Marakuja

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

2. jun 2012 23:24

Pasijonka ali marakuja - ob posebnih priložnostih se jo da dobiti tudi v Intersparu ali Tušu. Tudi jaz sem jo že videla v Leclercu v MB, ampak kot so že vse napisale - saj za probat je, to sigurno, ampak se ne da primerjati s tistimi bližje ekvatorju. Se spomnim, da je bila v Keniji smešno poceni, kar pri nas sigurno ni.

V Avstraliji prodajajo v manjših konzervah kot neko pulpo ali nekaj podobnega (seveda od marakuje), pride prav za peciva. Je morda to že kje pri nas našel?

Pavlova z marakujo...mmm. :)

 

 

fotografka

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

3. jun 2012 0:58

fotografka, tudi tebi hvala. A bi znala morda tudi povedat, kdaj so te posebne priložnosti?

Ja, če bi šla v kenjijo bi pa bilo malo dražje se mi zdi . No, kakor koli, upam, da ne bom zamudila ponudbe tukaj, kadar bo kaj prispelo. Malo večji izbor trgovin že imam, tako, da jih bom pridno obiskovala...

sinička

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

4. jun 2012 23:10

Ne bi ti znala povedati kdaj imajo "posebne priložnosti", imajo pa včasih celo v letakih (reklamah) to obelodanjeno. Predlagam, da tudi to kaj prelistaš, vendar čez poletje slabo kaže, kolikor meni spomin dela.

Pol še edino moraš upati, ko se podajaš v nakup pri nas, da noter sploh bo kaj uporabnega, ker sem že dobila take precej izsušene marakuje. Sadež se prereže na pol in z žličko poje sredica, z malimi koščicami vred. In pri nas bo skoraj verjetno zelo kisla. :)

Če se spomnim in kje vidim, pa te obvestim.


Lp


ps: marakuja je meni najboljše tropsko sadje. Pa Rauch ima fajni marakujin sok (Lec*** in Muel***).   :)

fotografka

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

5. jun 2012 15:33

Odlično fotografka, hvala! Bi bila zelo vesela, da mi sporočiš, če jo boš slučajno kje zasledila

Sem gledala v sparu prav to in da dobijo decembra-januarja. Malo pozno je ;)

Mi je pa ena zelo prijazna prodajalka v Avstrijskem Hoferju povedala, da jih tam dobivajo kakih 2x na leto, enkrat od tega poleti.

Pa še to, če morda kko ve. Pri nam na primorskem tudi raste pasionka in daje sadeže. Kakšni okus pa imajo ti?

 

Lep pozdrav.

sinička

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

7. jun 2012 7:39

Pred 2 dnevi sem vidla v Mercatorju v Šiški (LJ) pasijonko oz. marakujo. Cena: 14,99€/kg.

 

fotografka

Airwave  

član od: 5.3.2013

sporočila: 1

5. mar 2013 18:33

Jaz je letos nisem nikjer opazil. Okus tukaj je pa nekaj drugega kot je jesti sadez v "domaci" dezeli :) Iz Avstralije sem prinesel marmelado iz marakuje. bila je 13€ ampak je resnicno božanska :)

Airwave

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

5. mar 2013 19:06

Januarja in decembra v Spar trgovini.

jaša

dinozzver  

član od: 9.11.2013

sporočila: 2

9. nov 2013 12:22

Ja, marakuj/pasijonk je več vrst. V sloveniji je nikoli nisem kupovala, ker me veliko eksotičnega sadja po kvaliteti in okusu (da cene ne omenjam), razočara. 

Ti prinesem kakšno iz španije, ko pridem naslednjič v slo :)

dinozzver

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti