Sladoled iz atvtomata

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 7. jun 2012 12:07 | ogledi: 10.316 | odgovori: 6

Hojla!

Danes kupila v hoferju avtomat za sladoled,ker je mož diabetik sem se odločila da mu sladoled pripavim sama.V trgovinah so nesramo dragi in še nič kaj dobri, na forumu sem zasledila kar nekaj receptov pa me zanima če so rumenjaki obvezni v slad. masi.In seveda če ima mogoče še kdo kakšen dober in že preiskušen recept.

L.P.

mijamarija

barbara_s  

član od: 21.3.2008

sporočila: 50

7. jun 2012 20:49

Jaz nimam pojma, kakšno dieto mora diabetik imet - ampak pri nas gredo (od doma narejenega sladoleda) najbolj v promet lučke iz sadja. Kjer samo zmiksaš (poljubno) sadje v mikserju, daš žlico sladkorja (ali pa tudi ne), ro naliješ v modelčke in zmrzneš.

 

Drugače pa mislim, da ne jajca ne smetana ne mleko niso obvezna sestavina sladoleda - vsaj v italijanskih sadnih sladoledih (ki jim rečeo sorbetto) ni ne jajc ne smetane ne mleka. Samo sadje, voda, cuker, (gostilo) in kakšna začimba.

barbara_s

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

7. jun 2012 23:01

Sorbet ni sladoled, pač pa sorbet.

Sladoled je načeloma "ledena smetana" (morda komu na tej točki šine v misli "ice cream") in naj bi načeloma vseboval rumenjake, včasih še beljake. Ampak, jasno, kot se da narediti "biskvit" brez jajc, tako se da narediti tudi "sladoled" brez jajc. Rumenjak deluje kot gostilo in kot emulgator.

mijamarija pa seveda ne sprašuje ravno po sladoledu in sensu stricto, pač pa po neki zamrznjeni sladici. Torej, ali naj ta vsebuje mleko? Ali naj vsebuje smetano? Samo sadje? Jogurt, kefir? Oreške? Bolj natančno, prosim.

Mimogrede, sladoled se da krasno narediti tudi brez tega aparata...


Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 07. 2012 23:02

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jun 2012 23:45

Jaz sem zmrznjen jogurt delala tako, da sem vzela 3 lončke (po 200g) jogurta, lahko je tudi nemasten in brez sladkorja. Temu sem dodala nekaj zmrznjenih malin, robid ali jagod, sladilo po potrebi in nekaj kapljic vanilije. Po dvajsetih minutah miksanja v mašini za sladoled smo se že sladkali.

Delala sem ga tudi in limetinega jogurta in sicer tako, da sem dodala samo malo limetinega soka in sladila.

Za posebne priložnosti lahko v obeh primerih dodaš nekaj žlic sladke smetane.

Daleč najpogosteje je za desert v naši hiši tale sladoled:

http://www.kulinarika.net/recepti/11978/sladice/sladole

Namesto smetane lahko dodaš grški jogurt, vodko ali kak liker, odličen je pa tudi, če za tekočino uporabiš črno vino ali malo porta.

Poleti nekajkrat pripravim tole, kar pa mojemu dragemu, če bi imel sladkorno, ne bi dala.

 Pa še link: http://www.kulinarika.net/recepti/12777/sladice/melonin



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 08. 2012 15:16

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

8. jun 2012 6:42

Preprost sladoled:

* uporabimo 4 res zrele banane (črne pike) in en velik paket zmznjenega sadja

* vse skupaj vržemo v multipraktik in mešamo do gladke zmesi

* počakamo 10 min, da se okusi res premešajo in takoj postrežemo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jun 2012 7:34

Mijamarija, tukaj imaš tudi kak recept za tvojega moža.

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

8. jun 2012 8:04

Jajca sigurno niso obvezna sestavina. Sem tudi malo pogledala sestavine sladoledov, ki jih kupujemo v trgovinah v banjicah in nikjer nisem zasledila jajc (verjetno bi bil potem rok trajanja tudi bistveno krajši).

 

En enostaven recept:

300 g domačih malin (ali drugega sadja)

150 g  zgoščenega jabolčnega soka ali agavin sirup (oz. sladila, ki ga sme diabetik)

150 g  smetane

Polovico smetane lahko nadomestite z jogurtom ali skuto in dodate malo cimeta.

Če je sadje zmrznjeno gre tudi brez avtomata za sladoled.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti