Prigrizki za 100 ljudi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. maj 2012 14:05

Pri nas pa na meso, čebulo, jajčevce v sojini omaki in koruzo s curryjem. Sadje ostaja, sladice tudi, brezalkoholne pijače, z izjemo mineralne vode (se vezakaj je uporabna - da se z njo vino pokvari, zato je jaz ne pijem ...) pa tudi.

mamamia

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

30. maj 2012 14:23

no, pa še od nekoga, ki je dal skozi vsaj 20 kolon - kakor se pri nas tej radosti od požrtije reče (Vipavska dolina).

to nima nobene zveze s finostjo.

Na teh feštah je bilo v glavnem od 100-200 ljudi, ki seveda po milosti svoji pridejo in grejo. Predpostavljam, da je to takšna fešta.

Za jesti je bilo golaž in polenta, meso na žaru, pomfri - vedno se je vsega pojedlo, parkrat bovla (so bile doma breskve)- je tudi vsa šla, samo je precej dela s tem, pecivo -poje se vse pecivo, ki ima kremo, ostalo ostane. sadje - če so to češnje bodo vse pojedli, riževa, testeninska solata - več kot pol jo je ostalo.

Kakršnakoli kompliciranja na temo zavitkov, solat in malodrugačega je sprejeto pri ženski publiki, moški je pa isto kot če ne bi bilo.

važno je: 

da bo eden vrtel muziko,

da bo kakšna duša hrano na mizo dala,

da bodo imeli zadosti za pit

ma to je kar to.

Aljo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. maj 2012 15:29

In vse to je naša kepa11 naredila ...

mamamia

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

30. maj 2012 16:23

mamamia, še ne, mam pa zelooo dobre namene :)

kepa11

Mygrace

sporočila: 6506

30. maj 2012 16:44

Aljota sem razumela mal drugač, itak da

Ampak mamamia, vseeno hvala za prevod

 

                                                  

Mygrace

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. maj 2012 16:47

Mene nazarensko veseli, da ste tako verzirane v pogostitvah 100 in več ljudi.  Če bi potem križala nekaj topicov, v katerih se sprašuje, kaj se postreže, ko pirde tašča na obisk, pa kaj se naredi, ko pride 10 ljudi in koliko časa se kaj dela - potem vas, junakinj, ki pišete na plastične kozarce imena in kot iz šale sestavite sezname predjedi in glavnih jedi (brez seznama od mamamie)....vas zanesljivo ni med tistimi, ki postavljajo tovrstna vprašanja. What a relief, da je toliko verziranih gostiteljic.

Pa da kot iz šale veste, kako se vsa ta kozarčna oprema pripravi in kam se spravlja in kako se to transportira in koliko časa se potem to pospravlja? Potem vas bržas ni v tisti skupini kulinaričark, ki kupujejo pekače, ki ne grejo v pečico - ve ste verjetno vse iz tiste skupine, ki gredo take stvari kupovati z metri, tako kot je prav, ne?

 Punce, kapo dol. Jaz zmorem take vaje delati tam nekej do 30 ljudi, od tu naprej me pa logistično in v kapacitetah zmanjka.

Sem drugače precej pogumne sorte ampak nikoli ne bi v torek spraševala, kako se v soboto dela fešta za 100 ljudi in se zraven še posmehovala, ko bi me kdo malo logistično na kaj opomnil.

Tko je shvatio, shvatio je.

 

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

30. maj 2012 16:56

Hja, več skupin je, ja.... nimaš kej

 

Mygrace

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

30. maj 2012 17:59

Lepo je, če si mlad... Takrat pač ne vidiš pred seboj problemov, ampak ležerno načrtuješ najboljši žur. Fora je v tem, da ponavadi točno zaradi te ležernosti res rata...

Barbra

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. maj 2012 19:20

kepa11 je napisal/a:

Haha, ste me pa nasmejali za dobro jutro :)

8 verziranih natakarjev? Ojojoj... :)

Kotarca, ti si bolj pravilno predstavljaš. Namreč: nekoga imam določenega, da bo pekel na žaru. Urejeno. Potem pa bo par miz (v stilu pridi in si vzemi, ne pa za sedet in da te strežejo), na katerih bodo sklede in pladnji z dodatki. (ne bom vsega sama delala, sem zadolžila še par prijateljic) Zraven bo pa še kup plastičnih krožnikov, pribora in kozarcev, ter seveda servet (rimljanka). In to je to. Aja, pa nekaj pladnjev peciva, za to skrbita mama in bodoča tašča. Nihče ne pričakuje glamurozne zabave in na tem mestu niti ne bi bila primerna.

Hvala vsem za lepe želje...

Pa lep dan!

 



kepa11

Evo, tako se to dela tudi na naših kraških "k'luonah" (to je običaj, ko sovaščani in prijatelji ženinu/nevesti pred hišo postavijo nekakšen "porton" - torej portal, narejen iz brinja in okrašen z rožani, družina bodočega mladoporočenca pa vse te pridne delavce in ostale, ki pridejo zaželet srečo, pogosti. In potem kdo prinese še harmoniko pa kako trobento, pa hitro rata vaška žurka. Pri takih zadevah je bolj kot hrana pomembna pijača, tako je skoraj povsod.

In postrežba je tudi pri nas taka, kot jo načrtuje kepa11, torej "piknik pribor" in "postreži si sam".

In bodoča ženin in nevesta ponavadi ob izdatni pomoči prijateljev niti "nimata kaj delat" - vsaj, kar se strežbe in priprave hrane tisti večer tiče.

Enkrat sem kot "priložnostna natakarica" pomagala na k'luoni pri prijatelju, ki je v vasi in različnih društvih zelo priljubljen, pa še žlahte ima malo morje. Baje se je tisto noč tam zvrstilo skoraj 600 ljudi. Štirje možakarji so na roštiljih pekli meso, osem žensk pa nas je rezalo kruh, dolagalo slano pecivo na pladnje, skrbelo za plastični pribor, transport pijače, polne pladnje mesa in zelenjave na žaru, ki so romali na mizo in pač skrbelo, da so si vsi lahko sami postregli, kar so želeli. Mi, pomočniki, smo bili tam zato, da sta bodoča ženin in nevesta sproščeno nazdravljala in se zabavala z gosti.
Ne spomnim se, da bi kaj dosti hrane ostajalo, je pa moral ženinov bodoči tasz dvakrat po novih 100 litrov vina, to je pa res Pa da se je (začuda) spilo ogromne količine radenske, ker je bila zelo vroča poletna noč. Pa da sva z bodočim ženinom ob sedmih zjutraj na priložnostnem odru pela "Zoraaaa jeeee svanulaaaaa"

 

Kepa11, želim ti, da bi se imeli super in sproščeno zažurali, še zadnjič "ledig in fraj"

 

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. maj 2012 19:41

Meni se je zdel problem predvsem zato, ker avtorica teme v naslovu omenja prigrizke, potem pa prešalta na požrtijo do jutra. Halo! Zdaj se odloči ali eno ali drugo. NO, medtem je seveda pojasnila.

Se pa čisto strinjam z Vendelininim drugim postom. Fešto za 100 ljudi zorganiziram do najmanjše podrobnosti v enem dnevu (miže in v rikverc), samo kuhali bodo pa drugi. No ja, razen če je na meniju Pig pickin'.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti