Prigrizki za 100 ljudi

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

28. maj 2012 20:43

naredi različne prigrizke kot naprimer z francosko štruco, ki jo razrežeš na kose in obložiš z različnimi slamami, sirom, zelenjavo ki paše zraven...sej ni treba da je lih za vsakega vse...naredi nekaj tega...nekaj tega... se hitro nabere tega...na pladnje pa itak daš mešano...nekaj kruhkov, ali npr.kvašene rogljičke z različnimi nadevi, lahko tudi mini pice(ampak te bi morala narest kar na licu mesta,  če seveda imaš možnost, ker te niso nevem kaj dobri če so hladni...saj vemo kašna je hladna pica ;) ), v pršut ovito listnato testo(paličice), ... mogoče kakšen tatarski biftek in zraven popečene toaste....

nevem, če sem ti kaj veliko pomagala...malo še na netu poglej...zihr boš najdla še kakšno reč ki je tebi bolj všeč po okusu...

midva sva imela predporočno zabavo bolj podobno pikniku, kar je tudi nama in najinim prijateljem všeč...nismo tiste finice, ki nevejo kaj bi bolj zakomplicirali da bi izgledalo vse bolj načičkano... ;)

mojcazala

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

29. maj 2012 7:36

Uau, ste se pa razpisale :) Najprej hvala vsem za vse dobronamerne nasvete. Pa da še malo pokomentiram:

Vanja_v_ZDA: Si me slabo razumela; ne pridejo le na pijačo v smislu nekaj popit in domov, ampak predvsem kaj popit (zapit slovo od samskega stana). Predvidevam, da se bo zavleklo v jutro...

Balenka: hvala, nekaj takega sem imela v mislih.

motovilčica: sem že veliko naštetega prebrala, pregledala in tudi preizkusila. A zdaj rabim nekaj na hitro in v velikih količinah.

mišzmoke: točno tako, tudi listnato testo je super. Sem že imela v mislih kakšne "minipice"...

mamamia: vem, da me razumeš in hvalaaaa za vse ideje. Tiste slikice so res lepe, ampak imaš prav, to bo prišlo bolj v poštev za praznovanje kakšnega rojstnega dne, ko bo manj ljudi.

vesnuška: nikakor ne mislim delat sofisticiranega dogodka iz fantovščine/dekliščine, kamor se pridejo, grobo rečeno, samo napit

bannanna: nekaj takega, ja. Hvala.

čoko: mogoče pa res

mojcazala: dobre ideje, ampak ne želim med zabavo nič delat (se bojim da me bo čakalo "drugačno delo", ker nama prijatelji pripravljajo neumnosti...) Tako da želim imeti prej vse pripravljeno, na mizah in mir :) Sicer pa sva tudi midva bolj "na easy", pa najini prijatelji tudi. Tako da bodo čevapčiči prav super, hotela sem le še kakšno alternativo za zraven.

Uf, sem se razpisala. Punce super ste, še enkrat hvala za ekspresno hitro pomoč, zdaj moram le še izbrat, česa se bom lotila.

Lep dan vsem...

 

 

kepa11

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. maj 2012 8:08

Če boš imela žar - meni paše zraven tzatziki (poglej v bazo) in cvetačna solata (skuhaš cvetačo-ne sme razpasti, nanjo sesekljaš trdo kuhana jajca, streš česen, nasekljaš peteršilj, soliš, popraš, čez daš olivno olje in svetel balzamični kis).

 

Popravljam naknadno, ker sem se spomnila še ene odlične solate zraven žara: ješprenj skuhaš in na kockice narežeš papriko (jaz dam rada vse 3 barve, bolj je pisano, rajše mam  ), začiniš s poprom, soljo, bučnim oljem in jabolčnim kisom.



Začetnica

Sporočilo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 29. 2012 08:32

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. maj 2012 8:30

Aja pa čestitam v naprej za poroko - ne morem povedat kolko sem ti fauš.

 

Začetnica

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

29. maj 2012 8:42

Začetnica, odlična ideja, na tzatziki sem pa res pozabila. Gotovo bo na sporedu.

In hvala za čestitke...pa ne bit fouš, vse ob svojem času :)

Lep dan...

kepa11

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

29. maj 2012 10:28

yulchi, zgleda odlično, vendar tudi zamudno (vsak rogljiček posebej zavit...). Saj vem, ni noben problem, če imaš le par reči, a v našem primeru...vseeno hvala, vsekakor super recepti.

Sicer pa sem že naredila seznam (z veliko pomočjo vseh vaših nasvetov)

- na žaru se bo peklo čevapčiče, svinjski vrat, perutničke in hrenovke; zraven pa še bučke, melancane in papriko

- naredila bom polento z zelišči in feto in jo zrezala na za grižljaj velike koščke

- "riž na mrzlo" z zelenjavo

- grška solata

- testeninska solata

- sadno zelenjavna nabodala (v manjši verziji, na zobotrebcih)

- tzatziki

 

Poleg tega pa še precej peciva (to imata mama in bodoča tašča za nalogo, nekaj pa tudi jaz)

 

In to bo to, preprosto, a po našem okusu.

Še enkrat hvala in lep teden vsem...

kepa11

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. maj 2012 13:10

Ob tem "preprostem" meniju lahko komot samo še matičarja (in župnika) pokličete pa opravite zadevo. Boste prihranili ene stroške

Viva Meier

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. maj 2012 14:47

Meni je pa super, da kepa11 razmišlja v smeri, da bo fajn žurka, vse ostalo pa po liniji čim manjšega napora in na voljo čas, namenjen prijateljem. Pa če se ga vlijejo, al prepevajo, al se pa pogovarjajo ob prepečencu in generik gaudi, al pa z bedrco in kislo kumarico v roki.

Bravo kepa 11 in naj ti bo vedno lepo!

Ognjič

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

29. maj 2012 15:13

Aja, nisem vedela, da je fantovščina/dekliščina. Sem si predstavljala kako tisto zelo imenitno zadevo, ki jo vidiš v filmih, ko se en dan pred poroko naredi sprejem za svate...

Želim ti lepo praznovanje in srečo v zakonu!

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti