Marakuja

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

tema odprta - 25. maj 2012 21:22 | ogledi: 33.960 | odgovori: 19

Ker sem jedla jogurt - marakuja in mi je bil tako dober, bi sedaj še sadež. Zanima me, če morda veste, kje bi ga lahko kupila. (Štajerski konec) Sem jo že iskala v Sparu in E.Leclercu. Tudi v Avstriji ga nisem našla.

sinička

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

25. maj 2012 21:47

sinicka, v E.Leclercu jo ponavadi imajo, vsaj v Ljubljani.

V ljubljanski poslovalnici jo imajo tam, kjer je tudi vse drugo eksotično sadje, na tistem pultu, kjer imajo tudi oreščke, maline, borovnice, ribez in kjer tehtajo sadje in zelenjavo.

Jaz sem jo kupila dvakrat in bila obakrat razočarana nad okusom, ki se ne more primerjati s tistim iz dežel, od koder sadje prihaja. Marakuja ali pasijonka tam ima pravzaprav precej neugleden videz, zrel sadež ima "zmečkano" lupino.

Cena pri nas je pa tudi

rosie

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

26. maj 2012 7:38

rosie, hvala za informacijo!

V MB sem vprašala prodajalko, pa je rekla, da je sploh nikoli niso imeli. Če bom pa šla kaj v LJ, pa bom pogledala tam. Čisto verjamem, da se okus razlikuje. Nisem še poskusila ne enega ne drugega .

 

 

sinička

Jabolk  

član od: 9.4.2012

sporočila: 29

30. maj 2012 20:12

Nasploh je kupovanje teh eksotičnih stvari pri nas precej slaba izkušnja. Najdeš komaj kaj, stane kot žafran, okus pa skoraj vedno razočara. Sploh če si kaj takšnega že poskusil na okolju, kjer raste.

No, da ne bom čisto off topic. Ko kupuješ marakujo pazi, da ni zelena, ker zadeva ne dozori doma.

Jabolk

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

30. maj 2012 20:18

sinicka, pa še kako so jo imeli. Sem jo dvakrat kupila, prvič sem se trudila jesti še nezrele sadeže, drugič pa sem mislila, da bodo dozorele na pultu, če jih pustim ... pa so splesnele in letele v koš. :) 

 

Imajo jih tudi v Metroju v Gradcu.

s0ncek*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. maj 2012 20:24

sinicka je napisal/a:

V MB sem vprašala prodajalko, pa je rekla, da je sploh nikoli niso imeli.

Si jo vprašala tudi za pasijonko? Tako ji pač rečemo slovensko.

rimljanka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. maj 2012 20:43

Jaz sem jo kupila v MB v Leclercu- razočarana nad okusom, kisla, le dišala je lepo. Nikoli več!

čoko

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

31. maj 2012 12:18

Lani sem kupila sadiko v Tuševi trgovini, a žal ni preživela zime. Poizkusi še ti, mogoče boš imela več sreče.

polalonca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. maj 2012 13:14

Kot so rekle predhodnice, v MB Leclercu so jo imeli, ker sem jo sama tam kupila.

mamamia

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

31. maj 2012 16:01

polalonca je napisal/a:

Lani sem kupila sadiko v Tuševi trgovini, a žal ni preživela zime. Poizkusi še ti, mogoče boš imela več sreče.



polalonca

Meni se zdi, da se pogovarjamo o dveh različnih sadežih in rastlinah.

Obe spadata v družino pasijonkovk, vendar ena (ta, ki jo omenja polalonca), uspeva v sredozemlju, tudi pri nas ob morju sem jo že videla, kot plezalko na pergoli. Ima plodove rumene barve, podobne so zrelim marelicam. vV Španiji npr.  se jih da kupiti v vsaki trgovini prav v tem času. Meni se okus ne zdi nič posebnega.

Druga, ta po kateri sprašuje sinicka, pa uspeva v tropskem oz. subtropskem podnebnem pasu.

Zrel sadež je temne barve, med rjavo, in vijolično, lupina je malce nagubana. Je se jo prerezano na pol, kot kivi npr., okus pa božanski.

rosie

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

1. jun 2012 6:59

Najlepša hvala vsem! Rimljanka, ne nisem vprašala po pasionki, bom pa ob naslednji priložnosti. 

Jabolk, sem brala prav to, kar opisuješ, zato obvezno naguban sadež, da se ne zgodi tako kot sOnčku.

 

Palalonca, a je bila res z užitnimi plodovi? Jaz imam eno, katera je izrecno za okras in tudi če bo tvorila plodove, ne bodo užitni...

rosie 

sinička

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti