Najboljše torte

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. jun 2012 8:20

Redko jem torte, občasno pa, tako kot mali kuhar in frina, sprobam kakšno novo v prijetni družbi in kakšnem res prijetnem okolju/ambientu. Enostavno me tisti poseben občutek zagrabi, ko vidim lične mizice, rustikalno oblikovane stole, kelnera ino mojstra z belim predpasnikom, nasmeškom, prijetnimi vonjavami, dišečo kavico, vitrino polno dobrih in predvsem iz naravnih sestavin narejenih tort. V takšne slaščičarne rad zavijem. Ilich, Hiša dobrot. Sploh pa posedajnje veni, ob takšnem vremenu, s prijetno družbo in kosom sveže, dobre torte res naredi vzdušje pozitivno, veselo in prav LE FRENCH :D

Tisti, kateri ste iz Mbja: katere tortice priporočate v slaščičarni ILICH in HISI DOBROT?
Cheesckae in limonina sta super. DOBOŠ in RAFAELOVA me še čakata v Hiši dobrot.
Kaj pa v ILICHu? Katera vam je naj naj. Tam izgledajo vse tako dobre, da se mi kar rola :D
Sam naj naj navijam za DOBOŠ, da končno zagrizem v tisto karamelo, da hrska med zobmi, ter da se spustim v suh biskvit ob spremljavi kozarca radenske. MMM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

16. jun 2012 9:48

Hmmm doboš torta, to bo treba enkrat probat. Nažalost sem z obale in je MB pa Madžarska daleč stran, pri nas pa je še nisem zasledil.

mali kuhar

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. jun 2012 13:59

Ima kdo kaj izkušenj z zamrzovanjem schillerjeve torte? Nekaj gostov je zaradi verskih prepričanj trenutno ne sme jesti, čeprav bi jo radi poskusili. Jim jo lahko del zamrznem?

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jun 2012 15:21

Schillerjeve torte res še nisem zamrznila, ampak bi jo brez premisleka.  Delala sem jo samo 1x.

Če si v dvomih, kako bo izpadlo, daj v zmrzovalnik en čisto majhen kos (2 grižljaja), ta bo zmrznil v eni uri, nato jo daš ven, odtališ in vidiš, če je OK ali ne.

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. jun 2012 22:02

Hvala, sis

tulka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jun 2012 22:35

Šilerjeva torta ima oblate iz snega, sladkorja in madljev. Mislim, da to ne bi preneslo zmrzevanja.

F r i n a

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

18. jun 2012 18:37

Limnol, ali je za breskovo torto s kislo smetano recept kje v bazi? Sliši se zelo osvežilno.

Patricija

patricija

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

19. jun 2012 1:47

Glede zamrzovanja Schillerjeve torte: ne bi imela pomislekov glede zamrzovanja biskvitnega dela torte, dvomim pa. da bi se obneslo zamrzovanje kreme. Želatina v zamrzovalniku po mojem mnenju ne preživi! Drugače je pri kremah z masleno kremo - to sem že preizkusila, gre.

teta torta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jun 2012 3:23

Mnogokrat preverjeno: Torte z želatino se prav lepo zmrzujejo. Naredim navadno sadne in moj dragi jih dejansko je kot sladoled na vilico, medtem ko so meni všeč odmrznjene. Odmrzniti jih je treba v hladilniku in ne MV, gre pa tudi na sobni teperaturi.

 

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jun 2012 8:19

Zdaj je že zmrznjeno - bom sporočila potem, kako se je obneslo. Hvala vsem.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti