Najboljše torte

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. jun 2012 10:41

Patricija,

recept sem ravno poslala v bazo in se bo v nekaj dneh pojavil. Kaj pa vem - torta ima piškotno testo in penasto oblogo, je takole srednje osvežilna, v primerjavi z doboš torto zelo, v primerjavi s pohorsko omleto pa niti ne. Nekaj vmes. Meni je všeč, ampak torta stoji in pade pri breskvah: če so te brez okusa, je tudi torta zanič. 

Sonja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

19. jun 2012 11:25

frina je napisal/a:

Čokoladno  višnjeva torta, ki jo naredim jaz. 

Ali je recept za to torto v bazi?

Prosim za povezano.

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. jun 2012 12:08

Čokoladno višnjevih tort je v bazi kar nekaj, ne vem, če je vmes frinina, bo že povedala. Če ti je všeč kombinacija višenj in čokolade, pač od receptov izberi tistega, ki ti je najbolj simpatičen. 

Je pa s tem tako - kar se zdi najboljše meni, se bo komu drugemu zdelo . Enkrat sem pekla ene piškote po receptu iz baze, pod katerega je avtorica ponosno napuisala, da so to najboljši piškoti, ki jih je v življenju jedla. Bog pomagaj, po tem, kar je meni izpadlo, so se meni zdeli eni slabših, kar sem jih kdaj poskusila, pa to ne pomeni, da so zanič tudi po univerzalih merilih "dobrega" in "fuj". Kakor komu, zato je take top lestvice jemati predvsem za zabavo in opomin, kako zelo so okusi različni.

Sonja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. jun 2012 12:22

Točno tako je, kot je rekla limnol. Jaz sem delala ene piškote, ki so bili nagrajeni kot najpiškot in meni je izpadla taka žalost, za zjokat dobesedno.

 

rrr

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

19. jun 2012 13:02

limnol je napisal/a:

 Kakor komu, zato je take top lestvice jemati predvsem za zabavo in opomin, kako zelo so okusi različni.
Sonja

Preverjeno drži!

 

Torte so  meni, doma narejene, vse dobre, buhpomagi

Najboljše pa nimam, nikjer nimam nekaj najboljšega, ker je vse odvisno od dnevne kondicije okušala.

lp

mzm

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. jun 2012 0:41

rdkapica je napisal/a:

frina je napisal/a:

Čokoladno  višnjeva torta, ki jo naredim jaz. 

Ali je recept za to torto v bazi?

Prosim za povezano.



rdkapica

 

Ni v bazi.

Pred kratkim sem delala torto, v katerih so bili kroasoni. Nekateri so bili navdušeni, jaz pa mislim, da ne bom ponavljala vaje.

Ne maram doboš torte in sem se odrekla darilu - pravi Saharci z Dunaja. Ker mi ni všeč. Toliko o okusih.

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti