Izpit iz anatomije na higeji

cvetka5  

član od: 30.9.2010

sporočila: 44

tema odprta - 10. jun 2012 19:58 | ogledi: 10.198 | odgovori: 22

Ali je kdo opravljal izpit iz anatomije in fiziologije telesa na šoli Higeja?? Lahko na tudi kateri drugi šoli za maserje! Ker imam ta teden izpit iz anatomije in je toliko snovi da imam občutek da nič več ne znam, čeprav se učim Ali je težko?? Koliko jih ponavadi izpita ne naredi?? prosim za kakšne informacije

cvetka5

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jun 2012 20:10

Hja, meni se zdi, da pri izpitu iz anatomije še najbolj trpijo musculus gluteus maximus - torej nič strahu, kar veselo obremenjevat prejle omenjeni.

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. jun 2012 20:23

...ampak samo gluteus maximus ne bo naredil izpita, bo treba vpreči tudi možgane.

Cvetka, nehaj se obremenjevati s tem, koliko ljudi naredi ali ne naredi izpita, ker je to popolnoma nerelevantno. Naredijo vsi, ki se pripravijo in znajo. Na predavanjih si bila, gradiva imaš, to je torej tisto, kar se moraš naučiti. Če se ti zdi, da ne gre več nikamor, zapri knjige, pojdi si prezračit možgane na bližnjih hrib, potem pa nadaljuj.

 

Pa veliko uspeha!

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. jun 2012 20:30

Le zakaj nas nisi raje vprašala, koliko ljudi izpit naredi. Ker, če si sama sebi dopoveduješ, da ne boš znala, da ne boš zmogla, da nič (več) ne znaš,......potem se ti bodo pričakovanja uresničila. Obrni razmišljanje, upoštevaj primerno kombinacijo nasvetov elaphus in limnol - med učenjem je NUJNO delati premore, ki so izpolnjeni z drugačnimi aktivnostmi, telo je treba premigati, s tem se tudi možgani prezračijo.

Saj, konec koncev lahko medtem, ko greš na hrib ali bolj po ravnem, premišljaš (in ponavljaš) katere mišice delajo, ko narediš korak, zamah z roko, kaj se v celicah takrat dogaja,.......tako boš videla, da izpit ni zbir nepotrebnih besed, odvečnih informacij, ampak ima vsaka informacija svoj smisel. Če imaš koga, ki gre s tabo in te posluša, je še toliko bolje, boš pozabila na težave in mu boš z veseljem razlagala snov. Poskusi, zagotavljam, da deluje.

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

11. jun 2012 21:13

Ali je težko?? Koliko jih ponavadi izpita ne naredi?? prosim za kakšne informacije.

A na to ste ji odgovoril(i)e? Pa ni treba kar nekaj naklofat, če deklica lepo vpraša. To so bila tudi v mojih študentskih časih najpogostejša vprašanja in jo popolnoma  razumem.  Hoče konkretne odgovore od ljudi, ki so delali izpit, ne pa neke materinske nasvete, čeprav dobromisleče. Gotovo noče tega, kar ste v(i)e napisal(i)e.

Pa lep pozdrav

marjja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

11. jun 2012 21:27

Se ne nanaša na to vprašanje, ampak sem se slučajno spomnila tega posrečenega citata ( še enkrat povem da 

ne leti na postavljeno vprašanje) 

 

If there are no stupid questions, then what kind of questions do stupid people ask? Do they get smart just in time to ask questions?
—Scott Adams

Suzi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2012 7:05

marjja je napisal/a:

Ali je težko?? Koliko jih ponavadi izpita ne naredi?? prosim za kakšne informacije.

A na to ste ji odgovoril(i)e? Pa ni treba kar nekaj naklofat, če deklica lepo vpraša. To so bila tudi v mojih študentskih časih najpogostejša vprašanja in jo popolnoma  razumem.  Hoče konkretne odgovore od ljudi, ki so delali izpit, ne pa neke materinske nasvete, čeprav dobromisleče. Gotovo noče tega, kar ste v(i)e napisal(i)e.

Pa lep pozdrav



marjja

 

Jezus, kaj in kje si pa ti študirala, da ste se najpogosteje s tem ukvarjali?

Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jun 2012 8:49

Zdi se mi, da te je le strah.

Če ne boš naredila tokrat, boš drugič. Sicer pa so ta izpit verjetno naredili tudi tisti, ki so bistveno slabši v znanju kot ti. Zato ni pomembno koliko jih naredi, ker to sploh ne šteje.

Prosila si za pomoč, dobila pa si brce, ker si se pokazala ranljiva. Dobra družba, kajne ?

F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jun 2012 8:50

Pri meni je najbolj delovalo, če sem dala knjige pod povštr, garantirano, v 4ih letih faksa nisem padla niti enega izpita. Tega, da sem se seveda za vsak izpit tudi učila, raje ne bom omenjala. Svetovna zgodovina ali Zgodovina Slovencev sta bili dve tako debeli bukvi, da sta bili lahko skoraj namesto povštra


Sem pa ravno zaradi takšnih vprašanj in izpadov dvignila svojo prvo prijavnico na izpit, ker je zraven mene sedel en panik in cel čas govoril samo o temu, kako ničesar ne zna... In se mi je posledično zdelo, da tudi jaz ničesar ne znam. Teden kasneje (z nič znanja več, ker moja deviza je bila, da se je treba vse /OK, tu so mogoča nihanja/ naučiti že vsaj teden pred izpitom, potem pa zadeve samo še piliti) sem izpit opravila z desetko. In se s takimi paničarji nisem ukvarjala več.

 

PS Drugače so bila pri nas najpogostejša vprašanja v stilu tega, kaj te je vprašal in koliko si dobil.

 

Loni Makaroni

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

12. jun 2012 9:16

frina je napisal/a:

Zdi se mi, da te je le strah.

Če ne boš naredila tokrat, boš drugič. Sicer pa so ta izpit verjetno naredili tudi tisti, ki so bistveno slabši v znanju kot ti. Zato ni pomembno koliko jih naredi, ker to sploh ne šteje.

Prosila si za pomoč, dobila pa si brce, ker si se pokazala ranljiva. Dobra družba, kajne ?

F r i n a

 

Brce? Kje ?

Tako prijaznih odgovorov na take vrste vprašanj že dolgo ni bilo! Vsi so podobni tvojemu.

lp

 

mzm

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

12. jun 2012 9:54

Meni pa je družba tu zelo všeč. Sto oči, sto barv. Eden vidi vse črno, drug vse rožnato.

V življenju srečujemo ljudi, kot je napisala Loni, ki nas s paniko in "jadanjem" pripravijo do tega, da naredimo korak nazaj. Srečujemo pa tudi ljudi, ki nas s tem, da nas, pripravijo do tega, da prenehamo mencati na mestu in naredimo korak naprej. Nič hudega, če smo na tenutek užaljeni in prizadeti, važno je, da se znamo potem, po odraslo distancirati od problema in pogledati nanj iz vseh kotov.

V življenju sem dobila nekaj , pa moram priznati, da sem tem ljudem hvaležna, sem vsaj določene stvari spregledala in sprejela drugačne odločitve.

Cvetka5, sicer ti nisem dala konkretnega odgovor na tvoje vprašanje, je bolj dobromisleč materinski nasvet.

Tvoji občutki pred izpitom pa so mi zelo poznani, tako, da Cvetka 5 srečno na izpitu .

moj svet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti