Mišja mrzlica

Mygrace

sporočila: 6506

20. jun 2012 10:36

Nč več ne štekam

 

Aja, na mimgrede: je rekel včeri al kdaj že, po TV, eden iz Demetra, ko so ga vprašali, kako pri biodinamičnem načinu upravljanja z naravo zatirajo škodljivce: "Škodljivcev v bistvu ni, vsaka žival ima svoje mesto v naravi. Če se neka žival pojavi v prevelikih količinah, se moramo vprašati, kaj mi delamo narobe."

Tko da v bistvu vse štima.

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jun 2012 12:53

Mygrace je napisal/a:

Aja, na mimgrede: je rekel včeri al kdaj že, po TV, eden iz Demetra, ko so ga vprašali, kako pri biodinamičnem načinu upravljanja z naravo zatirajo škodljivce: "Škodljivcev v bistvu ni, vsaka žival ima svoje mesto v naravi. Če se neka žival pojavi v prevelikih količinah, se moramo vprašati, kaj mi delamo narobe."

Mygrace

 

No, tole ni nujno, da je res. Ni nujno namreč, da mi, ljudje, delamo kaj narobe. Lahko so, preprosto, to povsem naravna nihanja populacij (to se je dogajalo tudi, ko človeka kot vrste sploh še ni bilo, se in se bo, dokler bo življenje na Zemlji.

Res je, da z gledišča narave ni škodljivcev in koristnih, tako, kot ni plevela. To so kategorije, ki jih je uvedel človek, z njegovega stališča pa so to, seveda.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

20. jun 2012 15:03

Vzela na znanje nihanje. Imaš prav.

No, oddaja je bila o zadnje čase aktualni samooskrbi in pridelovanju hrane na biodinamičen način in eko in bio itd...in je bila  pripomba Franca Zavodnika vezana bolj kot ne na to področje najbrž. Koloradskega hrošča je izvzel.

 

Ampak štima pa vseeno vse. Če ne verjameš, Ežoja vpraš

 

Mygrace

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. jun 2012 9:15

No to sta dorekli, zdaj pa nazj k mišji mrzlici: je kaj novega v zvezi s tem , se zadeva širi al kaj ?

hedonist

Mygrace

sporočila: 6506

21. jun 2012 9:43

Jaz je nimam, za ostale pa ne vem

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. jun 2012 10:07

Povsod smo, povsod

 

lp

mzm

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

21. jun 2012 11:13

Ja, ma ti si z moke ... to ne "valja"

urska

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. jun 2012 11:53

, to je kamuflaža, nisem IZ, sem NA moki!

lp

 

 

p.s. cila, hvala za obvestilo, na nas je, kaj spustiti skozi sito.

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jun 2012 12:17

To, kar sva dorekli ima še kako zvezo s temo. In ja, je kaj novega, tole je bilo objavljeno pred 2 dnevoma.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. jun 2012 13:16

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 Cila najprej napiše na veliko, da naj nekaj prečitamo, v naslednjem postu piše, da ni panike. Kaj torej?

Vanja
Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 19. 2012 15:56

 

Tole ni replika - tekst sem izkoristila   samo kot uvod. Saj vsi vemo, da panika kvečjemu škodi .

Torej, kako po prebranem obvestilu ravnam sama:

- v drvarnici sem za vsak slučaj nastavila mišelovko. Zaenkrat je prazna. Če se bo ujela kakšna miš, jo bom pobrala z rokavico, poškropila z varekino  in zakopala. Pa še eno pršec varikine čez rokavice, za vsak slučaj (po mišelovki pa ne, ker bi drugače mogoče naslednji miši smrdela). Pogledala bi še za mišjimi kakci in jih primerno pospravila.

- na vrtu sem pozorna, če bi bil kaj bolj razrit - ni videti (zaenkrat rije le krt). Če bi bilo rovov veliko, in obgrizeni pridelki, me ne bi bilo sram, delati na  vrtu z gazo, ruto ali tisto malo belo maskico čez usta in nos.

Enako bi naredila, če bi sklonjena nad zemljo  izkopavala in pobirala krompir na njivi, kjer bi bilo vse polno rovov in obgrizenih gomoljev. Sploh te dni, ko je vroče in se dviga prah.

- na kompostni kup ne dajem ostankov živil ki bi privabljale glodalce (hvalabogu za Organko).

 

Bi pa na zalogo nabavila Varikino, mišelovko  in maskice, če tega ne bi že tako imela doma. 

 

PS: biti zdrav je taka dobrina, da se splača tudi malo pokomplicirat, kadar se za to pokaže potreba.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 21. 2012 13:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti