Hladna jed na plaži

PMateja  

član od: 13.6.2012

sporočila: 9

tema odprta - 13. jun 2012 13:12 | ogledi: 9.821 | odgovori: 58

Pozdravljene!

 

Ker že lep čas spremljam to stran, se je počasi pojavilo tudi vprašanje.

 

Kaj nesete zraven na plažo za nadomestek kosila? Imam namreč malega otroka in samo sadje ne bo dovolj. Ker pa se bomo na plažo vozili sem razmišljala, da bi kaj pripravila in dala v hladilno torbo. Kakih sendvičev ne gre vsak dan a ne:)

Edino kar se spomnim je kaka solatka z popečenim mesom in testeninska solata. Pa nekako ne bi rada preden gremo na plažo nevem kaj kuhala. Kaj tak na hitro da zmečem skupaj ali pa da se kuha vmes ko jemo zajtrk:) Bomo letos mogli izbrati bolj poceni varianto-hja verjetno kdo pa ne.

 

Bi prosila za več idej, če se katera spomni ali tudi tako prakticirajo! Aja pečice ne bomo imeli, razen namizni žar:)

 

Uživajte in hvala!

PMateja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. jun 2012 13:20

Ampak ves dan na plaži je še za zdravo odraslo osebo preveč, ti pa praviš, da imaš malega otroka. Tudi če se boste na plažo vozili, se poskušajte zorganizirati tako, da del dneva vendarle porabite za kakšne druge aktivnosti, pa da nekaj pojeste tam kjer bivate.

To je moje razmišljanje, pač.

zeta

PMateja  

član od: 13.6.2012

sporočila: 9

13. jun 2012 13:24

Sej bomo izključno v strogi senci, zraven pa so igrala itd. bom sama takrat že kar lepo noseča in bomo na soncu samo takrat ko bomo v vodi. Da se vozimo nazaj, pa delam kosilo, moramo tudi po soncu hodit in ni zdravo. Je bolje uživat v malo hladnejši borovi senčki.

PMateja

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

13. jun 2012 13:24

Ko so bili moji otroci manjši sem pripravila tudi kakšne pohane kruhove šnite, krompirjeve ocvrtke, snedviče z raznimi namazi (sirni, zelenjavni, jajčni), razni krekerji, oreščki,...drugače se pa ne splača preveč komplicirat tistih deset dni. Ponavadi so otroci poleti na plaži bolj žejni kakor lačni, potem pa zvečer pojejo kaj bolj konkretnega.

Uživajte na dopustu.

  

Hauschka

PMateja  

član od: 13.6.2012

sporočila: 9

13. jun 2012 13:57

Sej bomo izključno v strogi senci, zraven pa so igrala itd. bom sama takrat že kar lepo noseča in bomo na soncu samo takrat ko bomo v vodi. Da se vozimo nazaj, pa delam kosilo, moramo tudi po soncu hodit in ni zdravo. Je bolje uživat v malo hladnejši borovi senčki.

PMateja

PMateja  

član od: 13.6.2012

sporočila: 9

13. jun 2012 14:00

Joj zdaj pa res ne vem kaj se je zgodilo, da je dvakrat poslalo. Ja sej to je ravno moj namen, da ne bi komplicirala. Je pa še en problemček. Moj je vsako leto na morju v času kosila tak lačen, da mu kak prigrizek ne obvelja. Sej sem mu že rekla, da je prav hecn, ko ga tako lakota daje. Tako da nekaj bom že mogla pripravit, ampak bolj preprostega.

PMateja

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

13. jun 2012 14:00

Kadar grem za cel dan na plažo, imam vedno zraven polno hladilno tobro, v kateri se največkrat znajde:

- slani muffini v različnih variantah

- kruh, zraven pa sir in majhni paradižnički

- sendviči z veliko zelenjave

- zelenjava, oprana in narezana na palčke

- sadje, oprano in narezano na koščke

- tekoči jogurt

- nekaj sladkega, kar se ne drobi in ne packa

- pa seveda dovolj vode za celi dan

jkd

Mygrace

sporočila: 6506

13. jun 2012 14:17

Voda človeka zlakotni. Mi kar pohanga pšanca vzamemo za ta lačne.

Se pa spomnim svojih otroških let...je prav prijal tisti sendvič s pečenim zmešanim jajcem.

Tzatziki s črnim kruhom.

Mlečni riž s sadjem.

V trdo kuhana jajca in paradižnik.

Stročji fižol v solati, nekaj rezin pršuta ali popečene pancete ali špehka.

Stročji fižol v paradižnikovi omaki s polento.

 

No, jaz sem se od mladine naučila marsikaj jesti hladno.

Pravzaprav sploh ne vem, kako majhen je tvoj otrok.

 

Aja, tudi stara dobra pašteta, oplemenitena s paradižnikom, papriko ali sirom, ni slaba ideja za enkrat vmes

 

Mygrace

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

13. jun 2012 14:21

Mogoče pa kaj ostane od večerje? Kakšne zadeve iz žara (meso, zelenjava, ribe ...) Ja, tudi ribe iz žara so naslednji dan zelo okusne - morda ribja solata s krompirjem, s kumaricami ...

Mogoče palačinke in kompot, kakšen narastek, ki se speče dan prej ali zjutraj (je kar nekaj receptov v bazi), kakšen zavitek (zelenjavni, mesni, sadni ...) ...

Mayisa

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

13. jun 2012 14:31

Ampak punce, PMateja je napisala, da ne bo imela pečice, torej zavitki, narastki odpadejo ...  

Res pa je, da se da marsikaj od prejšnjega dne uporabit tudi hladnega. Prejšnji večer kak kos mesa ali kaj podobnega več specite na žaru, pa kruh in paradižnik, paprike, kumarice, s tem se da kar dobro zapolniti praznino v želodčkih.

Hauschka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. jun 2012 14:37

Pa polenta, (, ja spet s polento težim), zvečer jo skuhaš, vanjo daš, kar ti paše ali ostane od večerje, z narezanim mesom vred, preliješ v posodo in zjutraj narežeš na rezine ter popečeš v ponvi. Ali pa tudi ne.

Meni  najbolj tekne s sesekljano, na čebuli prepraženo zelenjavo, na primer, paprika, jajčevec, bučke, olive, inčuni, parmezan....

Zavitki, kolački in podobno odpade, ker pravi, da nima pečice.

Pa sto in ena različica riževe, testeninske ali kašnate solate z vso sorto popečene, kuhane ali surove zelenjave in kak konkreten kos pečenke, hehe.

Uživajte

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti