Herbarij

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

23. avg 2012 21:12

rimljanka je napisal/a:
Nak, večina mahov (jih pač ne nabereš po dolgotrajnem deževju) je suhih takoj.

Dopuščam možnost, da je to res. Moja izjava je temeljila na izkušnjah s terenskih vaj Biotehniške fakultete; višja sila vedno poskrbi za dež vsaj en dan prej, če že kar isti dan. Nas je 5 ur pralo kot cucke. Vse rastline so se nam sušile najmanj en mesec 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. avg 2012 7:18

666 je napisal/a:

 Nas je 5 ur pralo kot cucke. Vse rastline so se nam sušile najmanj en mesec 


Kaka logika pa je v tem? Saj rastline ne vpijajo dežja kot gobe (ok, mahovi so izvzeti, no )

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. avg 2012 8:30

666 je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:
Nak, večina mahov (jih pač ne nabereš po dolgotrajnem deževju) je suhih takoj.

Dopuščam možnost, da je to res. Moja izjava je temeljila na izkušnjah s terenskih vaj Biotehniške fakultete; višja sila vedno poskrbi za dež vsaj en dan prej, če že kar isti dan. Nas je 5 ur pralo kot cucke. Vse rastline so se nam sušile najmanj en mesec 



 

Tak odgovor rimljanki: "Dopuščam možnost ..." - to mi zveni tako kot da nekdo uči ptiča pet ....

mamamia

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

24. avg 2012 9:09

mamamia, imaš prav, hvala za opozorilo. Včasih pozabim, kako važen dejavnik sta v sporazumevanju ton in mimika, potem pa mi uspe napisati nekaj tako nerodnega, kakor je zgornji poskus samoironije


elaphus je napisal/a:

Kaka logika pa je v tem? Saj rastline ne vpijajo dežja kot gobe (ok, mahovi so izvzeti, no )

elaphus, tudi sam ne vem, ampak prav zares je bilo tako  Rastline z drugih terenskih dni so bile večinoma suhe po nekaj dneh, s tistega "poplavnega" pa so se nam dlje sušile in marsikakšna je tudi splesnela, pa smo prav enako vestno prelagali/menjavali papir. 

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 24. 2012 09:13

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. avg 2012 10:25

Ojej, no 666...mamamia ti je hotela povedat, da je to rimljankino poklicno področje že dolga leta in je tista "dopuščam možnost" malo smešna. Pa tudi elaphus je doma na tem področju.


Ognjič

Mygrace

sporočila: 6506

24. avg 2012 11:00

Jaz pa dopuščam možnost, da ne vemo vsi, kaj je kdo po poklicu.....

Mygrace

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

24. avg 2012 11:16

Off topic: Glede na to da je 666 študiral/a (?) na biotehniški fakulteti predvidevam da je študiral/a nekaj v zvezi z bilogijo,gozdarstvom,agronomijo ali pa zootehniko (ostale smeri ne delamo herbarijev) tako da jaz osebno predvidevam, da nekaj izkušenj s tega področja pa vseeno ima .



Roncolino

Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 24. 2012 11:17

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. avg 2012 11:21

Dopuščam možnost, da poleg tega dvojca z nekaj krmarji oz. odvetniki se tudi še najde kdo ki kaj ve .

hedonist

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

24. avg 2012 11:25

Očitno intenzivno stopam na žulje zadnje čase

Disclaimer: zgornji stavek je tudi sarkazem.

Ognjič, žal mi je, da sem pokvaril finto, kajti (četudi ne dopuščaš te možnosti) jaz vem, kaj sta elaphus in rimljanka.

Roncolino: najbolj prav bo "študira". Gozdarstvo. Fantek 
Danes je očitno dan za dopuščanje možnosti

hedonist, na teh forumih je tako ali tako težko povedati kar koli, ne da bi se ti bilo treba čez pet minut potem osebno (ne vsebinsko, osebno) zagovarjati. Jaz se ne pustim motiti

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 24. 2012 11:29

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. avg 2012 11:28

elaphus je napisal/a:

666 je napisal/a:

 Nas je 5 ur pralo kot cucke. Vse rastline so se nam sušile najmanj en mesec 

Kaka logika pa je v tem? Saj rastline ne vpijajo dežja kot gobe (ok, mahovi so izvzeti, no )

lp

cervus

Nimam diplome iz biologije, zato se lahko mirno naslanjam samo na  zdravo kmečko in vrtnarsko pamet (prednost ali izgovor, kakor hočete), ki mi  pravi, da rastline po dežju vseeno vsebujejo nekaj več vode. Elaphus, bi bilo za stehtat eno ovenelo lončnico pred in po zalivanju. Če nabiraš v dežju, se jih pa še od zunaj drži vlaga. Zato tudi zelišča za čaj nabiramo izključno ob suhih dneh in jih pred sušenjem ne smemo prati.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti