Najboljše torte

kokta  

član od: 18.8.2011

sporočila: 19

tema odprta - 11. jun 2012 18:55 | ogledi: 47.218 | odgovori: 46

No katere so vaše najboljše torte in zakaj?

kokta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jun 2012 19:07

Misliš katere najraje jemo ali tiste ki jih sami prirpavljamo pa nam gredo najbolje od rok?

Pri meni gre takole:

1. Ledena mascarpone torta  - izjemnega okusa, lahka, osvežujoča

2. Schillerjeva torta (je tudi v bazi receptov)  - prefnjena, za svečane priložnosti

3. Torta s čokoladnoo peno in jagodami, plasti so iz beljaka in mandljev ali lešnikov (skladnost okusov čokolade in svežih jagod, predvem pa fina, lahka in zračna  mousse - krema)

4. Nugatova torta z marcipanom (ker obožujem marcipan in seveda pravi nugat, ne pa nadomestki ala nutella in podobno)

5. Reform torta (prava kalorijska bomba, kot Moskva šnit, a včasih res dobro deneta)

in pa tale, že zato, ker je krema s šampanjcem ...

 

Se še kakšna najde, le prav kremasta mora biti, testo pa tanko in sočno. Seveda sem kakšno tudi pozabila omenit, a itak pravijo da si najbolj pomembno zapomniš ...

Ne maram suhih tort, težkih maslenih krem in ticino mase ter podobnih preoblek na tortah, predvsem pa ne živih brav na tortah in kičeraja. Tole na primer mi je pa zelo lepo. Link je z ene nam sorodne kulinarične strani, ww.coolinarika.com, avtorica fotke je, kar se itak vidi, članica strani Godiva.

 



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 11. 2012 19:08

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 11. 2012 19:09

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

12. jun 2012 8:16

Pri meni pa poleti definitivno zmaga ledeni veter

Drugače pa čoko banana kokos.

ANJA

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. jun 2012 11:18

Brez konkurence: 

1. http://www.kulinarika.net/recepti/17146/sladice/popolna 

zakaj? ker je tako dobra, da še kreme ne potrebuješ

 

2. http://www.kulinarika.net/recepti/17168/sladice/jagodno če želim malo bolj osvežilno

 

 

Ostalo bo približno isto kot pri mamamii, dodajam še Pavlovo s sadjem , Sadno mascarpone ali jogurtovo torto, in vse z moussi, Blejsko grmado, Gogina alpska torta

 

Jaz imam drugače načeloma vse rada, tako, da bi prej napisala česar ne maram.

To je večina navadnih slaščičarskih tort, po možnosti iz krem iz praškov in pocenskimi margarinami, premazanih s smetanami, po možnosti še rastlinskimi. To mi je žal dati v usta. Ravno tako suhe biskvite, in nadeve iz smetane z jagodami iz kompota. 



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 12. 2012 13:13

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

12. jun 2012 11:51

pri nas so priljubljene naslednje:

1.http://www.kulinarika.net/recepti/9797/sladice/kokosova

2.čokoladno-jagodna torta

3.torta jogurtica(krema iz jogurta in višnjami

4.tiramisu torta:krema kot za tiramisu, namesto piškotov uporabim biskvit

5.torta kinder maxi king

6.občasno prija močno ohlajena sacherca

7.jagodna mousse torta

 

še bi se kaj našlo

ledenka_

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

12. jun 2012 12:15

Meni je pa najboljša doboš torta in pavlova, ali pakšna nizka, zbita ultra čokoladna torta.

 

pekoča paprika

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

12. jun 2012 13:08

Meni in mojim najbližjim:

1. Ledeni veter (ker je lahka in osvežilna)

2. Pavlova z rdečim ribezom (še lažja kot ledeni veter)

3. Makovo-skutina torta (ker je to odlična kombinacija in prav tako ne preveč težka torta)


Na splošno imamo raje manj sladke torte z več lahke kreme in manj težkega biskvita. Take, da ti po jedi ne obleži v želodcu, ampak da je ravno pravšnja tudi kot posladek po kosilu.

Priznam pa, da imam tudi dneve, ko mi zadiši samo čokoladna torta, ki jo opisuje pekoča paprika. Bolj ko je črna, grenka in zbita, boljša je

aby

kozamurnik

sporočila: 2311

12. jun 2012 20:05

Hm, dokaj nenavadno vprašanje Kaj pa tebi, kaj je všeč in zakaj? Zanimivo tudi, da nobena ni niti pod razno omenila torte Nutella, ki je prvem mestu. Osebno imam rada sadne, tudi sladoledne, vsekakor take, kjer ni pecilnega, pa čimmanj kemije in kričečih barv. murnik

kokta  

član od: 18.8.2011

sporočila: 19

12. jun 2012 20:20

Kja pa vem, všeč so mi lahke, sadnje torte, čokoldane. Pomebno mi se je to, da se mi ne kot kepa usede v želodec. 

Moj izbor:

Nutella torta(ker obožujem nutello)

Sacher torta mojega očeta ( že samo zarad tega, ker jo dela oče)

Sadna torta

Schillerjeva torta

 

kokta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jun 2012 21:01

Jaz sem se vedno čudila navdušenju nad nutella torto...četudi je na prvem mestu po popularnosti, in četudi je dobra, daleč od tega, da ne bi bila.  Le da jo jaz delam s pravim nugatom in nikdar z nutello ali podobnim namazom. Ampak nič tako zelo posebnega se mi ne zdi, da bi jo dala med prvih pet po okusu, posebnosti ali zahtevnosti priprave.

 

Če pa govorimo o tortah, ki jih ne delamo sami, pa me po tleh vrže kapučino torta iz ene fine delavnice sladic v MB, njihova riževa torta s cimetom i pomarančna ...

Tudi druge torte so izjemnih kombiancij, z  lahkimi kremami, iz naravnih sestavin in če so sadne, je to res pravo sveže sadje ne pa kaj iz kompota ali s sadnimi aromami.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti