Vaša najljubša kuharska knjiga

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

19. jan 2004 12:52

Janja, oprosti, ampak nimam pojma. Bila je darilo od mame, ko sem šla na svoje. Lenka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

19. jan 2004 13:22

Živjo! Tudi jaz redko kuham po receptih, razen pri peki kakšnih delikatnih slaščic. Sicer pa uporabim recept le kot osnovno idejo, potem pa pustim domišljiji prosto pot. Imam kar nekaj kuharskih knjig, pa moram rečt da iz nobene še nisem uporabila več kot 5-10 receptov. Ogromno pa jih poberem iz čudovite revije Dober tek in kar nekaj iz "Kulinarične slovenije". Pozdravček!

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

20. jan 2004 11:30

Ja, Ivačič za najbolj osnovne jedi (hehe, tudi darilo mame, ko sem šla na svoje - knjiga je bila njena, mame že vedo ), Vandelina za ideje jedilnikov oz. preproste jedi malo drugače in pa cel kup Milinih posebnih izdaj - Božič, Velika noč, Testenine, Poletne testenine, Morska kuhinja, Lahka poletna kuhinja ipd. Tudi internet, predvsem KulSlo. Ja ja, pa tisto staro Dr.Oetker knjizico za sladice in pecivo imam tudi, tisto kjer je noter tisti kičast plastično svetleči se puding Royal prevrnjen iz modelčkov... Vesna

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. jan 2004 17:09

Najraje v roke vzamem kuharsko knjigo sestre Vandeline. Še posebno za kakšne domače skutne štrukle, žlikrofe razne žličnike itd. Imam pa tudi kuharsko knjigo Andreja Kuharja - je odlična za posebne priložnosti. Za novoletno večerjo sem naredila pečenko v poprovi skorjici, ki je bila odlična in sladico z imenom Jogurtova pena, večerja je bila kot v najboljši restavraciji. Pa da bom IN sem si kupila tudi J. Oliverja in sem zadnjič naredila kruh z zelišči in limono, ki je bil tako dober, da se niti ohladil ni tako hitro smo ga pojedli. Mislim da ni knjige, ki se ne bi dala pametno uporabiti. Pač malo improviziraš, saj vedno se ne da dobiti sestavin ki so navedene. Suzi

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

22. jan 2004 9:56

Sonja, "Zmeraj sestra Vendelina.Osnove dobre domače kuhinje" je izšla oktobra 2003. V prodaji je menda že ponatis, saj gre zelo dobro v promet. Tudi meni so všeč slovenske kuharice, saj v njih običajno ni kakšnih eksotičnih sestavin, ki jih ne poznam in se jih težko sploh kje dobi. Sicer pa meni veliko pomeni, da ima kuharska knjiga slike. Zlasti peciva in podobno. To me motivira, hkrati pa mi je lažje če vem, kako naj bi stvar na koncu izgledala. Tudi slikovni prikaz postopka je včasih pomemben. Verjetno so zato priljubljene tudi televizijske oddaje o kuhi ??! Kaj pa vam? Ivančič Monika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2004 10:57

Gregor Bakovič in Bojan Emeršič s kuharsko učiteljico Olgo v Čarih začimb na TV Slovenija sta bila po moje zakon. Še posebej, ko so vsi trije ustvarjali tradicionalne slovenske jedi.

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

22. jan 2004 14:25

Jaaa, to! Skoraj smo že pozabili na to oddajo s TV! Bila sta res dobra. Zanimivi so bili recepti. Škoda, da ni več te oddaje, ali vsaj podobne. Palma

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2004 14:35

Palma! Tukaj imaš link do vseh receptov, ki sta jih Grega in Bojan uspela spraviti v promet. Jaz sem jih veliko uprabila, začela sem pa kar s ta prvim - ajdovimi štruklji. Čau, Loni http://www.micom.si/page.htm

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. jan 2004 16:19

Čisto tako "baj d vej" ko ravno govorite o kulinariki na TV, kaj si pa mislite o tistem -trenutno ne vem kako mu je ime(Bradati kosmati)- ki kuha tudi v oddaji nedeljsko popoldne? Meni res ni všeč, kr misli da je neki J. Oliver in nameša svega in svašta, jah po moje ni kaj prida... Lep pozdrav! Anja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. jan 2004 11:43

Men se tudi zdi, da je en blefer. Toliko vina kalikor ga da on v jedi še nikjer nisem vidla. Tisto kar mu pa ostane pa itak spije. Nič čudnega da potem tako hvali svoje jedi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti