Vaša najljubša kuharska knjiga

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. jul 2004 14:06

Jaz pa imam kar nekaj kuharic, predvsem tematske (slovenska, grška, italijanska, kanapeji, sladice, torte, kruhi....) tako res lahko najdem vse... Drugače pa velikobrskam po kulinariki in drugih straneh z recepti npr. http://www.jamieoliver.com Lp Saša Sasa Aleksandra Venturini

Muca_Copatarica  

član od: 22.11.2015

sporočila: 6

22. nov 2015 16:33

Živjo

Prepozna kdo tole knjigo?

Muca_Copatarica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

22. nov 2015 16:51

Kuharica, Milena Matoh, Mira Šilc, Anica Šuštaršič- Mohorjeva družba Celje, redna knjižna zbirka za leto 1986.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. nov 2015 18:04

Ha, po enajstih letih obujena tema, pa celo opažam, da nisem nič prispevala ...

Ne vem, katera bi bila moj anajljubša kuharska knjiga, vsekakor med njimi ni, naj mi oprostijo oboževalke, Vendelinine in Nikolinine. Mi prerosto "ne "sedejo", ne vem zakaj ne, brez nekega razloga. Iz Felicite Kalinšek sem si zgolj prepisala nekaj zadev, in mi je bilo dovolj.

 

Za osonove prisegam na mojstra Ivačiča, pa na staro dobro Kuharsko enciklopedijo, ali kakšen srednješolski  učbenik, sicer so pa moje področje bolj kulinarike posameznih dežel ali specializirane kuharice. 

Seveda pa ima poseben prostor v mojem srcu moja prva kuharska knjiga, kupljena še v srednješolskih časih, v kateri sem res prebrala vse pomembne osnove, in sicer Nova velika kuharska knjiga (Roland Goeoeck), prevedena iz nemščine, letnik 1976. 

 

Iz zirke nad 220 knjig res težko izberem najljubšo, vsaka mi nekaj pomeni. 

mamamia

Muca_Copatarica  

član od: 22.11.2015

sporočila: 6

22. nov 2015 21:28

Trixi najlepša hvala za informacijo :)

Muca_Copatarica

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

23. nov 2015 8:32

Najljubša kuharska knjiga je Jaime Oliver Srečna kuhinja no to knjigo je nekoč davno tega prinesel miklavž še pokojna stara mama je bila živa in gledala njegovo kuhanje po tv ju ja to so lepi spomini .Od novejših mi je zanimiva knjiga kjer so recepti serije Razočarane gospodinje pa tudi ostale knjge niso slabe

bela120

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

24. nov 2015 13:57

Pri nas doma imamo celo polico kuharskih knjig, tematskih in splošnih, ki so se nabrale z leti, nekaj še iz kake prejšnje generacije. Zaenkrat jih pustim tam, kjer so, čeprav le še redkokdaj vzamem katero v roke. Morda se motim, a zdi se mi, da v času interneta postajajo klasične kuharske knjige manj aktualne, saj recepte veliko hitreje dobiš preko računalnika. Vsaj zame to velja. Lahko rečem, da še največ receptov za jedi, ki me zanimajo, dobim prav na tem portalu

situla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti