Vegetarjanc (ne je rib) na kosilu

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

1. jun 2012 11:08

Mamamia, če verjameš ali ne, poznam osebno zelo malo vegetarjancev moje sorte. Jih pa poznam za cel roman, ki so čez noč iz kr enega razloga postali vegetarjanci, v stilu pedrov prepričani da so oh in sploh vsi, ki ne delajo tako kot oni. Čez 6 mesecev pa jedli striktno le še pršut in bog ne daj, da jih je kdo vprašal, od kdaj niso več vege... Lepo, da se avtor teme trudi bit dober gostitelj, zato pa smo mu dale praktične nasvete in izkušnje, kajne?

 

VivaMeier, tele situacije so mi zelo poznane :) Še nekaj let nazaj so mi dvigale pritisk, danes si mislim svoje... Sem se ravno spomnila na pokojno teto, sicer dobro izobraženo in razgledano. Bila sem njena naj nečakinja. Pred dvajsetimi leti smo bili pri babici na družinskem kosilu in mi je hotela dat govedino na krožnik. Mami je videla in ji rekla, daj mi ne daje, da ne bom jedla, ker sem vegetarjanka. Ona pa: a to je neko novo sadje z juga? Mami ji je razložila, da to pomeni, da ne jem mesa. Pa pravi ona: No prav, potem pa naj je telička. To je tako fino za take male gospodične! Sem se spomnila na film Velika grška poroka 


ps..sem šele zdaj videla, da nisem napisala do konca 
OlivaB

Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 02. 2012 07:13

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

1. jun 2012 11:11

BarbaraGG je napisal/a:
Tako da, dragi Boogle, ne glede na to, kaj boš pripravil vegetarijancu, poskrbi, da bo dovolj tudi za ostale :)

BarbaraGG

Točno tko ;) Včasih na piknikih nisem imela drugega kot kruh in pecivo, danes prav tako. Sicer današnji pečejo zelenjavo in sirčke na žaru, a kaj ko ti zginejo predno pridem zraven 

OlivaB

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

1. jun 2012 11:39

Za dobrega gostitelja se spodobi, da prilagodi jedilnik gostom. Očitno pri tvojem gostu ne bo težko ker ne jé mesa in rib, ostalo kot pa so jajca in mlečne izdelke pa. Jaz ti predlagam da pripraviš sir za  žar ( pečen lahko tudi v ponvi)  in kakšno solato, katero lahko za predjed postrežeš tudi ostalim gostom. Tudi sama ne jem mesa in tudi ne želim, da se okrog mene komplicira ( če sem gostja). V kolikor me postrežejo z nečem kar sama ne jem, pač pustim na krožniku in se opravičim.

antonija8

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. jun 2012 11:52

kupi sparov dimljen tofu, ga prej malo namoči v sojino omako pa speci na žaru, če boste že imeli pripravljenega. ali pa naredi nekaj takega, kar bodo itak vsi jedli. popečeno zelenjavo, zelenjavne ražnjiče. na špilo napikaš papriko, čebulo, tofu, gobice...

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

1. jun 2012 12:17

Glede na to, da sem sama vegi že 14 let, bom pristavila svoj lonček;)

Strinjam se s predhodniki/cami, da načeloma (izjeme vedno pritrjujejo pravilu;) ne maramo, da se okrog nas dela "pomp", zlasti če je kdo med gosti, ki je bodisi nenaklonjen bodisi ne razume ali kakor koli drugače vegetarijanstva. Po drugi strani je pa res, da sem osebno ne preveč srečna, če dobim na vegi krožniki pohane zadeve, pa zelenjavo z žara, ki ima več olja, kot kar koli drugega;)

Moj nasvet bi bil, da pripravi nekaj "ekstra" za vegi gosta, a naj bo hrane dovolj, da bodo tudi ostali poskusili. Če rada kuhaš in ustrežeš svojim gostom, potem zagotovo ne delaš "po liniji najmanjšega odpora" ali "kaj se boš matrala". Sama običajno naredim to "ekstra" zase in potem pojedo vsi ostali;) Denimo, ravno v nedeljo imamo skupno kosilo (12 ljudi), za katerega skrbim sama (pa sem v 9 mesecu nosečnosti;), za "vegi" del bom naredila začimbne sirove kroglice, tofujev liptaverski namaza, zelenjavo juho, zelenjavna nabodala (zelenjava + sir za žar), zvitki iz melancanov, paradižnikov in mocarele, špinačo s česnom in krompir. Mesni del pa bo zajemal kanapeje z domačo salamo, govejo juho in goro mesa na žaru;) Za sladico bo pa tiramisu, sadna kupa in sladoled. 

Uživajte ob druženju in dobri hrani!

Titikaka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. jun 2012 12:52

Jaz bi bila na tvojem kosilu vegetarianec ;).. a lahko ;) ?

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

1. jun 2012 15:17

bannanna je napisal/a:
Jaz bi bila na tvojem kosilu vegetarianec ;).. a lahko ;) ?

 

Jaz tudi .

Pa občudujem voljo delat toliko hrane za 12 ljudi v 9. mesecu nosečnosti.

saša

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

1. jun 2012 15:52

Titikaka, recept za začimbne sirove kroglice prosim... :D

Drugače se pa strinjam, da je zelenjava ''na žaru'' utopljena v olju še hujša od cvrtja. To sem 2 krat dobila v mehiški restavraciji in kar nisem mogla dojeti, kaj je za njih žar...

Vesnuska

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. jun 2012 16:23

Konec koncev, človek ki ne je rib, ve, da bo prišel na ribji piknik in se naj sprijani z več krompirja in blitve in solat - ali pa naj doma poje nekaj na zalogo

Pričakovati, da se bo zaradi tega vse vrtelo okrog njega je pa malo prehuda. Druga stvar bi bila, če bi imel človek točno predpisano dieto zaradi celiakij, refluksov - v tem primeru se dela več prilagoditev.

Jaz sem tudi že bila na veselicah, kjer se je stregel odojek (in sem vedela, da bo tudi to na jedilniku) - in ker tega ne maram, sem vljudno reklha, hvala lepa in jedla tisto, kar je še bilo v ponudbi.

Vendelina jr.

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

1. jun 2012 19:28

Glede na to, da sem sama vegi že 14 let, bom pristavila svoj lonček;)

Strinjam se s predhodniki/cami, da načeloma (izjeme vedno pritrjujejo pravilu;) ne maramo, da se okrog nas dela "pomp", zlasti če je kdo med gosti, ki je bodisi nenaklonjen bodisi ne razume ali kakor koli drugače vegetarijanstva. Po drugi strani je pa res, da sem osebno ne preveč srečna, če dobim na vegi krožniki pohane zadeve, pa zelenjavo z žara, ki ima več olja, kot kar koli drugega;)

Moj nasvet bi bil, da pripravi nekaj "ekstra" za vegi gosta, a naj bo hrane dovolj, da bodo tudi ostali poskusili. Če rada kuhaš in ustrežeš svojim gostom, potem zagotovo ne delaš "po liniji najmanjšega odpora" ali "kaj se boš matrala". Sama običajno naredim to "ekstra" zase in potem pojedo vsi ostali;) Denimo, ravno v nedeljo imamo skupno kosilo (12 ljudi), za katerega skrbim sama (pa sem v 9 mesecu nosečnosti;), za "vegi" del bom naredila začimbne sirove kroglice, tofujev liptaverski namaza, zelenjavo juho, zelenjavna nabodala (zelenjava + sir za žar), zvitki iz melancanov, paradižnikov in mocarele, špinačo s česnom in krompir. Mesni del pa bo zajemal kanapeje z domačo salamo, govejo juho in goro mesa na žaru;) Za sladico bo pa tiramisu, sadna kupa in sladoled. 

Uživajte ob druženju in dobri hrani!

Titikaka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti