Vaša najljubša kuharska knjiga

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. jan 2004 16:46

Če imate radi italijansko kuhinjo, potem knjiga Orsini, Valentina: Sončna kuhinja : testenine, pizze in pogače zakon. Izšla je v Založbi Centralnega zavoda za napredek gospodinjstva, 1988.

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

27. jan 2004 19:09

meni pa je najljubša: 1. OSNOVNA KUHARIJA in 2. SODOBNA KUHARICA (1967), tako, da ni več tako sodobna, je pa v njej vse... od žabjih krakov, do zrezkov in vse vmes...res je super Lp, Mica maca Sporočilo je spremenil(a) Mica maca dne 27. jan 2004 19:10:11

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

28. jan 2004 7:07

Pozdravljeni ! Tudi jaz rada gledam Kochduell na Vox-u, medtem, ko mi hrvaška oddaja ni všeč. Glede kuharskih knjig pa mi je zelo všeč Sodobna vegetarijanska kuhinja, pa knjige Jamiea O. iz enih njegovih knjig sem naredila Čokoladne polžke - super, pa še čisto enostavno. LP

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

28. jan 2004 10:45

moja najljubša je Velika Slovenska kuharica ki je dopolnjena izdaja, tiste stare od sestre kalinškove. moja babica ima staro verzijo jaz pa novo, in potem dopolnjujemo, saj je v strai omenjena priprava kljunača, kako ubijemo želvo in še nekaj nevsakdanjih reči, ki jih danes sploh ne delamo več jasna petje medved

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

29. jan 2004 6:44

JACHA, ker nimam knjige Jamiea O., vas prosim za recept čokoladnih polžev . HVALA LP Marta

ireny  

član od: 4.1.2003

sporočila: 17

29. jan 2004 9:05

Ga. Marta! Napišite mi mail,pa vam pošljem Knjigo The naked chef 2,ki jo imam na računalniku. Mogoče so notri tudi čokoladni polžki (nisem utegnila preverit),drugače pa je to 122 strani zelo uporabnih receptov. Lp,Ireny

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

30. jan 2004 7:27

Ga Marta! Recept za čokoladne polžke. 1 kg ostre moke, 625ml mlačne vode, 30 kvasa, 30g sladkorja, 30g soli iz tega zamesimo testo, ki naj vzhaja. Ko vidno naraste, ga ponovno pregnetemo, razdelimo na dva dela in pustimo, da ponovno vzhaja. Nato testo razvaljamo 1/2 cm debelo in ga premažemo s stopljenim maslom. Potresemo ga z mletimi lešniki in naribano jedilno čokolado. Zvijemo v rulado in narežemo na 2 cm široke rezine. Zložimo jih v pomaščen pekač s "polžkom" navzgor. Pečemo pri 200°C 20 minut. Nadev: 200g masla, 200g prepraženih in zmletih ali sesekljanih lešnikov, 310g naribane ali sesekljane jedilne čokolade. P.S. Jaz polžke, ko jih zlagam v pekač, namažem z maslom, da gredo potem lažje narazen. Pa tudi za nadev oz. premaz ne porabim toliko sestavin. Dober tek! LP Maja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. feb 2004 13:57

Zraven Kulinarične Slovenije, ki je moj najpogostejši vir včasih pogledam tudi v knjigo 500 kuharskih receptov - Ilija Staničič - ima odlične recepte Lp Rebeka

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

5. feb 2004 21:57

Jaz sem poleg knjig, ki jih imam, tudi naročena na revijo Dober tek že več kot pet let - in mi je všeč, ker je povsod zraven barvna slika, tako, da si lažje predstavljam, kako kakšna stvar izgleda... Sicer je pa od osnovnih stvari pa naprej vse lepo opisano v učni knjigi za srednjo šolo - KUHARSTVO...pa še poceni je (jaz sem si jo kupila).. LP Nada Mitrič

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

9. feb 2004 15:13

1. Ultimate Italian Cooking (čudovito preprosti recepti) 2. Velika Družinska kuharska knjiga (Mary Berry) 3. 3 x Jamie Oliver (4. knjige še nimamo, baje je slabša) 4. Zdrava prehrana (iz iste založbe kot Mary Berry, nekaj celo podobnih stvari) 5. Pasta Bible Potem se najde še nekaj starih kuharic, kadar gremo enkrat na pol leta gledat, kako se naredi jota, šmorn ipd, te podatke pa kombiniram z internetom. Potem bi med ostalimi drobnejšimi zadevami kazalo omeniti še knjižico Štirje letni časi v vegetarijanski kuhinji, ki ima veliko izvirnih in okusnih zadev, a kaj ko je tako nekam nepregledno narejena in ima obupne fotografije. Poanto knjige vidim v res lepih fotografijah in prikazu vseh pomembnih korakov (to so predvsem knjige pod št. 1, 2 in 4). Dober recept ti poleg tega pove za alternative, nadomestke in kaj paše zraven. In jamijeve knjige so nekaj posebnega (če ti morda ne gre na živce njegov jezik oz. prevod Luke Novaka, ki je še malce bolj trendovski, no, meni je kul) ker res navduši že v uvodu in pri postopku pove, kaj je res važno, kaj pa lahko zimproviziraš. Sploh so te knjigice dobro branje samo po sebi, da dobiš občutek za hrano in kombiniranje, za našo hišo pa so bile v prvi vrsti žegen, da smo do sedaj delali prav in da niti slučajno ne dajem preveč zelišč v svoje jedi. Aja, pred knjigami mi ni bil znan, ker nimamo TV-ja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti