Feferoni

ivona  

član od: 22.4.2006

sporočila: 67

tema odprta - 1. jun 2012 6:07 | ogledi: 8.162 | odgovori: 6

pozdravljene.

jaz imam sledeč problem in upam da mi katera lahko pomaga in pove zakaj mi je do tega prišlo.

posadila sem sadike navadnega sladkega feferona,vse je blo ok. potem sem se malo posipala s pepelom(mrzlim) okrog feferonov in zdj so kar naenkrat ratali spodnji listi rumeni. kaj bi lahko blo krivo za to?

l.p.

ivona

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. jun 2012 8:46

Potem sem se malo posipala s pepelom... Če si se posipala, kako, da so feferoni porumeneli? Hecam se ,seveda.

Zdaj te pa sprašujem, zakaj si jih posipala. Namreč, tudi jaz sem posadila ta sladke in ta hude, pa prav dobro izgledajo. Ali so jih napadle uši? Sem prava amaterka za te zadeve, vseeno pa bi jih mogoče poškropila s koprivami? Sicer pa se bo oglasila kakšna vrtnarka in nama razložila, kako in kaj. 

 

naor

ivona  

član od: 22.4.2006

sporočila: 67

2. jun 2012 21:05

hahaha....to naredi pa hitro pisanje, pa še hitrejše pošiljanje. hihihi se opravičujem za napako. s pepelom sem posipala okrog feferonov, ker so mi rekli, da odganja uši, polže in podobne zadeve. samo je treba res samo okrog.

sicer ne vem, če to deluje....samo probat ni greh pravjo!

 

 

l.p.

 

 

ivona

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

4. jun 2012 13:59

Ivona jaz imam letos tako slabe sadike feferonov-rumene ,bogice so.Rastejo na foliji na njivi,premrzlo je in preveč deeežžžž.Rastlinjaka pa nimam.Lani je bilo isto,ko pa je sonce začelo neusmiljeno pripekat olala ,so bile sadike naenkrat temno zelene.

kuharca37

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

6. jun 2012 9:41

moji so tako veliki kot so bili takrat, ko sem jih posadila (ca. 3 tedne) in prav tako rumenijo, enkao paprika; zgleda, da jim res ne paše vreme (enkao opažam tudi pri sosedih)

Lakica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

6. jun 2012 9:48

Lahko je vreme, sploh, če so po vsej soseski enaki. Zna biti pa problem tudi zemlja - feferone imam v koritih na balkonu in pred leti sem jih pol posadila v zemljo iz vrtnarije, drugo polovico pa kar v kupljen substrat za rože, ker mi je zemlje zmanjkalo - prva polovica je rasla kot nora, oni drugi so bili pa da se ti je srce trgalo in prav nobene kemijske čarovnije niso pomagale. 

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jun 2012 9:56

A bi jim malo organika kaj pomagalo?

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti