Koestlin oblati in čokoladna krema

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

tema odprta - 28. maj 2012 11:15 | ogledi: 11.883 | odgovori: 4

Pozdravljene!

Morda se še spomnite Koestlin tortnih oblatov v rumeni škatli na kateri je bila čokoladna torta.

Na tej škatli je bil recept za odlično čokoladno kremo. Sestrična nam jo je vedno naredila, na žalost, pa je pozabila recept za kremo.

Če ima katera ta recep, bi ga bila zelo vesela.

bios

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. maj 2012 12:51

Če se ne motim, to niso bili oblati za navadno čokoladno torto, ampak za doboš torto. Ker mi je bila krema tako všeč, sem enkrat, pred milijon leti, izrezala recept, za dobro mero pa ga še prepisala v zvezek z recepti:

3 cela jajca

15 dag sladkorja

rebro čokolade

Vse to kuhaš na pari, da se zgosti. Ohladiš. Ko se ohlaja, penasto umešaš 15 dag margarine in vmešaš ono čokoladno kremo, seveda ohlajeno (še na uho povem - jaz sem vedno dala več čokolade, navadno kar 2,5 reber).

lp

cervus

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

29. maj 2012 9:05

Pozdravljeni!

Elaphus hvala za odgovor. Začetnica , sestrična je mail že poslala, odgovora pa ni bilo.

Hvala obema.

bios

kuharski_mojster  

član od: 6.3.2022

sporočila: 8

17. dec 2022 15:14

Živjo

jaz že vrstolet uporabljam spodnji recept za oblate, ki je bil iz ene knjigice receptov, ampak ne vem katere

Narediš kremo iz pudinga, tako da skuhaš puding s polovično količino mleka od predpisanega. Jaz dam ponavadi 2 pudinga in pol litra mleka. Sicer stvar preferenc, ampak meni je najboljša krema iz Royal pudingov.Puding skuhaš brez sladkorja.

Ko je puding skuhan počakaš da se ohladi in nato v puding vmešaš cca 150-200 gramov masla ali margerine in 150 g sladkorja, ter z mešalnikom mešaš da postane gladka krema. Jaz dam maso v puding narezano na listeče ali majhne kocke, dokler je puding še dovolj mlačno topel, da se vse skupaj lazje stopi, ne sme bit pa puding topel ali vroč.

Nato z vodo ki ji dodaš rum premažeš oblate, in jih namažeš s to kremo. Jaz da le med 1 in 2 ter 2 in 3 oblatom kremo.

Z vodo + rum namažeš zgornjo plast vseh treh oblatov tudi vrhnjega. Vse skupaj daš nato v hladilnik in naj se hladi vsaj 12 ur. Šele na to bo tapravo. 

Jaz delam najraje z vanilnim pudingom, ali nardim kar 2 kreme s polovično dozo sestavin za vsako (čokoladno in vanilno).

Ko močite testo, previdno da ne pretiravate. Sicer pa po mojih izkušnjah boste 1x naredili, in boste sami dobili pravi občutek, drugičso lahko le še boljši.

Veliko užitkov ob sladkanju.

kuharski_mojster

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti