Vrtiček v stanovanju

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

tema odprta - 31. maj 2012 19:18 | ogledi: 9.999 | odgovori: 25

Ponovno lepo pozdravljeni,

Pred časom sem odprl temo "vrtiček na okenjski polici". Tema se je super razvila, na 2 okenjskih policah vsaka velikosti cirka 50x70cm imam celo goščavo. Bazilika, origano, majaron, rožmarin, berivka, kreša, rukola, peteršilj, motovilec, več vrst paprik, 2 vrsti paradižnika, česen, meta, melisa, korenje, itd.Vidite, da znam pretiravati ampak veselje je veselje, 15cm berivka, ki je vsak dan ma krožniku in peteršilj, ki že polni zmrzovalnik, to je čista sreča !

 

Ker sem zunaj prostorsko omejen sem razmišljal, da bi posadil še v stanovanju. Ker okna blokirajo veliko svetlobe, ki jo rastline potrebujejo sem tukaj omejen. Svetujte mi kaj lahko posadim v stanovanju in bo rastlo, ter je zanimivo in če se le da, uporabno. Malce sem si prebral naslednja linka:

http://tlc.howstuffworks.com/home/sixtysixthings-growhome-

http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2012-05-21/home-garden/298253

 

Zanimivo. Paradižnik, čebula, jabolko, limona ? Svetujte kaj od začimbnic, zelenjav in sadja lahko posadim in bo rastlo. Prostor V stanovanju ni problem. Ob enem me zanima ali lahko z večjo količino rastlin izboljšamo zrak v stanovanju ? Opazil sem kako svež zrak imajo svetličarne, res pa da toliko rastlin v stanovanju ne morem imeti, sploh če želim početi še kaj drugega kot pogovarjati se z rožami. :)

Vnaprej hvala za odgovore in Lp

 

goblinsly

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

13. jun 2012 21:51

Bump

goblinsly

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. jun 2012 21:56

goblinsly je napisal/a:

Zanimivo. Paradižnik, čebula, jabolko, limona ? Svetujte kaj od začimbnic, zelenjav in sadja lahko posadim in bo rastlo. Prostor V stanovanju ni problem. Ob enem me zanima ali lahko z večjo količino rastlin izboljšamo zrak v stanovanju ? Opazil sem kako svež zrak imajo svetličarne, res pa da toliko rastlin v stanovanju ne morem imeti, sploh če želim početi še kaj drugega kot pogovarjati se z rožami. :)

Vnaprej hvala za odgovore in Lp

goblinsly

 

Poskusi z jablano, pa kakšno sončnico vmes za okras. Dobra ideja, nobena toča ti ne bo uničila pridelka.

zeta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jun 2012 6:53

Meni zrak v cvetličarnah nikoli ni potegnil - ozrioma tisto, ko je v zraku vedno nekaj vonja po trohnobi, me spominja na mrliške veže.......

Vendelina jr.

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

14. jun 2012 21:09

zeta: Je bilo to mišljeno resno ali kot hec ? Rabim namreč stvari ki ne rabijo veliko svetlobe ?

goblinsly

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

14. jun 2012 21:11

.... tudi mene. se vedno kar hitro poberem iz cvetličarn.

Čarli08

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

14. jun 2012 21:14

si pa tudi ne predstavljam, kako zgleda imeti njivo v dnevni sobi ...

Čarli08

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jun 2012 21:37

Goblinsly, daj, malo premisli, koliko rastlin z  vrta pa raste v poltemi skoraj?  Zeta se šali. Meni pa pride na mislel, da si povsem prešprical pouk biologije v OŠ, če je že kasneje nisi imel.  

rimljanka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. jun 2012 22:58

Vendelina jr. je napisal/a:

Meni zrak v cvetličarnah nikoli ni potegnil - ozrioma tisto, ko je v zraku vedno nekaj vonja po trohnobi, me spominja na mrliške veže.......



Vendelina jr.

Tak vonj ima motovilec. Po kranclih.

 

Rože ponoči trošijo kisik in delajo CO2. Torej ti jemljejo kisik, kajne.

Imam pisarno poleg zimskega vrta. Zjutraj smrdi, čez dan pa je zaradi steklenjaka vroče. Si želim, da bi si kdo izmislil plastične. Itak nimam časa gledat zelenja, ker buljim večino časa v modro - monitor.

 

 

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jun 2012 23:21

frina je napisal/a:

 

Tak vonj ima motovilec. Po kranclih.

 

F r i n a

Jaaa, zdaj pa mi je jasno, zakaj je moževa stara teta zmeraj rekla, da prestar (prevelik) motovilec ni dober, ker "diši po mrtvecih" - to je bil njen izraz za ta vonj.

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jun 2012 23:23

goblinsly je napisal/a:

zeta: Je bilo to mišljeno resno ali kot hec ? Rabim namreč stvari ki ne rabijo veliko svetlobe ?



goblinsly

 

Tulipanovec bi bil idealen, ne zrste več kot kakih 20 metrov visoko. No, včasih morda 30?

Ker če ima nekdona dveh policah 50krat70 cm vse, kar je naštevl, z berivko vred (a samo en listek je zakosilo ali kaj?), potem bo v razširjenem delu vrta v stanovanju prostor tudi za tulipanovec. Ali za hrast, ta je nižji,je pa širši ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti