Najboljše torte

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. jun 2012 21:02

meni je pa jasno kozamurnik zakaj ni nutella na prvem mestu. ker je po mojem mnenju to torta, ki jo je lahko narediti, pa tudi ko daš notri ime nutella, vsi zagrabijo. Z njo nimaš faliti če jo nekomu neseš na rd..dokler naslednje leto ne prineseš boljše. Čeprav meni osebno torta ni nič posebnega, je to gotovo torta, ki jo "mimoidoči" na kulinariki prvo kliknejo. Tisti, ki se malo bolj poglobi in se ne ustraši narediti nekaj na novo, pa vidi da je vsaj 100 tort na kulslo boljših. Seveda obstajajo izjeme in pa tudi to, da je vse tole le moje mnenje ;)

kozamurnik

sporočila: 2311

13. jun 2012 5:47

bannana, ja vem, da je tako in da število ogledov ne pomeni tudi kvalitete. Petice pri ocenah pa še manj. Je kar nekaj receptov med najbolj popoularnimi, tudi sladic, ki so hudo povprečne.Pravzaprav nisem nikoli razumela, v čem je smisel" top lestvice " , oz. kateri recept ima največ ogledov. Velikokrat jih obiskovalci odpirajo samo zaradi čudnega, visokozvenečega imena ali ene sestavine v naslovu, ki jo imajo zelo radi. Tudi zaradi priljubljenosti avtorja kdaj pa kdaj. In po vsem spreminjanju, dodajanju, odvzemanju v končni fazi tak recept, dovolite mi izraz, celo zavaja in prej kot ne tudi (hudo) razočara. murnik

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

13. jun 2012 7:50

Pri nas pa je absolutni zmagovalec bela torta amaretto (recept je v bazi). Zelo lahka in prefinjenega okusa, kombinacija s hruškami, amaretki in kremo z belo čokolado.

Sweetie

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

13. jun 2012 10:12

Če torta vsebuje kombinacijo bela čokolada & maline/jagode/borovnice + ustrezna krema iz jogurta/skute/mascapone + ustrezen zelo sočen biskivt, je to to.

Pozimi pa kakršna koli verzica sacher torte ali blejska grmada.

OlivaB

kokta  

član od: 18.8.2011

sporočila: 19

13. jun 2012 16:34

Vrjetno je res tako bannanna in jaz sem med tistimi. Sem še med mladimi na kulinariki in pogledam, brskam iščem in med najboljšimi zasledim nutell tarta. Nardim torto in mi je ušeč. Vrjetno pa bom narila še ogormen tort in bodo nutello prehitele. 

Je neki tazga kot če greš v trgovino, vidiš lepo obleko in se zalubiš vanje. Vendar bo brskanju, probah in ogledih najdeš ogoromen oblek, ki so boljše od začetne. 

 

kokta

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

15. jun 2012 8:52

Meni je najljubša sirova torta (cheesecake) z podloženimi orehi ali borovnicami in kokosom. Poleg te pa mi je zelo dobra kokosova in tiramisu torta.

mali kuhar

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2012 10:04

Čakajte no, ampak tule so amaterski recepti - oziroma recepti od amaterjev. In je pač vsak na enem določenem nivoju znanja in izkušenj in preferenc, ampak vsak, ki je skombiniral nek recept, je, če nič drugega, pokazal neko kreativnost in pripravljenost iskanja novega.

Torta Nutella je en primer enostavne priprave. In ko se človek prvič loti torte, ima tremo in je fino, če dela na enostavnem in z velio verjetnostjo, da bo stvar uspela. Ker tako dobiš veselje za naprej.

Če bi meni pred dvajsetimi leti prišel recept za Nutellla torto, bi ga bila super vesela.

Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. jun 2012 10:20

mamamia je napisal/a:

Če pa govorimo o tortah, ki jih ne delamo sami, pa me po tleh vrže kapučino torta iz ene fine delavnice sladic v MB, njihova riževa torta s cimetom i pomarančna ...

mamamia

 

O čem/kje ti to?

Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jun 2012 10:59

ZAČETNICA je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Če pa govorimo o tortah, ki jih ne delamo sami, pa me po tleh vrže kapučino torta iz ene fine delavnice sladic v MB, njihova riževa torta s cimetom i pomarančna ...

mamamia

 

O čem/kje ti to?



Začetnica

 

Iz Tovarnice sladkosti ali tako nekako, sicer jih pa imajo (in še več) v Drašu pod Pohorjem (delavnico pa ima mladi Visočnik).

Pokliči me kak sobotni ali nedeljski dopoldan, pa greva. Ali pa popoldan ...

 

mamamia

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

15. jun 2012 12:07

meni najboljše torte v mariboru so v Draš centru in Pohorski kavarni...

ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti