Seznam prehrambenih izdelkov s katerimi niste bili zadovoljni?

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

26. jun 2012 10:02

Ne, Rimljanka, to sigurno ni res, ker za to res skrbim za svoje rožice.

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

26. jun 2012 11:11

yulchi je napisal/a:

Joj, zdaj pa se še jaz javim. Sem kupila v trgovini borovničev čaj (v filter vrečkah) od Cedevite, in izmed vseh sestavin je not samo 0,1 % borovnic, pa 7 % borovničeve arome. Ostalo je hibiskus, jabolko, šipek...


In to naj bi bil borovničev čaj. Nesramnost pa taka



yulchi

 

"Borovničeva" frutabela ima podobno sestavo :)

 

Sem se spomnila še na merkator bio lešnike-enkrat sem jih kupila, ker so bolj poceni od navadnih in ugotovila, da ni za šparat pri tem



f0rk

Sporočilo je spremenil(a) f0rk dne 26. 2012 11:19

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. jun 2012 9:37

yulchi je napisal/a:

Sem kupila v trgovini borovničev čaj (v filter vrečkah) od Cedevite, in izmed vseh sestavin je not samo 0,1 % borovnic, pa 7 % borovničeve arome. Ostalo je hibiskus, jabolko, šipek...


yulchi

 

Pri tem (in podobnih) čaju je najbolj problematično to, da so na škatli narisane borovnice, v resnici pa glavna sestavina niso borovnice.

Ali ni tako, da embalaža ne sme biti zavajajoča: če so na sliki borovnice, potem mora izdelek vsebovati borovnice – pa ne samo v sledovih.

Hm, mogoče bi bilo dobro povprašati inšpektorat ali Zvezo potrošnikov Slovenije.

rdkapica

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

27. jun 2012 14:06

Ponavadi z malim tiskom piše nekako takole: priporočeno serviranje ali nekaj podobnega, se pravi, da ni to v škatli, ampak tako priporočajo, da serviraš.

Jutica

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

27. jun 2012 21:36

No bi rekla, da poanta borovničevega čaja ni, da ob šipkovem čaju serviram borovnice, ali da si jih celo sam anaberem in vržem v krop ampak kaj drugega. Prav tako ni BOROVNIČEVA frutabela zato, da bom zraven kupila še pest borovnic in jih ob tem zobala. Ta "predlog o serviranju" se uporablja v nekoliko drugačnem kontekstu, kolikor vem. Recimo pri kakem prepečencu, kjer je na pakiranju namazan s skuto in je pač "opozorjeno", da skuta ne pride v paketu. Pa kaka pašteta namazana na kruh, okrašena s cvetjem, kjer je za "posebne" ljudi razloženo, da šopek cvetja in štruca belega ne pride zraven v piksni. Če pa ima izdelek v svojem originalnem imenu neko sestavino pa mislim, da bi jo MORAL vsebovati v nekem razumnem procentu, kar se mi 0,00000x% ravno ne zdi.

Viva Meier

moderator1  

član od: 12.3.2010

sporočila: 38

10. jul 2012 13:13

Citiram Cilino obvestilo:

...obveščam, da sem danes pri najboljšem sosedu opazila sladkor njihove znamke, ki ga ne pakira Agragold. Na embalaži piše, da ga dobavlja Pfeifer & Langen d.o.o. iz Ormoža. Na prvi pogled izgleda lepo sipek, kako se bo obnesel, bom videla čez čas. Kupila sem ga, ker tudi sama z zadnjimi dobavami od Agragolda nisem bila zadovoljna. Tisti, ki je bil pakiran 30.5. letos, se je čudno zgrudil, kot da bi bil vlažen.

Cila



rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. jul 2012 13:22

Koliko specifična tema o kvaliteti kristalnega sladkorja sodi v temo vsesplošnega kritiziranja izdelkov?

 

rimljanka

marijajak  

član od: 13.12.2009

sporočila: 116

10. jul 2012 13:40

Leclerc sadni sirup v pločevinki. Po okusu se uvršča na častno prvo mesto med najbolj ogabnimi okusi, kar sem jih kdaj poizkusila.

marijajak

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

10. jul 2012 14:11

Kisla smetana iz Lidla - ogabna.

Večina zelenjave in sadja v Hoferju, vse je popolnoma brez okusa in ima vonj po fajhtnem. Imajo pa zelo dobre  papirne kuhinjske brisače (po 6 kosov v enem paketu, trenutno so v akciji po 1,99 EUR/paket).

Piščanji kosi v Leclercu (ne pakirani ampak vzeti pri mesarju), prinesla domov in zavrgla, ker so smrdeli, sicer pa kupujem meso v Leclercu vendar že pakiranega. Ribe kupujem v večini primerov samo še v Leclercu, nič več na tržnici. Kvaliteta zelo dobra, da o cenah sploh ne govorim, tudi trikrat ceneje kot na tržnici.   

V Mercator pa praktično ne stopim več, ker je čisto vse ampak res čistvo vse, dražje kot v drugih trogovinah.

     

leandros

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

11. jul 2012 15:29

Viva Meier je napisal/a:

No bi rekla, da poanta borovničevega čaja ni, da ob šipkovem čaju serviram borovnice, ali da si jih celo sam anaberem in vržem v krop ampak kaj drugega. Prav tako ni BOROVNIČEVA frutabela zato, da bom zraven kupila še pest borovnic in jih ob tem zobala. Ta "predlog o serviranju" se uporablja v nekoliko drugačnem kontekstu, kolikor vem. Recimo pri kakem prepečencu, kjer je na pakiranju namazan s skuto in je pač "opozorjeno", da skuta ne pride v paketu. Pa kaka pašteta namazana na kruh, okrašena s cvetjem, kjer je za "posebne" ljudi razloženo, da šopek cvetja in štruca belega ne pride zraven v piksni. Če pa ima izdelek v svojem originalnem imenu neko sestavino pa mislim, da bi jo MORAL vsebovati v nekem razumnem procentu, kar se mi 0,00000x% ravno ne zdi.



Viva Meier

 

Se strinjam, moja napaka, sem prehitro prebrala vse skupaj in potem pišem bedarije

 

 

Jutica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti