Tartufi...

golajbes  

član od: 10.5.2012

sporočila: 2

tema odprta - 10. maj 2012 19:06 | ogledi: 20.053 | odgovori: 7

prosim če mi lahko kdo sporoči kje lahko kupim gomoljko(tartufa)..hvala

golajbes

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. maj 2012 20:25

V kozarčku ga dobiš tudi v Slo,v bolje založenih trgovinah, ima Zigante tudi svoje police ponekod.

mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

10. maj 2012 22:04

Jaz sveže tartufe kupim v Metroju In Merkurju (Celovec), vendar jih včasih tudi ni na zalogi. Sem pa dobila črne, nekajkrat pa sem naletela tudi na bele. Zamrznjene pa je Zigante prodajal tudi v eni majhni prodajalnici poleg Agrarije v Luciji pri Portorožu. Žal pa ne vem, če tam še ima prodajalno.

kača

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. maj 2012 7:10

Sem pozabila napisat , da ima Zigante trgovino na Vanganelski v Kopru.

Bernarda

Jabolk  

član od: 9.4.2012

sporočila: 29

11. maj 2012 14:39

Zigantejeve bi morali imeti v vseh večjih supermarketih. Vsaj v LJ jih dobiš brez težav. Je pa malo brezveze ker imajo samo njihove tartufe, sigurno bi se našel še kakšen dobavitelj in naredil vsaj malo konkurence na policah.

Jabolk

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. nov 2015 19:18

Ker je ravnokar (do konca novembra) sezona belih tartufov in ker imate Istro tako rekoč za vogalom, toplo priporočam en izlet v Livade z obiskom restavracije Konoba Dolina, kjer pripravijo izvrstne sveže, domače fužije s tartufi. Ena porcija (dovolj za dve osebi, če mene kdo vpraša) pride približno 12 Evrov, s tem, da s tartufi niti približno ne šparajo. V NY se dobi porcija za ne manj kot $50 in preko $100. 

Jaz sem se v tej konobi močno zabavala s tem, "kako v restavraciji spoznaš Slovenca" . :)

 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. nov 2015 11:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ker je ravnokar (do konca novembra) sezona belih tartufov in ker imate Istro tako rekoč za vogalom, toplo priporočam en izlet v Livade z obiskom restavracije Konoba Dolina, kjer pripravijo izvrstne sveže, domače fužije s tartufi. Ena porcija (dovolj za dve osebi, če mene kdo vpraša) pride približno 12 Evrov, s tem, da s tartufi niti približno ne šparajo. V NY se dobi porcija za ne manj kot $50 in preko $100. 

Jaz sem se v tej konobi močno zabavala s tem, "kako v restavraciji spoznaš Slovenca" . :)

 



Vanja

 

Res je sezona belih tartufov na vrhuncu, ampak brez panike, saj traja od sredine oktobra vse do konca januarja.

Kjerkoli si jih boste privoščili, na naši ali hrvaški strani pa izberite restavracijo kjer so gomolji razstavljeni in vam jih pri mizi stehtajo in naribajo na vašo jed.

Da ne boste vir zabave prisotnim, ko se boste navduševali nad porcijami, zabeljenimi z tartufovim oljem in črnimi tartufi.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti