V kakšni posodi kuhati golaž?

trtica  

član od: 19.9.2011

sporočila: 9

tema odprta - 22. maj 2012 12:25 | ogledi: 8.991 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

hočem skuhati večjo količino divjačinskega golaža. Imam posodo Eterna od Emo Celje, pa me zanima, kako skuhati golaž v tej posodi, ker sem že imela težavo s tem, da se je čebula prijela dna, pa potem tudi golaž.

Če ima kdo izkušnje s kuhanjem golaža v tej posodi, bi prosila za nasvet, ker imam namen pripraviti golaž že jutri,

 

lep dan vsem in hvala lepa za odgovore,

Milena

trtica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

22. maj 2012 12:28

Več ali manj delam golaž v črni "Emo" posodi in nikoli se mi ni sprejelo. Treba je imeti tapravo temperaturo in pridno mešat tako čebulo, kot potem golaž.

Verjetno imaš previsoko temperaturo. 

 

Pozdravček!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. maj 2012 12:32

Če ga pripravljam v kuhinji, ga v ekonom loncu, če pa zunaj, pa v kotličku. Nikdar se mi še ni prijel dna. Bi se strinjala z dragičko - previsoka temperatura. Saj ni treba, da na kalop vre, naj samo brca. Če se ti pa čebula mal prilima na dno, se ti bo odlimala, ko boš z vodo zalila.

lp

cervus

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

22. maj 2012 12:45

Vzemi si čas in obe roki za kuhanje, posoda ni toliko relevantna. Ker če boš zraven še telefonirala, brala mejle in morda pazila podmladek in ti bodo za mešanje ostali, v najboljšem primeru,  3je prsti se ti bo zažgalo na najkvalitetnejšem oh in sploh teflonu, če boš pa mešala, mešala, mešala in imela nižjo temperaturo, je pa skoraj gotovo, da lahko kuhaš na najstarejši in najbolj spraskani posodi pa bo vse ok.

Viva Meier

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. maj 2012 14:26

Ne vem, za kakšne količine gre - ampak če so dimenzije prave, se da golaž pripraviti v pečici. Popražiš čebulo in meso, dodaš začimbe, zaliješ in porineš v pečico ter nastaviš temperturo tako, da pokrito samo čisto na rahlo vre. Mešaš enkrat na uro ali pa še to ne, prijemlje se ne.

Sonja

trtica  

član od: 19.9.2011

sporočila: 9

23. maj 2012 11:41

Pozdravljeni,

golaž delam po vaših priporočilih, zaenkrat mi super uspeva, lepo počasi vre, čebulo sem dalj časa počasi pražila, upam, da bo vse ok.

Hvala lepa za nasvete, lep dan vsem še naprej!! :)

 

trtica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti