Pomarančno pecivo

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

tema odprta - 14. jan 2004 13:24 | ogledi: 26.147 | odgovori: 22

HAj!

Na forumu sem pred novim letom zasledila recept za pecivo z mesom pomaranče in nato prepojeno s pomarančnim sokom. Zraven je pisalo, da nobeno Novoletno praznovanje pri tej hiši ne mine brez tega peciva. Zdaj te strani ne najdem pa amen. Prosim, če mi lahko kdo pomaga!

Hvala in LP

MARINKA

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

14. jan 2004 14:28

Hvala Petra, tudi to bom poiskusila. Ampak v tistem receptu (ni bil v bazi ampak v forumu???) so bile pomaranče v testu in nato še povrh polito pecivo z sokom. Hvala, LP MARINKA

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. jan 2004 7:56

Ne vem, od kdaj imam recept, lahko je iz foruma, lahko je že dalj nazaj od novega leta. Sem pa po tem prejšnji vikend spekla pomarančno pecivo in je dobro. Pomarančne rezine (orehovo-pomarančni biskvit, čokoladni preliv) 7 jajc 28 dag sladkorja 1 vanilin sladkor naribana lupina pomaranče 1 zmiksana pomaranča 1 žlica ruma 28 dag orehov 3 dag moke Preliv: sok 1 ali 2 pomaranč 1 žlica vode 3 žlice mletega sladkorja Čokoladni obliv: 10 dag rastlinske masti 10 dag čokolade malo vode in ruma Rumenjake penasto umešaš s polovico sladkorja, dodaš pomarančno lupino, zmiksano pomarančo in rum. Beljake stepeš v trd sneg s preostalim sladkorjem in narahlo vmešaš v zmes rumenjakov. Nanjo vsuješ moko in orehe ter vse skupaj previdno zmešaš. Testo daš v pekač, ki je namazan z maslom in posut z drobtinami. Pečeš približno 30 min pri 180°C. Ohlajeno poliješ s prelivom in oblivom. Naredila sem iz 5 jajc in ustrezno manjših drugih količin, samo pomaranč nisem manjšala, pravzaprav sem narobe pogledala in sem v testo zmiksala celo dve (sicer olupljeni) pomaranči. Zmiksala sem v multipraktiku dosti na drobno, v pecivu ni bilo čutiti nobenih kožic. Čudila sem se zaradi moke, samo 3 dag? - in sem tako hotela vprašati tukaj, ali kdo tole pozna. Mogoče sem narobe prepisala - 30 dag? Glede na količino jajc in sladkorja bi to gotovo šlo, nastane pač navaden biskvit. Vendar poleg tega sem že delala Caruso čokoladne kocke, kjer podobno narediš biskvit samo iz orehov in čokolade, kakšna žlica moke in nič več - tako da vem, da je mogoč tudi tak biskvit, zelo orehov, zelo čokoladen, seveda dober. Pa sem dala 10 dag moke (kar je še vedno malo). Ko sem maso vlila v srednji A4 pekač z dokaj visokim robom, je tega prišlo čisto do vrha. Prestrašila sem se, kaj če tale reč še malo naraste (kot biskvit) in mi bo šlo po pečici... K sreči imam dva taka srednja pekača, pa sem kar prelila. Rezultat: sploh ne naraste, prej se še malo sesede. Namočila sem s sokom, prelila s čokolado. Bilo je kakšna slaba 2 cm visoko, tako sem narezala luštne kocke kot bonbončki. Pecivo je zelo dobro, orehovo, pomarančno, čokoladno. In sedaj: ali je kdo tole delal res samo s 3 dag moke? Ali 30 dag? LP Fani

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

15. jan 2004 8:20

Tudi jaz sem že večkrat delala to pecivo in meni se zdi res čudovito. Je pa 3 dag moke popolnoma pravilno. Simona

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

15. jan 2004 8:55

Hvala punce, oboje bom probala čez nedeljo, Zlate ste. LP MARINKA

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

30. mar 2007 15:15

Pred kratkim je bil objavljen recept (ne vem, ali je bilo na forumu ali med recepti) za pecivo, v katerem so bile cele pomaranče. Če se prav spomnim, več kot ena pomaranča. Prosim, pomagajte mi: kje je bil objavljen ta recept?

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

30. mar 2007 17:28

JAFA BISKVIT BISKVIT: 4JAJCA,2O ŽLIC SLADKORJA,24 ŽLIC MLEKA ,24 ŽLIC MOKE,POL PECILNEGA.JAJCA Z SLADKORJEM ZMEŠAŠ DODAŠ MLEKO IN MOKO S PECILNIM IN DAŠ PEČT.KO JE PEČENO PUSTIŠ DA SE OHLADI NATO ODREŽEŠ 1/3 BISKVITA IN GA ZDROBIŠ.NATO NARIBAŠ ENO ZMRZNJENO POMARANČO,KI JO DODAŠ K ZDROBLJENEMU BISKVITU.DODAŠ ŠE 3 ŽLICE MARELIČNE MARMELADE,10 DAG SLADKORJA IN 1-1.5DCL VODE.TO VSE PREMEŠAŠ IN NAMAŽEŠ NA BISKVIT.NA KONCU NAREDIŠ ČOKOLADNI PRELIV. PO TEM RECEPTU PEČEM ŽE PAR LET IN JE SUPER. renata69

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

30. mar 2007 20:41

Renata jaz imam natančno ta recept in je zakon.Samo sem ga jaz malo preuredila. Jaz 1/3 mase dodam kakav in ga spečem kot rolado.Pa še to jaz biskvit nasočim z pomarančnim sokom.Uporabom jih 4 pomaranče (naribam samo dve).

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

30. mar 2007 22:11

Balonka kako potem to zgleda z rolado,ne razumem. renata69

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

31. mar 2007 14:49

Čisto preprosto. Beli biskvit spečeš v pekaču(20x35)in ga nasočiš.Rjavo maso namažeš na peki papir in ga spečeš.Ko je malo ohlajen ga daš v posodo kateremu dodaš marmelado ,pomarančno lupino,sok in kakav(benko).Narediš punč in ga premažeš po belem biskvitu in povrh še čokoladno glazuro. Imam podoben recept samo da je v mojem še 20 žlic olja. Tako da zgleda isto kot na sliki.Probaj ne boš razočarana. Moji otoci imajo to zelo radi. Upam,da ti nisem zakomplicirala.Pa pokomentiraj kako se ti zdi. AN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti