Akacijev sirup

Klavdiija  

član od: 14.2.2012

sporočila: 2

tema odprta - 30. maj 2012 15:49 | ogledi: 10.829 | odgovori: 6

Obožujem vonj akacije...
in ker je pri nas pravkar v polnem cvetenju sem iz cvetkov naredila sirup...zdaj pa sem začela dobivati nasprotujoča si mnenja o zdravilnosti oz. strupenosti teh cvetov...
kakšno izkušnjo oz.mnenje imate vi?

Klavdiija

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. maj 2012 20:45

Ker se cvetovi jedo tudi ocvrti v testu, pa nihče ne umre od njih, bi rekla, da niso strupeni...

 

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. maj 2012 20:54

Ja, načeloma so rahlo strupeni,ampak, v količinah, kot jih zaužijemo, ni težav. Meni je rezredčen sok všeč, ima tak meden, nežen okus.

Bi bilo pa prav povedati, da to ni akacija, se uporablja napačno ime, to je robinija (Robinia pseudaccacia). Akacija je, recimo, tisto, kar poznamo kot mimozo (ono rumenocvetno, okoli 8. marca se jo najde), pa ona dežnikasta drevesa v savani so tudi akacije.

rimljanka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

31. maj 2012 9:23

Rimljanka, odkod pravzaprav prihaja to napačno poimenovanje? Iz latinskega imena? Kako to, da se je tako 'prijelo'? Ker še nikoli nisem jedla robinijevega medu, recimo ...

Atina

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

31. maj 2012 11:10

čoko je napisal/a:

Ker se cvetovi jedo tudi ocvrti v testu, pa nihče ne umre od njih, bi rekla, da niso strupeni...

Bistvo je v toplotni obdelavi cvetov in s tem se uniči tisto, kat je strupeno - tako sem slišala.

rdkapica

Klavdiija  

član od: 14.2.2012

sporočila: 2

3. jun 2012 21:06

rdkapica je napisal/a:

čoko je napisal/a:

Ker se cvetovi jedo tudi ocvrti v testu, pa nihče ne umre od njih, bi rekla, da niso strupeni...

Bistvo je v toplotni obdelavi cvetov in s tem se uniči tisto, kat je strupeno - tako sem slišala.



rdkapica

no, prav to to me najbolj bega...da ne bi uničila vseh vitaminov sem jo pripravila na "hladen" način...mislim, da bom vse zlila preč, ker enostavno ne zaupam dovolj v pripravek, da bi ga lahko sploh komu ponudila...je pa zelo okusno...nežno roza in bogatega medenega okusa...

 

Klavdiija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti