Najboljše torte

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

15. jun 2012 12:11

Če pridete kdaj na obala se splača v Kopru pogledat v Oro caffee-ju ali v Bonbončku, v Portorožu pa v Cacao-tu. Tam imajo za moj okus najboljše torte na obali.

mali kuhar

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. jun 2012 13:08

Pa tudi v Izoli v Guštu.

nola

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. jun 2012 13:43

nola je napisal/a:

Pa tudi v Izoli v Guštu.



nola

Se popolnoma strinjam, čeprav nisem ljubiteljica tort. Vsak, ki je poskusil sladico je padel dol...s  stola.



Živi s srcem, ne z glavo.





Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 15. 2012 13:46

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 15. 2012 13:47

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

15. jun 2012 16:15

No čeprav živim v Izoli moram priznati da nisem še nikoli jedel sladicl v Guštu, še posebej ne odkar ima novo lastnico in so cene nabite :S

mali kuhar

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. jun 2012 16:39

Moja najljubša torta, ki jo naredim sama, je čokoladna z višnjami (na sacher tortni osnovi čokoladna maslena pudingova krema in višnje iz kompota). Najboljša, ki sem jo kadarkoli jedla, je pa ubijalsko dobra doboš torta v kavarni Lukazs v Budimpešti, že samo zaradi obiska omenjene kavarne in ogleda kakšne predstave v budipeštanski operi ali koncertni hiši se splača splanirati v tmurnih poznonovembrskih dneh kakšen vikend v Budimpešti, kar nekoliko olajša čas do zimskega solsticija. lp, proxima

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. jun 2012 16:58

jaz sem pa v življenju pojedla že toliko tort, da sploh več ne vem, katera je najboljša. Od tistih, ki jih znam sama narediti, so zanesljivo visoko na top listi breskova s kislo smetano, skutna s suhimi slivami v rdečem vinu, pa čistno navadna biskvitna, dobro napojena in z veliko sadja in smetane (sestavljena po trenutnem navdihu) in skorraj vsaka, ki vsebuje vsaj 1 kg čokolade in še en kup tort, ki se jih ta hip ne spomnim.


Od kupljenih ali drugje pojedenih hruškova karamelna iz neke domače pekarne nekje na francoskem podeželju. Je tega že blizu 20 let, ampak je še vedno v mojem srcu.


Od "nostalgičnih" pa orehove rezine iz nekdanje Intesove slaščičarne na Gosposki v Mariboru.


Še dobro, da sem ravno s kosila - sicer bi bilo treba po toliko razmišljanja takoj na bicikelj pa k Vikiju na Trnovo po eno ribezovo....

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. jun 2012 17:09

Jaz pa vsak dan vsaj dvakrat čisto po tihem zavzdihnem, kako bi en košček, še raje pa dva kakšne dobre torte. Bilanca pojedenih tort je pa dve do tri na leto. Imam rada vse sorte dobre torte, le sacherca ni med meni ljubimi. Čeprav bi jo zdajle mogoče le sprejela, če mi ponudijo še kakšno žličko stepene smetance.

 

 

 

naor

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

15. jun 2012 19:23

mamamia ali je recept za: Torta s čokoladnoo peno in jagodami, plasti so iz beljaka in mandljev ali lešnikov (skladnost okusov čokolade in svežih jagod, predvem pa fina, lahka in zračna mouss.e - krema), objavljen kje na kulinariki?

Suzi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jun 2012 22:07

Pravilom ne jem tort  zunaj. Včasih komu delam družbo. Vendar pa poskusim, če je kaj videti zanimivo, in predvsem drugačno.

Ne obožujem čokolade in imam rada sveže torte.

Najraje ima vse torte s sadnim musom.

Ker so med najljubšimi iz različnih razlogov, niso navedene po  rejtingu.

Čokoladno  višnjeva torta, ki jo naredim jaz. Črni gozdiček v Hotelu Evropa v Celju. Torta z rolado z domačo marmelado, malininim musom in musom iz bele čokolade, na kateri smo nazadnje pihali svečke. Šilerjeva torta, ki sem jo iskala dolgo let in jo je na mojo prošnjo na tem forumu  zapisala Mamamia, nato pa dala tudi vv recept. Zadnja torta za mojega pokojnega očeta.( Hvala, Mamamia.) Aromatična torta iz baze, Vendeline jr., vse vrže iz tira. Tiramisu torta iz moje baze. Jagodba jogurtna torta iz moje baze. Torta iz rdeče pese z vinsko omako,ki sem jo vpisala v bazo. Torta iz jabolk in vanilijeve kreme.

Nekatere poskusim narediti samo enkrat.

Pri zunanjih tortah me moti okus po vanilinu in okus krem iz žakljev. Da bi kje delali torte na klasični način mi ni znano.

Glede torte Nutella. Ne zdi se mi nič posebnega, jo je pa preprosto narediti in je Basic Lego. Mislim, da je veliko avtoric, ki se je te torte lotilo in so presenetile same sebe, ker so zmogle. To je njena prava vrednost.

 

F r i n a

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

16. jun 2012 8:02

frina, jaz podobno... tort ne kupujem veliko vendar včasih kakšna zapaše, skoraj vse torte katere pojem so doma narejene, ker menim da so te najboljše

mali kuhar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti