Brokoli omaka in sirovi štruklji

babadato  

član od: 8.8.2002

sporočila: 13

tema odprta - 14. jan 2004 17:48 | ogledi: 12.327 | odgovori: 3

Pozdrav!

A mi lahko kdo pomaga z receptom za brokoli omako, ki jo lahko postrežem k sirovim štrukljem?

Hvala,

Barbara

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

14. jan 2004 20:25

Jaz naredim brokolijevo omako k širokim rezancem. Kako bi šla k štrukljem, pa ne vem. Na olju zarumenim malo čebule, potem dodam sesekljan česen in takoj zalijem s sladko smetano. Dodam očiščen in na cvetke narezan brokoli in posušene jurčke. Solim in kuham kakih 10 minut (ne sme biti razkuhan). Čisto preprosto in zelo okusno. lp, Tatjana

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

17. jan 2004 15:40

BROKOLI V OMAKI Brokoli nekaj minut kuhaš v sklani vreli vodi, nato ga razdeliš na cvetke, stebla (manjša, ne debele "noge" brokolija) pa (zelo drobno) sesekljaš (najbolje v multipraktiku). Nekaj vode, v kateri se je kuhal brokoli, prihraniš. V kozici segreješ malo olja, nanj streseš nekaj žlic krušnih drobtin in jih malo popražiš, nato pa zaliješ z malo "brokolijeve vode" (mora biti gosto, a še vedno tekoče). Prevreš in dodaš brokolijeve cvetke in sesekljana stebla. Premešaš, zaliješ z "brokolijevo vodo", dodaš malo vegete ali jušne kocke ter nekaj žlic dobro razmešane kisle smetane. Kuhaš še cca. 5 minut, posoliš, popraš in postrežeš. Tako pripravljen brokoli pri nas postrežemo k štrukljem, skutni štručki, pohanemu mesu, pečenemu ali pire krompirju. Pa dober tek! lp, maja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jan 2004 8:29

Uau, to se pa v redu sliši. Prav škoda, ker imamo danes že golaž za zraven slanih orehovih štrukljev. Pa drugič. LP Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti