Hladna jed na plaži

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jun 2012 6:19

Zakaj že pijejo v deželah Magreba (in še kje) vroč metin čaj? Menda ne zato, ker jim nihče ni povedal, da se ga v vročini ne pije?

PMateja, tebi in tvoji družinici pa želim veliko lepih trenutkov na dopustu.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

15. jun 2012 6:27

Vanja, komot. Samo ne bova zelo blizu sedeli, ker meni pivo smrdi, sploh, kadar je vroče...no, smrdi potem, ko je pokonzumirano (menda je pa fajn za perspiracijo, ja).

Ja, pijem topel čaj. Ne vroč. Tudi za juho nisem napisala, da paše vroča (vrela), pač pa topla. Kar ne pomeni mlačna.

 

                                                                 

Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 15. 2012 06:31

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. jun 2012 7:58

Mygrace je napisal/a:

Pravzaprav ena topla juhca opoldne po vročini prav krasno paše.

Mygrace

 

Sem pa jaz opazila, da se v vročini, še bolj potim in mi je še bolj vroče, če pijem/jem hladno hrano. Včeraj npr. je bilo kar vroče in tista paradižnikova juhica je pasala bolj kot solatka po njej. Ne bi pa pečenke - priznam.

Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2012 9:12

rimljanka je napisal/a:

Zakaj že pijejo v deželah Magreba (in še kje) vroč metin čaj? Menda ne zato, ker jim nihče ni povedal, da se ga v vročini ne pije?

rimljanka

Kolikor sem jaz videla (imam pa omejene izkušnje) se čaj skuha zjutraj (ob sončnem vzhodu je najbolj mrzlo) in se nalije v velike posode in potem se od tam naliva tekom dneva. Ljudje pijejo mlačen čaj, ne pa vročega. Mlačno_vroče je pa velika razlika za metabolizem.

Sama poleti pijem mlačno mineralno vodo in je mnogo bolj prijazna kot pa hladna.

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

15. jun 2012 9:43

No in tako smo pravkar izumili toplo vodo

Mygrace

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2012 9:47

Ti to počneš ves čas, če še nisi opazila.

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

15. jun 2012 9:51

Sam men rata!

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

15. jun 2012 9:54

Pravzaprav, zakaj je govora o toplem, na primer, kuhanem, sredi dneva ??

Ne naslov, ne vprašanje samo, nima želja po tem.

 

lp

mzm

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

15. jun 2012 11:05

Nam po obilnem malo poznejšem zajtrku sploh ni pasalo do večera še kaj "močnejšega" pojest. Kakšno sadje, paradižnik,  kepica sladoleda, za otroke pa še košček kruha in zdenka sirček. Zdaj, ko hodiva sama na morje, pa nama najbolj paše, ne boste verjeli, kakšna na hitro skuhana zelenjavna juha ali pa kar iz vrečke.  Vroča.

Oprosti mzm, da malo smetim.

lp

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. jun 2012 11:10

Nič ne smetiš. Jaz tudi poleti, če že mora biti opoldne kosilo, prisegam na zelenjavne juhe, lahko tudi kaj od živali gre noter, nujno pa ni. Vsekakor pa kuhane. In tople. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti