Prosim za recepte za kruh v avtomatu

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. feb 2005 21:24

Jaz sem delala enkrat poizkus s parjenjem moke - delala sem po istem receptu 2 koruzna kruha (z nekaj bele moke, seveda), naredila enako velike štručke iz testa iz poparjene moke in iz nepoparjene in jih hkrati pekla v krušni peči. Nikomur od testnih osebkov nisem povedala, katera je katera, dokler se niso odločili, katera jim je bolj všeč. Izkazalo se je, da je bil vsem bolj všeč kruh iz poparjene moke. Torej kadar imate recept, kjer je veliko koruzne moke glede na belo, se jo splača poparit, pri razmerju 1:4, pa je tudi jaz nikoli ne, se ne splača komplicirat, ker pride tudi tako čisto dober:) Veri

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

8. nov 2005 18:25

Mene pa zanima, če je že kdo poizkusil namesto kvasa dodati sodo bikarbono in speči v avtomatu za peko kruha? In koliko bi bilo pametno dodati sode bikarbone na 500g moke? McBobo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. nov 2005 12:11

McBobo, delala sem že Irski "soda bread", to je kruh, kjer je namesto kvasa soda in tako ni treba vzhajat. Je fino za takrat ko ni časa za vzhajanje in se res mudi:) Sicer pa je en recept zanj tudi v bazi, sama sem sicer delal po drugem, pa saj ni bistvenih razlik... delala sem ga na roke, ti pa garanitriram,d a bi ratal tudi v avtomatu - samo daj na hitri program, da en boš čakal na vzhajanje.saj se da v avtomatu spečt tudi biskvite, itd tako da bi moralo it. Samo jaz bi vseeno pekla rajši na programu za kruh, ker doseže višjo temperaturo, sladki programi majo malo nižjo temperaturo, kar za kruh ni tako fajn. za pol kile moke daj cca 1 ravno žličko sode bikarbone- Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti