agent miob sklenitvi pogodbe nikoli ni rekel, dodškodnina velja samo v primeru odsotnosti od pouka, niti mi to nikjer ne piše.

Sem klicala tudi odvetnika za nasvet in je takoj ugotovil, da gre za omenjeno zavarovalničo, češ da naj bi ta najslabše delala z zavarovanci. Rekel je tudi, da mu odškodnina pripada, samo ne upam v nobeno tožbo, da ne bom še več zgubila, kot sem že sicer.



Teka

 

Eeeeej....Zakaj pa ne vzameš brezplačne pravne pomoči???....Če dobijo primer, ti od izplačane odškodnine vzamejo nekaj procentov,  drugače pa nič. Se pa zelo potrudijo, ker vejo, da samo z izplačilom kaj pokasirajo

vd007

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti