Poštenje in dobrosrčnost

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jun 2012 14:42

Očitno ga imaš res. Tudi jaz poznam množico mladih, ki z veseljem pomagajo sovrstnikom, tudi meni je pomoč samoumevna, sem je bila deležna, jo vračam pač drugim, tako je, tudi tu je " dam - dobim". Če ne takoj, pa kasneje. In bi se kar strinjala, da večina tega izhaja od doma. Kakor vidijo, tako delajo. So pa seveda tudi izjeme, v obe strani. Na splošno sem mnenja, da je več dobrega kot slabega, samo videti ga je treba. Je pa tudi res, da kak slab dogodek dalj časa odmeva kot trije dobri.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

11. jun 2012 14:44

Me je Tulka prehitela.....

Že nekaj časa je moje vodilo (ne edino), da ne grem spat, dokler ne storim vsaj enega dobrega dela.

 

Sicer so pa moje izkušnje s pomočjo in dobrosrčnostjo tako nekako pol-pol (v korist na pol polnega kozarca, hehe....)

 

                                                             

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

11. jun 2012 15:12

In še malo za hec:

Pravi optimist: "Iiiiiiiiii, lej, kako lepo vreme! Sonček sije!"

In reče pesimist: "Ja, ampak jutri bo pa dež!"

Mygrace

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jun 2012 15:18

Jaz bi za Maxi25 rekla, da je pač v nekem trenutku nekaj zaznala, vsak od nas je imel kdaj tak dan, da ga je nekaj vzpodbudilo k pisanju, kar ga v kakšnih drugih okoliščinah morda ne bi. In smo malo podebatirali, vsak z svojo izkušnjo in pogledom. Če nič drugega, smo prišli do spoznanja, da vse le ni tako črno, kot se je zazdelo ob njenem uvodnem postu.

Ko se ti več stavri v kratkem času nabira in nabira, potem je ena malenkost dovolj, da ti gre čez rob kozarca. Ki je sicer niti opazil ne bi ali pa bi vse skupaj bolj mirno prenesel. Ampak tudi to pride z leti, pri 45 ali 50 drugače gledaš na svet in tudi kdaj drugače ravnaš kot v enaki situaciji pri 25 ali 30.

 

 

 

mamamia

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. jun 2012 16:13

Evo pa smo spet tukaj.  Napiši svoje mnenje, kaj si misliš o tej temi, pa gremo naprej. 

 Sem prilepila iz SSKJ, besedo forum -a m (o) navadno s prilastkom

 1. javno mesto, kjer se o čem razpravlja, odloča.

Skoz imam občutek, da se na forumih ks ne razpravlja, ampak vsiljuje svoje osebno mnenje drugim. Sprašujem se zakaj? Pomankanje česa? 

 

 

lp, pinka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. jun 2012 16:31

Khm, kako ti pa more kdo vsiliti osebno mnenje? Jaz tukaj berem kup različnih in različno argumentiranih mnenj, nikjer pa ne vidim kake pištole ali grožnje, da te bodo vrgli s kulinarike, če ne boš od zdaj naprej mislila podobno kot (*vstavi po presoji*)...

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

11. jun 2012 16:44

pinka, jaz te razumem kaj si hotela povedati in tudi meni se včasih zdi, da so nekatere "dečve" izredno nastrojene, pa nobeni nič hudega nočemo.

Maxi25

Mygrace

sporočila: 6506

11. jun 2012 17:07

Maxi25, dokler te kdo ne pošlje po "strokovno pomoč", si še dobra

Mygrace

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. jun 2012 17:59

Madona, mlade dame, kaj pa vam je? A ne znate štet? Če se nisem zmotil, s začetnim postom o egoizmu ( recimo ) se strinja  7 kulinaričark in en kulinarik ( maxi, pinka, dragička, banana, irena, mamamia, naor in mbrando ) ne strinjajo se štiri ( elaphus, tulka, rimljanka in mygrace ) dve so pa nevtralne ( Vendelina in proxima ) in vi ugotavljate, da vam nekdo vsiljuje mnenje. Meni se prej zdi obratno: vi ne pustite drugim, da bi imeli mnenje, različno od vašega. Pa, kot rekla una " vd moderatorja " vrnite se temi, torej:

tudi meni se zdi, da maxi petindvajseta ima prav kar se mi zdi čisto normalno. Najbrž ste pozabili, da sedaj imamo kapitalizem in pripadajoče vrednote ( denar, denar, in še več denarja ), torej, ljudje so sprejeli kapitalizem kot nekaj čist samoumevnega in se tako tudi obnašajo. Nekaj fosilov ( da ne rečem nostalgikov za starimi časi, ko so bile druge vrednote, recimo, ena od: kaj znaš to veljaš, namesto sedanje mantre, kolk denarja imaš tolk veljaš ) še neki brca, vendar jih bojo novodobni častilci kapitalističnih vrednot naučili kozjih molitvic...............

ežoj

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

11. jun 2012 18:53

ahahahaha, dobr si me nasmeju :)))) Ampak jst se ne dam. Zame je še vedno vrednota nekaj drugega kot pa denar :)

Maxi25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti