Pomarančno pecivo

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

31. mar 2007 17:24

Se pravi da daš kakao v biskvit in potem še med punč. Moram probat,malo me skrbi aroma zaradi kakava.Samo če imajo otroci radi ,potem je že dobro.Koliko kakava pa dodaš v biskvit in nato še v punč.A ni 20 žlic olja preveč. renata69

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

31. mar 2007 18:01

Glede olja to je 15 dag in ti povem, da da biskvitu drugačen čar.Se mi zdi,da pride kot pri original jaffa keksih. Kakava jaz dam v maso 2 žlici (odvisno ali imaš tamnega,jaz ponavadi uporabljam Holand kakav ,ker je temen).Nima okusa po kakavu,zato ker prevzame okus od pomaranče.S tem,da pa nikoli nisem probala strgat zmrznjeno pomarančo.Jo imaš dolgo v zmrzovalniku? V punč pa tudi dam 2 žlici benko kakava,ker dam tudi pomarančen sok.Kakav pa malo posuši,ampak mora biti sočno. Pa še to, pri nas se dela ta biskvit vedno v velikem pekaču(original od pečice),ker ga imajo vsi tako radi.Obvezno je na mizi za roj. dneve,krste ,poroke in večje praznike.Skratka , pecivo št.ena naše žlahte.

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

31. mar 2007 18:58

Probaj boš videla kako je sočno.Včasih jo imam 2 meseca v zmrzovalniku. renata69

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

31. mar 2007 19:01

Pa vedno delam z zmrnjeno. renata69

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

31. mar 2007 19:19

Naslednjič ,ko bom to delala bom to sprobala. Vidim ,da smo se obe isti mesec vključle.Bok!

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

31. mar 2007 22:21

Balonka pomarančo lahko daš za en dan v zamrzovalnik pa na drugi dan delaš.Prej te nisem razumela ,sem mislila da kako dolgo jo tak mam notri.Vedno jih več kupim,da ko jo rabim jo mam takoj pri roki. renata69

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. apr 2007 10:13

Enkrat sem delala to pecivo. Spekla sem biskvit in se lotila še tega nadeva. Prebrskala cel zamrzovalnik ampak pomaranče ni bilo. Potem sem le ugotovila, da jo je mož vrgel v smeti, ker je mislil, da jo je mlajši sin tja postavil. Tako sem potem naredila kar s svežo pomarančo, ki sem jo zmlela v multipraktiku in je bilo prav tako v redu. stana

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

2. apr 2007 13:12

Ojla, tud jaz sem pred kratkim spraševala za recept za pomarančne rezine, ker je sodelavka prnesla ful dobro pecivo, ki je bilo iz celih pomaranč. Bilo je zelo sočno in naravnost odlično (menda je najboljše 2. dan). Sem dobla recept. Biskvit pride dokaj nizek, tako da, če želite večjega delajte iz dvojne mase. SESTAVINE 250 g sladkorja (lahko daš pol manj) 4 jajca 0,5 dl vode 0,5 pomarančnega sirupa – (sirup ki ga mešaš z vodo) 1 dl olja 300 g mehke moke 1 pecilni prašek 2 pomaranči (morajo biti sočne in imetilepo lupino, potrebno jih je ZELO dobro očistiti-magar zdrgniti s kakšno grobo krtačo) 1 žlica pomarančnega likerja (po želji) 200 g marelične marmelade 200 g jedilne čokolade (najboljša je temna) 2 dl sladke smetane Pomaranče temeljito operemo v vroči vodi in jih pbrišemo. Posebej penasto stepemo jajca in sladkor, da masa naraste. Primešamo dobro zmiksane pomaranče z lupino vred, vodo, sirup, olje in liker. Dodamo še moko s pecilnim praškom. Vlijemo v namazan pekač in pečemo 20 minut pri 170 C. Še vroč biskvit premažemo z marelično marmelado in ohladimo. Nazadnje čez prelijemo čokoladno glazuro (smetano segrejemo in v njej stopimo čokolado). Ohladimo. LP

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

3. mar 2009 9:53

Nekaj dni nazaj sem na TV1 gledala kuharski program, kjer je zenska naredila klementinino pecivo in je rekla da ga lahko naredis tudi iz pomaranč. Zanimivo je to da je cele klementine skuhala v sladkani vodi, toliko da so se lepo zmehčale, potem pa je kar cele zmiksala v multipraktiku in dodala ostale sestavine (orehe, jajca in malo smetane), potem pa hops v pečico. Je katera od vas ze morda delala kaj podobnega pomarančami? Predpostavljam da je to naredila da lupina ni bila več grenka.... asimetra

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

4. mar 2009 8:36

Jaz bom tole pecivo od Nigelle skoraj sigurno naredila (za vikend) in sicer iz pomaranč. Verjetno bom pomaranče kuhala kako uro (ne glede na razlog, zakaj se kuhajo, bo to po moje dovolj), pa del mandljev bom zamenjala z orehi. Žal sem si oddajo posnela in jo potem pomotoma zbrisala. Recept sem potem našla na njeni internetni strani. Če koga zanima: <http://www.foodnetwork.com/recipes/nigella-lawson/clemen> lenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti