Skuta (v belgiji)?

Gustin  

član od: 29.4.2010

sporočila: 9

tema odprta - 15. jun 2012 8:49 | ogledi: 9.329 | odgovori: 7

'jutrce!

Potrebujem pomoc, lepo prosim:

Namrec: trenutno zivim v Belgiji (juzni del).

In tule nikakor ne najdem skute (vem, da jo lahko naredim tudi sama, ampak...).

Ce mi lahko kdo pomaga z nasvetom, prosim...?

 

Najlepsa hvala!

 

 

Gustin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jun 2012 10:56

cottage cheese je še boljši približek

mamamia

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

15. jun 2012 11:00

Creme fraiche je dober priblizek kisli smetani in ne skuti. Poglej v trgovini za fromage blanc ali fromage cottage. Cottage bi znal biti malo soljen, blanc pa ne.

LP.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. jun 2012 11:08

Creme fraiche je veliko bliže naši kisli smetani kot skuti. Najboljši približek skute bo fromage frais ali fromage blanc, čeprav se jaz kaj takega, kot je skuta, ki jo narediš doma ali kupiš v naših mlekarnah, iz Francije ne spomnim (fromage frais je po okusu bolj blag in mehkejši).

Najbolj na ziher varianta bo, da v samopostrežnah poiščeš cottage cheese, sicer tudi ni isto, ampak še najbolj blizu (pač skuta v kroglicah). Če se dobi v Franciji, ni vrag da ga tudi Belgijci ne bi kje skrivali. 

 

Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. jun 2012 11:37

Pa če jo sama narediš se tudi ne boš dosti zamudila.

nola

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

15. jun 2012 11:46

Skuto lahko kupis v turskih trgovinah!

Nena-morje

Gustin  

član od: 29.4.2010

sporočila: 9

15. jun 2012 12:40

Res najlepsa hvala pomoc!

 

Cottage Cheese imam res zelo rada in ga veckrat kupim (vseeno hvala, mamamia in limnol!).

Ampak, da bi pa tule nasla kaj podobnega nasi skuti, je pa res znanstvena fantastika.

 

Creme fraiche - nak, to ni to.

 

Hja, torej imam se dve moznosti: najti tursko trgovino ali pa, da se sama lotim izdelave.

Saj vem: ni tako zakomplicirano, le malo komot sem hotela biti (brez zamere Nola).

 

Sicer pravijo (na severu Belgije) skuti  "wrongel" (vir: wikipedija), ampak moj moz tega sploh ne pozna.

Pa je od tam doma.

 

Punce - se enkrat najlepsa hvala!

Posiljam dezeven pozdrav iz Belgije...

 

Gustin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti