Potata con polo

fracica  

član od: 13.1.2004

sporočila: 3

tema odprta - 13. jan 2004 11:39 | ogledi: 7.664 | odgovori: 12

Lepo pozdravljeni,

Pred par dnevi sem bila v mehiski restavraciji in sem jedla, vsaj upam, da se tako izgovori "potata con polo", bila mi je zelo zelo vsec in sem se odlocila, da bi jo tudi sama poiskusila narediti. Sem iskala po internetu, tudi vprasala v tisti restavraciji, vendar brez uspeha.

Zanima me ali ima mogoce kdo od vas recept in ga je pripravljen deliti z mano?

Najlepsa hvala za pomoc

Eva Smuc

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

13. jan 2004 13:01

Najbrž gre za "patata con pollo", t.j. krompir s piščancem, recepta pa žal ne poznam. Zdi se mi čudno, da v restavraciji niso vedeli, s čim so vam postregli. lp, Janja

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

13. jan 2004 15:58

Lep pozdrav ! V mehiški restavraciji v MB, zgleda tole tako. Sicer ne vem, če si jedla enakega. Pečen piščančji file prelit s smetanovo omako v kateri so majhni koščki brokolija. Krompir pa je kar na polovico prerezan ter skuhan z olupkom vred. Karmen PS. za recept ne vem, ni pa zgledalo nekaj strašno kompliciranega Karmen

fracica  

član od: 13.1.2004

sporočila: 3

14. jan 2004 9:14

Pozdravljeni, Prvo se zahvaljujem za pomoc. Vem da ni nekaj kompliciranega, vendar se sele ucim kuhe in imam probleme s smetanovo omako, ne vem kako jo naj naredim. Ce ima kdo nasvet se toplo priporocam. Najlepsa hvala se enkrat, Eva Smuc

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. jan 2004 11:39

PATATA CON POLLO Ingredients: 1 large chicken juice of 2 lemons 1/2 kg of potatoes, sliced 1 cup yougurt ( plain) salt pepper parsley for garnish COOKING DIRECTIONS: 1. Quarter the chicken and season with salt and pepper. 2. Place the chicken in a buttered pan, with the potatoes, lemon juice, and then pour over the yougurt. 3. Cover the pan with buttered alu foil. 4. Place the pan in a preheated oven for 15 minutes, then open up the oven door and add a cup of boiling water to the chicken, continue cooking. 5. Take the pan out of the oven and remove the foil. 6. Put the chicken and sauce on a large serving platter, garnish with lemon slices and parsley. Če ti je to kaj v pomoč... Čau, Loni lahko pa ti pošljem isti recept v španščini, da bo vse skupaj še bolj avtentično.

fracica  

član od: 13.1.2004

sporočila: 3

14. jan 2004 12:41

Pozdravljena, Najlepsa hvala za pomoc, bom ta vikend preiskusila P.S. Sem pa presenecena glede omake, sem mislila, da je tudi sir zraven Eva Smuc

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. jan 2004 13:29

Saj verjetno bostaja več inačic, meni so pač posredovali samo to. Malce eksperimentiraj, pa bo... Čau, Loni

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. jan 2004 14:19

PROSIM ZA PREVOD LP Marta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jan 2004 8:55

PATATA CON POLLO Sestavine: 1 velik piščanec sok dveh limon 1/2 kg krompirja, narezanega na rezine 1 skodelica navadnega tekočega jogurta sol poper peteršilj za okras 1. Razdeli piščanca na četrtine ter začini s soljo in poprom. 2. Daj piščanca v namaščen pekač, skupaj s krompirjem, limoninim sokom in prelij z jogurtom. 3. Pekač pokrij z namaščeno alu folijol. 4. Pekač daj za 15 minut v ogreto pečico, potem daj v pečico poleg pekača lonček vrele vode, nadaljuj s kuhanjem. 5. Vzemi pekač iz pečice in odstrani folijo. 6. Piščanca in omako daj na servirni krožnik, okrasi s koščki limone in peteršiljem. Nikjer ni navedeno, na koliko stopinj se piščanec peče, niti koliko časa. Ampak verjetno na običajni za peko piščančjega mesa. Sem pa zasledila v španskem originalu, da ves postopek traja 45 minut, za temperaturo sem pa tudi napisala en e-mail. Ko bom izvedela, pripišem še to. Čau, Loni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 15. jan 2004 09:02:25 Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 16. jan 2004 09:33:45

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jan 2004 14:55

PS: So rekli, da se peče/kuha na 180°C cca 50 minut.

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

15. jan 2004 14:59

ne bi bila rada pametna, a ko sem prvič prebrala recept v ingliš, sem razumela kot da tisto šalico vrele vode zliješ po piščancu, ne da daš v pečico. Toda- če zlijem, mi lahko poči steklena posoda, v kateri ga ponavadi pečem. Sicer pa sem vesela Loninih prispevkov v Kulinariki. lp.n

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti