rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17444

15. nov 2012 10:39

MBrando je napisal/a:

Nikakor ne uspem najti podatkov za škrob, da bi videl kaj vsebuje.

Mene so v šoli učili, da je škrob iz v procesu kondenzacije povezanih molekul glukoze, ob tem nastajanju škroba se izloča voda. Škrob je torej iz škroba.

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 543

15. nov 2012 10:52

Škrob je enostanvno samo čisti škrob, naravni polisaharid, ki ga dobijo s posebnimi tehnikami mokrega mletja, izpiranja in sušenja iz žit, gomoljev in korenin nekaterih rastlin. Tisto kar v trgovinah prodajajo je ponavadi koruzni ali krompirjev, kje se najde tudi tapiokin. V moki pa je poleg škroba še vse ostalo kar je pač v zrnju in niso s kakšnimi posebnimi postopki izločili.

trac

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9216

15. nov 2012 12:40

Če ni svetla omaka, se zelo lepo zgosti, če dodam žlico kakava v prahu. Pa tudi nasekljan posušen paradižnik lepo zgošča.

Pri smetanovi omaki je stvar težko preveč redka, se pa zna zadeva malo grudičiti, če je smetana zavrela. V tem primeru dodam en trikotnik topljenega sira in premešam in je stvar rešena.

Vendelina jr.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. nov 2012 13:06

Vandelina: Kot moja mama ja, kar se tiče trikotnega sira.
Za kakav pa res prvič slišim. Je pa res, da v repo ne bo pasal :D

mamamia: ja, to sem že slišal ja, da lahko daš kroglico masla zraven. Pa tudi krompir,čebula in pasirana zelenjava reši zadeve.
Ne, moka mi nasploh ne odgovarja v teh omakah. Niti podmeti ali prežganke. Tisto malo kar jo občasno pojem v kruhu in pecivih pa mi ne dela težav.

Iščem druge opcije ja. A tudi okoli GUSTINA sem prebral sedaj dovolj, da e v bistvu podoben šmoren kot moka.
Bom dalje iskal in tuhtal :D

Drugače pa se da tudi z ovsenimi kosmiči. Moram naslednjič probat.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7508

15. nov 2012 13:12

Vendelina, je dragiMBrando, VENDELINA!

naor

MBrando  

15. nov 2012 13:29

SORRY VENDELINA, sooooooory

Hvala NAOR 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. nov 2012 13:29

Repe mislim da ne moreš drugače kot z moko. Vendar jaz jo jem tudi brez podmeta. Samo skuhano, se mi ne zdi problem. Drugače pa je najboljša zgostitev dolgo vretje, da skoraj vsa tekočina povre :D in smetana. mmm

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

15. nov 2012 13:50

Jaz repe z ničimer ne zgoščam. Vode dodam toliko, da jo pokrije, pustim vreti kakšnih 15 minut, na koncu pa dodam fino razmešano kiso smetano. Mi je všeč takšna.

zeta

MBrando  

15. nov 2012 14:00

zeta: Tako sem tudi sam storil! 

bannanna:tudi to je res ja. Hotel sem se le približati čarobni repi moje mame, a kot že večkrat ugotovljeno, bo le-ta, kot veliko drugih zadev, ostala v njeni domeni. No, se pa bom občasno pri njej pregrešil. Pa bo ravno tako fino.
Aja, bannanna, da se tudi prav fajn zgostit z mletim lanenin semenom. Le toliko prej je treba primešat smetani, da se napnejo. Pa še dodatno je dobro za zdravje.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 543

15. nov 2012 14:09

Eni dajo v omako tudi fige.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Nagradna anketa

Ali bi melaso kupili in uporabili za naravno slajenje, kuhanje in peko?

Število odgovorov:

O POKROVITELJU »
O NAGRADAH »
POGOJI SODELOVANJA »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkVenturini
MOJ vrttedyka
malo za hecrajko0028
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti