Posodica iz vlečenega testa

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

tema odprta - 22. maj 2012 16:09 | ogledi: 14.628 | odgovori: 13

Pred kratkim sem v tujini jedla salato servirano v posodici iz vlečenega testa. Bilo je več listov, mogoče položenih, čez neko narobe obrnjeno posodo in zapečeno. Če katera pozna postopek, ali je že to delala prosim za opis postopka.Je zelo estetsko in okusno

dididala

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

22. maj 2012 17:05

Ja to sem gledala je zadnjč delal Rudolf. Liske testa je polagal gar na narobe obnjen pekač za mafine.

Dal je ene tri plasti in vmes jih je namazal z maslom.

Videti je blo zelo enostavno.

irena66

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. maj 2012 9:50

Vanja, ti si prava mojstrica!

 

 

 

naor

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

23. maj 2012 14:24

Jaz pa delam posodice takole. Iz vlečenega testa izrežem kvadratke 10X10cm. En kvadrat na sredini čisto malo namažem z vodo, na vrh dam drugega zamaknjeno, potem si pripravim zamašek iz plute(lahko malo večji)

v karterega zapičim špilo in testo položim v zelo vročo mast ali olje ter takoj z zamaškom pritisnem testo skoraj do dna. Posoda z oljem naj bo manjša in v njej vsaj 10cm olja. Ko se testo zlato rumeno obarva vzamem ven in položim na papirnato servijeto.

Te posodice so lahko različno velike, primerne pa za kakšne priloge npr. hrenovo omako, zelenjavo, vinsko omako... Lahko so malo manjše in v njih daš sladke dobrote nap. kroglice rafaelo, rumove... Upam, da sem razložila dovolj jasno.

Drugače pa vprašajte, če katero zanima.

Andika68

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

23. maj 2012 19:56

To se pravi ti jih z palčko potiskaš navzdol sredino in istočasno oblikuješ velikost? Jaz sem narezala kvadratke, namazala z oljem in jih poveznila na narobe obrnjeno skodelco ter jih spekla v pečici. Lepo je zgledalo, vendar se je testo malo prilepilo, pa drobilo se je!

dididala

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

23. maj 2012 19:59

Paše to bi dodala, te v katerih je bila solata so bili zelo veliki, kot krožnik za juho.

dididala

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

24. maj 2012 15:01

Hvala ti, super predstavljeno, komaj čakam, da pridem domov, da poskusim. Gostilna je bila v Istanbulu!

dididala

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

23. mar 2013 12:31

Lep sobotni pozdrav iz morja :)

 

 imam NUJNO vprašanje - naredila bom posodice iz vlečenega testa (imam samo en poskus  in se mi zato ne sme ponesrečiti...) v pekaču za muffine. Zanima me samo ali je potrebno pred tem pekač namazat, pomokat, obložit s peki papirjem, ...?!!? Ali samo položim testo v luknje in dam v pečko?? HEELLP!

vanilia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti