MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. jun 2012 8:20

Redko jem torte, občasno pa, tako kot mali kuhar in frina, sprobam kakšno novo v prijetni družbi in kakšnem res prijetnem okolju/ambientu. Enostavno me tisti poseben občutek zagrabi, ko vidim lične mizice, rustikalno oblikovane stole, kelnera ino mojstra z belim predpasnikom, nasmeškom, prijetnimi vonjavami, dišečo kavico, vitrino polno dobrih in predvsem iz naravnih sestavin narejenih tort. V takšne slaščičarne rad zavijem. Ilich, Hiša dobrot. Sploh pa posedajnje veni, ob takšnem vremenu, s prijetno družbo in kosom sveže, dobre torte res naredi vzdušje pozitivno, veselo in prav LE FRENCH :D

Tisti, kateri ste iz Mbja: katere tortice priporočate v slaščičarni ILICH in HISI DOBROT?
Cheesckae in limonina sta super. DOBOŠ in RAFAELOVA me še čakata v Hiši dobrot.
Kaj pa v ILICHu? Katera vam je naj naj. Tam izgledajo vse tako dobre, da se mi kar rola :D
Sam naj naj navijam za DOBOŠ, da končno zagrizem v tisto karamelo, da hrska med zobmi, ter da se spustim v suh biskvit ob spremljavi kozarca radenske. MMM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

16. jun 2012 9:48

Hmmm doboš torta, to bo treba enkrat probat. Nažalost sem z obale in je MB pa Madžarska daleč stran, pri nas pa je še nisem zasledil.

mali kuhar

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2958

16. jun 2012 13:59

Ima kdo kaj izkušenj z zamrzovanjem schillerjeve torte? Nekaj gostov je zaradi verskih prepričanj trenutno ne sme jesti, čeprav bi jo radi poskusili. Jim jo lahko del zamrznem?

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6067

16. jun 2012 15:21

Schillerjeve torte res še nisem zamrznila, ampak bi jo brez premisleka.  Delala sem jo samo 1x.

Če si v dvomih, kako bo izpadlo, daj v zmrzovalnik en čisto majhen kos (2 grižljaja), ta bo zmrznil v eni uri, nato jo daš ven, odtališ in vidiš, če je OK ali ne.

Vanja

tulka  

16. jun 2012 22:02

Hvala, sis

tulka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3441

16. jun 2012 22:35

Šilerjeva torta ima oblate iz snega, sladkorja in madljev. Mislim, da to ne bi preneslo zmrzevanja.

F r i n a

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 97

18. jun 2012 18:37

Limnol, ali je za breskovo torto s kislo smetano recept kje v bazi? Sliši se zelo osvežilno.

Patricija

patricija

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1267

19. jun 2012 1:47

Glede zamrzovanja Schillerjeve torte: ne bi imela pomislekov glede zamrzovanja biskvitnega dela torte, dvomim pa. da bi se obneslo zamrzovanje kreme. Želatina v zamrzovalniku po mojem mnenju ne preživi! Drugače je pri kremah z masleno kremo - to sem že preizkusila, gre.

teta torta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6067

19. jun 2012 3:23

Mnogokrat preverjeno: Torte z želatino se prav lepo zmrzujejo. Naredim navadno sadne in moj dragi jih dejansko je kot sladoled na vilico, medtem ko so meni všeč odmrznjene. Odmrzniti jih je treba v hladilniku in ne MV, gre pa tudi na sobni teperaturi.

Vanja

tulka  

19. jun 2012 8:19

Zdaj je že zmrznjeno - bom sporočila potem, kako se je obneslo. Hvala vsem.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre:
Vsi odgovori na nagradno igro so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Saša Medved Podjed (1218 Komenda)
2 nagrada: Damjana Golob (3302 Griže )
3 nagrada: DARJA ŠTER (4207 CERKLJE)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?anka
MOJ vrtvrtnica
malo za hecrajko0028
Kaj danes za zajtrksijasaja
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti