Kje se dobro je na cresu?

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

tema odprta - 15. jun 2012 19:43 | ogledi: 18.894 | odgovori: 17

Je postalo že skoraj tradicionalno, da vsako leto pred morjem kulinarike sprašujem, kjer se res dobro je (morsko ali kaj drugega). Tokrat bo Cres, zanima me predvsem mesto Cres z okolico, pa tudi drugje po otoku. Običajno sem dobila nekaj res dobrih priporočil, tako da upam, da bo tudi letos tako

strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jun 2012 23:59

Vasica Valun, gostilna ob pomolu za privez čolnov, tunaj terasa v debeli senci, noter še neka stara preša ...

Ne gre za kako moderno gostilno s kulinaričnimi presežki, a jagnjetina, creska, "ispod peke", je za prste polizat, ribe tudi zelo dobro pripravijo (celo skuše na žaru so bile sočne), buzaro naredijo tako dobro, kot bijo delali doma, tudi mesne jedi smo jedli kar spodone. P Atako prijatno vzdušje je tam ---

http://www.cresislandapartment.com/slo/valun.htm

Ko odpreš link - gostilna je tam, kjer se  ob privezih vidi mako dreves... na tista rjava streha malo bolj na lavi, tosto je ena druga (tam še nismo bili).

KAko se pride po otoku nimam pojma, mi gremo tja vedno s čolnom, se iz Pule tja vozimo jest ...



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 17. 2012 00:01

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. jun 2012 5:40

Cres, moja ljubezen, moj drugi dom. 28 let od mojih 30 sem mu zvest. Moja starša pa ga že poznata od 60tih let prejšnega stoletja. 1x na leto ga OBVEZNO obiščem....

Sicer ni na Cresu, ampak Lošinju (5min stran od OSORJA) in je "samo" Pizzerija, AMPAK v Nerezinah na osrednjem trgu je ena TAKA DOBRA PIZZERIJA z tako prijetno in prijazno postrežbo, da bi človek "PREFOCKAL" večino politikov in jim pokazal sožitje in prijaznost med ljudmi obmorskih in otoških krajev.
Imamo tradicijo, da gremo "aber immer" 1x v času dopustovanja tja na pizzo. Ponudba super, cene po naše, pizze dobre, sploh ako se naroči PIZZA 4LETNI ČASI O MOJ BOG. Z njiihovim domačim kozjim sirom!!
In ni ga obiska, da ne bi dobili še kakšne popotnice. Maja je bila to domača travarica, NAZDROVLJE z kelnerjem in NASVIDENJE do naslednjega leta.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

17. jun 2012 7:57

Bukaleta v Loznatih je meni ostala v najlepšem spominu; domač sir, jagenjček izpod peke, ribe, domač kruh.

Zelo dobra je tudi Hibernicia v Lubenicah.

rosie

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. jun 2012 13:58

mamamia je napisal/a:

Vasica Valun, gostilna ob pomolu za privez čolnov, tunaj terasa v debeli senci, noter še neka stara preša ...

...

KAko se pride po otoku nimam pojma, mi gremo tja vedno s čolnom, se iz Pule tja vozimo jest ...



mamamia


Se strinjam, več let smo hodili tja.

V prelepi mali Valun se pride po celini tako, da pelješ mimo mesta Cres naprej, v smeri proti Osorju, po dobrih 4 km pa zaviješ desno na križišču, kjer imaš oznako za Valun. Potem se držiš označb še naprej in po kakih 10 km se spustiš v Valun. Ker je v sami vasici parkiranje omejeno zaradi malo prostora, pustiš avto malo višje na velikem parkirišču in se peš spustiš kakih 100 m do morja v vas

https://maps.google.si/maps?saddr=Cres,+Hrva%C5%A1ka

 

Sicer pa je za ljubitelje jagnjetine izpod peke poskrbljeno na več krajih, v malih vasicah, kot so Loznati, Lubenice, Beli, v Pernatu se hvalijo, da imajo "najbolji češnjak u Evropi" - smo ga enkrat kupili dolgo kito in je bil res super ... kakorkoli obrneš, Cres je prelep in velja se malo popeljati naokoli in se sprehoditi po lepih malih vasicah, vmes pa zaviti še v kakšno konobo

Mojca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. jun 2012 15:49


Mimogrede, ko preveriš, če je spodaj levo, drugi zaliv, res Valun,

si nabereš šopek nepopisno dišečega laškega smilja, enega od razlogov, zakaj bo jagnje nepozabnega okusa.

 

lp

 

mzm

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

17. jun 2012 17:21

Jaz se tudi rada vračam na Cres, poleg Hvara mi je to najljubši otok od tistih, ki sem jih obiskala.

Tudi v mestu Cres je par dobrih gostilnic in konob, ena je prav v mandraču, žal se ne spomnim imena. Imajo pa fenomenalne ribje jedi, pa daleč najboljše klapavice na buzaro.

rosie

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

17. jun 2012 18:48

O, najlepša hvala za predloge. Še dobro, da ni prav kratek dopust, komaj čakam!

strelka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. jun 2012 0:21

Mišzmoke, hvala za tole razglednico Jaaaa, to je to, ko se na pol poti ustaviš samo za to, da se nadihaš smiljevih dišav pa uživaš v temle razgledu

Mojca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. jun 2012 6:22

Točno tako. Razgledi, vonjave, Cres, Pogana, prikolica, zgodnje jutro, buk buk buk buk dela motor čolnička, ko se ribič vrača iz nočnega lova, sveži vonj po ribah, ko jih začne čistiti...
Res ja, morje je za dušo in telo. Za romantike, poete in vse druge, kateri znajo uživati v malih a tako posebnih stvareh.
Hvala vam za ideje, lepe fotke in napisano...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

18. jun 2012 10:37

Ajeej, ste mi naredili lušte - gurmanske in dopustniške. S fantom sva enkrat po spletu naključij pristala na Cresu, od takrat sva več ali manj pečena tam. Fanta že tako težko spravim kam drugam na morje, ampak tisti kamp tam pod borovčki v Osorju pa zmaga. Kulinaričnih presežkov ne poznam, lani sva šla na ribo v eno oštarijo v Osor, tik pred mostom, še na Cresu. Nama je bila odlična, morda bi bila komu drugemu čisto povprečna - premalokrat hodiva ven jest, da bi imela dobro razvit radar (s celiakašem hodit po restavracijah je rahlo delikatno). Na nekaj dni Cresa letos pa upam konec avgusta, septembra ...

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti