Prigrizki za 100 ljudi

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

tema odprta - 28. maj 2012 18:39 | ogledi: 20.424 | odgovori: 47

Pozdravljeni,

prosila bi vas za nasvet: konec tedna pripravljava z bodočim možem zabavo pred poroko za širši krog prijateljev (vsaj kakšnih 100). Ne bova pripravljala kakšnih "gurmanskih presežkov", saj je dejstvo, da pride večina na tako zabavo bolj kaj popit in nekajkrat nazdravit :) A na prazen želodec vseeno to ne gre, zato že imava določenega nekoga, ki bo pekel na žaru (čevapčičev in podobnega ne bo manjkalo). Vseeno pa bi rada zraven postregla še s čim drugim (poleg vloženih kumaric...). Najbolje takega, da se hitro naredi večjo količino in potem cel večer/noč čaka na lačne goste v skledah ali na pladnjih. Na misel mi pride le grška solata (ta bo skoraj zagotovo) in mogoče kakšna testeninska (ne vem ravno s čim...)

Lepo prosim za ideje :)

 

kepa11

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. maj 2012 18:55

Kepa11, iz tvojega zapisa se mi zdi, da sploh ne veš, v kaj se spravljaš. In to zato, ker najprej pišeš, da bodo prišli le na pijačo (nekaj za popit in nazdravit, kot praviš) kasneje v zapisu pa pišeš, da "potem (hrana) cel večer in noč čaka na lačne goste". Pridejo torej na kozarček in prigrizek ali računaš, da bodo tudi lačni? To sta dve popolnoma različni zadevi.

 

Zdaj čakam popravek prvega zapisa, kot se je že nekajkrat zgodilo, ko so člani spraševali za tovrstne nasvete.

 

 

Vanja

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

28. maj 2012 19:00

Ko sem praznovala abrahama, sem pripravila prigrizek za 80 ljudi. Odločila sem se za solate in namaze, poleg sem ponudila francoski kruh narezan na zelo tanke rezine. Tako sem pripravila po 3 sklede zelenjavno-sadne solate, riževe solate, mehiške, ješprenjeve, testeninske solate, mediteranske solate (pripomba - solat je bilo dovolj po pestrosti in po količini) ter namaze: iz prekajene ribe, tune, tatarski ter domače paštete. Bilo je raznovrstno, pestro, na svoj račun so prišli vegetarijanci in mesojedci.

Balenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. maj 2012 19:06

Balenka, ampak ti imaš nekaj kilometrine.

Vanja

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

28. maj 2012 19:17

Kepa11 jaz imam tudi občutek, da nimaš čisto izdelanega koncepta zabave. V naslovu pišeš o prigrizkih, nato omenjaš čevapčiče in hrano za celo noč.

Za začetek ti predlagam, da v iskalnik vtipkaš besede finger food, piknik in prigrizki (tri ločena iskanja). O vsem tem je bilo na kulinariki že ogromno napisanega, zato si najprej preberi tisto. Tam boš dobila ogromno idej, potem pa lahko tu naprej podebatiramo o količini in morda še kakšni jedi po tvojem okusu.

motovilčica

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. maj 2012 19:33

Meni se pa zdi, da je čisto jasno povedala, da pridejo sicer nazdravit, a ker prazna vreča ne stoji pokonci, bodo čevapčiči, zraven pa bi pasalo tudi kaj majhnega za grizljat.

Z listnatim testom se dela čudeže v takih primerih. Pojdi v iskalnik, odtipkaj listnato testo, odštej sladkor in izbiraj. Tudi pogače, mali raj za tako priložnost! Iskalnik bo rešitev, verjemi.

Pa Balenkin nasvet s solatami ne pozabi.

Veselo ohcet želim!

lp

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. maj 2012 19:37

Ma kakšen finger food neki za sto ljudi? Kdo bo pa delal vse tiste malenkosti, ki sodijo pod finger food?

In jaz sem kepo razumela tako,da bolj potrebuje kakšne nevsakdanje priloge za k žaru, da ne bo vedno isto, kar se lahko tudi kar tako prigrizne.

 

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. maj 2012 19:37

Iz zabave pred poroko raje ne delaj ''vaškega piknika'' s čevapčiči in kotlovino. Priporočam ti finger food, da bo dogodek bolj sofisticiran, kar se za zabavo, ki je uvod v poroko tudi spodobi.

 

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. maj 2012 20:25

ja, finger food je res lahko sofisticiran, samo kdo bo kepi to delal za sto ljudi? Delam finger food za 20 do 40 ljudi občasno, in vem, koliko dela je, da to narediš, da je sofisticirano (da verejtno ni zaseka, pašteta in kos zimske na kruhku, si verjento mislila?)

 

 

 

<Saj se najde, samo traja da se pripravi, razen teh grisinov, to itak no ff, gre pa hitro naredit (še hitreje se pa poje)

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. maj 2012 20:39

speci kakšne posebne kruhe: čebulni, z olivami, paradižnikov in ga pred pečenjem "nareži" na kocke, da se nato trga. spečeš lahko tudi maslene pogače, narediš namaze, solato z makaroni, tuno, koruzo. potem z rižem, papriko, pisano zelenjavo, iz ajdove kaše, paradižnik, mocarela in bazilika, lahko tudi krompirjeva majonezna solata s čebulo in kumarami. zabeliš lahko z majoneznimi jogurtovimi prelivi ali klasika kis in olje. http://www.kulinarika.net/zadetki.asp?splosno_besede=so http://www.kulinarika.net/zadetki.asp?splosno_besede=na

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

28. maj 2012 20:42

polnjena francoska štruca se hitro naredi, lahko stoji in pri nas vedno prva zmanjka...

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti