Vaša najljubša kuharska knjiga

barb  

član od: 20.11.2003

sporočila: 19

23. jan 2004 12:35

Mene pa pri "Kulinariki z Leonom" (Leon je namreč ta bradati kuhar) najbolj moti raba (ne)slovenščine v stilu "zdele bomo pa ta mesek narezal". Nekje sem tudi prebrala, da g. Leon zagovarja dejstvo, da brez dobrih sestavin v obilnih količinah ni dobrih jedi. Do sedaj pa me še ni zamikalo, da bi pripravila katero od jedi po njegovem receptu.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jan 2004 13:12

Sem ga samo enkrat gledala, me je minilo vse veselje.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. jan 2004 14:53

Ko smo ravno "bejbe" na kupu in ko ravno malo opravljamo. Meni se tudi Oliver zdi zelo nehigijeničen. Nobene zelenjave nikoli ne opere, drži pivovsko steklenico nato pa meša solato z rokami. Zadnjič je gostom ponudil juho iz enega krožnika. Ne vem če bi jedla, če bi mi kaj pripravil.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

23. jan 2004 15:47

Če se vrnemo h kuharskim knjigam... Največ uporabljam Osnovno kuharijo in Jamiea (Kuhinja do nazga). Leon tudi mene ne prepriča. Enostavno brezvezne jedi in kombinacije pa še on se mi zdi skrajno nesimpatičen... Se mi pa zdi Jamiejev pristop do kuhanja pozitiven, saj je s svojo preprostostjo in nekompliciranjem kuho približal širši množici in jo na nek način populariziral. Lepo se imejte! Darja

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

26. jan 2004 17:53

Tv kuhar Leon je očitno tudi izdal lastno kuharsko knjigo. Po mojih informacijah naj bi jo predstavil v sredo, 28.1. ob 18h v knjigarni Konzorcij. Če koga slučajno zanima ... LP, Monika.

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

27. jan 2004 10:24

Uporabljam eno staro knjigo od Ivačič-a 1952 leta, eno novo kuharsko enciklopedijo, recepte iz baze....velikokrat kombiniram vse kar se mi zdi primerno. "Jamie" ima zelo dobre ideje in njegove mešanice so dobre, kar se higiene tiče je pa tako, upoštevaš tisto kar je tebi všeč, te filme montirajo skupaj, mogoče je čisto jasno, da je treba oprati in niti tega ne dajo zraven na trak. LP! amadeja

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

27. jan 2004 10:28

Pozabila sem povedati, da tudi mene ne pritegne Leon, nič pametnega in izvirnega ne kuha ! LP! amadeja

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

27. jan 2004 11:53

Punce, jaz sem pa spekla potico po receptu od Leona, ki sem jo našla v reviji Tartuf. Tako okusne potice pa še ne! Drugače pa pokukam kdaj pa kdaj v šolsko kuharsko knjigo, ki jo uporabljajo v kuharski šoli. LP, PACKA

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

27. jan 2004 15:10

Packa in elaphus sta omenjali šolski kuharski knjigi. To knjigo lahko sedaj kupite (samo še do četrtka) v bolj luksuzni izdaji na vseh mestih, kjer prodajajo Nedeljca za borih 2.000 tolarjev - to je reklama za ta tednik. Pa vseeno, knjiga je super. Jaz sem si eno nabavila zase, eno pa sem kupila za prijateljico, kot darilo, saj je šla "na svoje". Kar pa se kuharjev na TV tiče ... Ali morda kdo gleda Kochduell na VOX-u? Licenca je ista kot so Kruške i jabuke na hrvaški TV, izvedba pa neprimerljivo boljša. Jaz jih prav rada pogledam. Kar pa se tiče umivanja zelenjave in podobnih zadev: pa kaj mora res biti vse prikazano, saj vemo, da je solato treba oprat!! Lenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2004 15:43

Res je super, naša mami si jo je tudi omislila, sem jo že zaplenila.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti