Jajčni liker - elaphus

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

tema odprta - 12. jan 2004 20:47 | ogledi: 3.620 | odgovori: 6

Takole je potekalo v receptu Jajčni konjak:

AVTOR: elaphus Poslano - 3.4.2003 15:20:23

Bere se odlično - mislim, da mora biti zelo dobro - kaj pa salmonela?

LP

AVTOR: Rebeka Poslano - 4.4.2003 10:23:51

Jaz mislim, da se z alkoholom vse razkuži

AVTOR: elaphus Poslano - 4.4.2003 15:51:09

Na žalost ne.

LP

In to, kar sem takrat hotel odpisati, Vam pošiljam danes tu v forumu in ne pod receptom, kamor zagotovo ne sodi!:

»Zaradi zaskrbljenosti obiskovalke spletne strani o prisotnosti salmonele v jajčnem . konjaku, so na mojo prošnjo v pooblaščenem laboratoriju opravili preiskavo. Vzorec mojega jajčnega konjaka so namenoma okužili z bakterijo vrste Salmonella typhimurium in analiza je pokazala, da se salmonela v vzorcu ne razmnožuje in da se je število bakterij po desetih dneh znižalo iz 8x108CFU/ml na <10 cfu/ml, kar pomeni, da sestavine jajčnega konjaka delujejo zaviralno na rast salmonel!

Torej, jajčni konjak pijte z umitimi rokami!«.....

Lp!

Riko

Temo je spremenil(a) Riko dne 12. jan 2004 20:48:35

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2004 20:11

Od žalosti se mečem na zobe, ker tega, da sestavine jajčnega konjaka delujejo zaviralno na rast salmonel, nisem vedela pred letom in pol! Namesto štirinajstih dni bolnišnice bi si lahko vsak dan privoščila krepko dozo napitka! Mislim, da bi bilo mnogo prijetneje! LP P.s. Možganske vijuge mi delujejo pri nekaterih rečeh zelo počasi ali pa sploh ne - zakaj moramo jajčni konjak piti z umitimi rokami? cervus

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

15. jan 2004 8:22

Zanima me kje je tak laboratorij in koliko stane ena analiza? Kaj vse analizirajo? LP, Sonja

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

15. jan 2004 10:05

A zakaj je treba piti jajčni liker z umitimi rokami? Zato, ker je treba pri vsem, kar se tiče jajc uporabljati veliko mero higijene!

inka  

član od: 9.12.2003

sporočila: 32

15. jan 2004 17:26

Naredila sem jajčni liker in namesto 96 % alkohola uporabila domače žganje (3 dcl). Meni se zdi ful močno, verjetno da je to odvisno od šnopca. inka

juti  

član od: 19.9.2002

sporočila: 73

16. jan 2004 9:18

Tudi jaz sem naredila ta liker. Recept sem malo "prilagodila" in sicer sem enako kot inka uporabila domače žganje (tudi pribl. 3 dl), dodala malo več sladkorja in vanilija. Ker so me kljub pojasnilu avtorja recepta malo skrbela surova jajca, sem vso zadevo (brez alkohola) prekuhala, tako da se je malce zgostila. Rezultat: dober liker, ki je že začel izginjati, čeprav doma nismo ravno navdušeni nad žganimi pijačami. Sedaj se sprašujem samo še o obstojnosti (čeprav me glede na porabo verjetno ne rabi skrbeti, da bi se pokvaril ) - ga res lahko hranim neomejeno dolgo? lp, t.

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

16. jan 2004 12:56

Dobra ideja o kuhanju sestavin! Morda predvsem zaradi gostote. Kar se tiče bakterij pa se mi vprašanje kar samo poraja: Ali potem noben ne je več mehko kuhanih ali na oko spečenih jajc? Pa raznih krem, kjer so tudi sveži rumenjaki? Čeprav sem laik, mislim, da bi morali salmonelo "ubijati" s prekuhavanjem in ne le s pogrevanjem kot morda večina misli (jaca na oko npr.). Pa brez zamere! S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti