Prosim za recepte za kruh v avtomatu

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2005 11:32

Veri bom naredila akcijo in probala zrihtat ker bi tudi sama rada spet prisla do njih. Mikser je pa tisti star, najmanj 30 let po moji oceni in je cisto navaden. Malo je pocen da curlja ce hocem miksat kaj tekocega, za zrnje je pa super. Mislim pa, da je bilo o mlinckih ze kar nekaj govora. Ce ima katera cas naj pogleda stare forume. Je pa vsekakor bolje dat se tistih par tisocakov in kupis tistega ki se kosmici. lp Vesna Vesna Milek Recko

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

27. jan 2005 16:05

Ne spomnim se, da bi kje zasledila kakšen recept za sladek kruh. Ga je katera že naredila? Moji otroci so se spomnili, da bi pa sedaj, ko smo sprobali že toliko vrst kruha, lahko spekla nekaj sladkega "za zjutraj". barbara

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. jan 2005 8:19

Veri, glede mlinov. Vprašala sem direktno pri uvoznikih - Šmarje pri Jelšah in Šmartno pri Litiji (tam je 69.000). Točne nazive imam v službi, ker sem se "diskretno" vpričo sodelavcev zanimala zanje. Kmalu imam namreč rojstni dan. Trenutno pa negujem virozo, zato sem doma. Ti sporočim drug teden. LP Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. jan 2005 10:14

Kristy, hvala! Se priporočam! Sploh če najdeš kej še cenejšega:) Reca, ta tvoj mikser pa moram prit pogledat! Moj nima nobenih teh namenov z zrnjem... Barbara, v kruhomatu lahko spečeš katerokoli sladko kvašeno testo, samo na max. količine pazi, da ne bo šlo čez! Če je v receptu še pecilni, daj še manj testa, ker bo še bolj vzhajalo (saj mogoče res težim s tem, ampak vedno je vse na meji, da gre čez...), lahko delaš not tudi tiste 10-dnevne kruhe - kruh veselih palčkov, vatikanski ali kruh prijateljstva - je že na forumu, enkrat daleč nazaj... Če te kaka konkretna sladica zanima pa povej! Lahko narediš pinco, božični kruh, kaj s kandiranim sadjem,... Veri

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

28. jan 2005 10:50

Pa sem ga spekla! Sladek kruh namreč. Hotela sem speči pinco, pa ni uspelo. Vseeno je bilo dobro, samo malo preveč zapečen je bil, ker sem zaspala vmes in me je šele pisk iz aparata zbudil. Dala sem na program št. 8, tu pa je čas peke malo predolg. Naslednjič ga bom zamesila na 9 in potem dala pečt na 12, pa bo. Sicer pa tudi temu kruhku (razen preveč zapečene skorjice) prav nič ni manjkalo in ga že ni več. Veri, meni kvas noče vzhajat kot tebi. Prej ne, kot ja....zato ni straha, da bi šlo čez posodo. No, ponavadi pride lepo pod rob posode in naredi kapico, da kruh zgleda višji. Včasih ostane cm pod robom, pa me to ne moti. Glavno,da je kruh dober. barbara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. jan 2005 11:36

Veri, kar izvoli, pridi pa ti pokazem. Torej, Kenwood ima tudi program za pecenje sladkih kruhov. Ne segreje tako mosno kar je pomembno predvsem zaradi sladkorja. Preberi navodila. Dela pa na programu 8 in pece samo 50 minut. Vse ostalo je gnetenje in vzhajanje. Vesna Vesna Milek Recko

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

28. jan 2005 16:35

Reca, saj v Kenwoodu sem spekla to skladko varianto, pa je za to vrsto kruha 50 min vseeno preveč. Drugič ga bom prej izklopila, ali pa tako kot sem zgoraj napisala, da mi ne bo treba dežurat. barbara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. jan 2005 21:31

Nisem se nikoli pekla sladkega kruha tako da ne vem. Po katerem receptu si pa delala in kako ti je vzhajalo? Ti je naredil kapico? Vesna Vesna Milek Recko

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

28. jan 2005 22:12

Glede mlinov: Koliko so pa v tisti pekarni v Grosupljem? Ne vem kako se imenujejo, mogoče Krejan?? Enkrat sem gledala na tv, da poleg bio kruhov prodajajo tudi mlinčke. Pa običajno so na ljubljanski tržnici.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. jan 2005 14:46

Nekaj se je že pisalo o drožeh,zdaj bom pa še jaz nekaj prepisala iz knjige letnika 1952. Domače droži:Ko si umesil-a hlebe,postrgaj malo testo,oblikuj hlebec ter ga na traku osuši.Pred peko ga namoči v mrzlo vodo in razmočenega uporabljaj.Za 10 kg moke potrebuješ približno 250 do 300g posušenih domačih droži.Če postane testo že kislo,zakvasi z vinskimi drožmi ali nadomesti del domačih s kvasom. Vinske droži:Drobno zmleto proseno ali koruzno moko umesi v jeseni s kipečim vinskim moštom v precej krepko testo in oblikuj v majhne hlebčke.Zloži jih na desko ter posuši v topli senci ali topli sobi.Večkrat jih obrni,da se enakomerno osuše.Suhe shrani na suhem prostoru.Uporabljaj jih kakor domače droži. Kako hraniš kvas za dalj časa.Sveži tovarniški kvas razdrobi z 2 x količino moke ter ga pretlači skozi gosto sito na papir.Posuši ga v topli senci ter dobro posušenega hrani v zaprti stekleni posodi.Pred uporabo ga nekaj ur prej namoči z nekaj žlicami vode in razmočenega zmešaj z oslajeno toplo tekočino da vzhaja. Mleta moka na nastavek gnetilnika Bosch je odlična,sploh ker je sveže mleta in topla. Lep kuharski pozdrav! Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti