Prosim za recepte za kruh v avtomatu

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

24. jan 2005 15:32

Mi pa smo včeraj delali kruh po receptu iz 2 strani tega foruma od ajetam, ki je z jogurtom. Mislim, da bomo sedaj še delali samo tega, ker je res božanski. Zelo priporočam Rebeka

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

25. jan 2005 6:42

Naredila sem Ajdov kruh z orehi, po Recinem receptu, dala sem le več orehov (7 žlic) in ni bilo nič preveč, kvasa sem dala 2,5 dag (kocka od žita) in mi je super dobro ratalo. Zanima me le (to se mi vedno dogaja, ne glede na vrsto kruha), da ni vedno kompakten ampak rahlo drobljiv, pečem pa na ta hitrem programu, Clartronic.....kakšna ideja? Hvala in lp Kira

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 10:26

Hoj! Včeraj sem naredila polnozrnati kruh s kefirjem (nič vode, samo kefir), orehi in semeni - njam:) 330 - 340 ml kefirja 1/2 kg polnozrnate moke 1,5 žličke sladkorja 1,25 žličke soli 8 g kvasa (jaz moram dat ful manj kvasa, ker mi vse preveč vzhaja - vi dajte normalno, 20 g) 4 žlice zmešanih nasekljanih orehov, sezama, mandljev in lešnikov 1,5 žlice medu Program za velik polnozrnat kruh (št. 5 na Kenwoodu). Fantu je bil ta do zdaj najbolj všeč! Je zelo sočen in se nič ne drobi, recept je iz mojega zeljnika, mi je ostalo malo oreškov od baklave... Kira, daj mogoče malenkost več vode... Če koga zanima, kako je z vzhajanjem, bilo je boljše, še vedno je vzhajal malenkost preveč... Reca, kaj misliš, a naj kvas kar izpustim?;) Droži se delajo. Danes naredim še svetle:) Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 25. jan 2005 10:52:22

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

25. jan 2005 12:21

Veri, napisala si 4 žlice semen, predvidevam da se jih da lahko več, glede na recept pri ajdovem kruhu piše 3, jaz sem dala 7 žlic, pa ni bilo nič prevec da ni prevec na redko bom ta vikend naredila po tvojem receptu, vsak viken naredim kak nov kruhek...mmmmmm je dober, posebno ce je se malo topel lp Kira

TanjaR  

član od: 7.7.2004

sporočila: 63

25. jan 2005 15:28

Kar se tiče kruha za osebe s celiakijo, smo tudi pri nas kupili aparat za peko kruha ravno zaradi sestre, ki ima celiakijo, in smo zelo zadovoljni. Sedaj ima vedno svež kruh iz mešanice moke, ki se kupi posebej za celiakijo. TanjaR

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2005 15:53

Veri, mislim, da bo brez kvasa bolj klavrno. Daj ga le toliko za vzorec pa bos videla. Kaj se pa najbolj bojis pri kvasu, to da ti bo slo cez rob ali ti okus ne odgovarja. Meni namrec tudi zelo vzhaja ampak nam ta okus odgovarja. Res pa je, da nam je bil z drozmi najbolj dober. Vesna Vesna Milek Recko

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

25. jan 2005 16:04

Reca, naredila sem "tvoj" kruh s paradizniki, crnimi olivami in malo origana. Se noben kruh mi ni tako ratal, pa ze kar nekaj casa uporabljam kruhopeka - recepte iz originalne knjizice (Princess). Edino kupole ni naredil - ampak to sploh nismo opazili. Res super! bom se kaj tvojega probala. Hvala lp Masa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 16:21

kira, semen je seveda lahko več, moje žlice se vedno zeloooo zvrhane in tudi mi mamo radi bolj semenast kruh... Reca, saj tisto za brez kvasa sem se hecala - zato tisti smškoti zraven. Kvasa se nič ne bojim, okus mi je super, ampak vzhaja mi toliko, da se bojim da bi šlo čez, pa še udere se potem in nima lepe kapice Saj se spomniš, ko sem delala po tvojem receptu z manj ko 20 g kvasa na pol kile moke, mi je vzhajalo na hitrem programu čez rob in potem hvalabogu med peko malo skup padel, ker sicer bi se razlil čez - tega pa nočem... Za vzorec ga dam že zdaj - si predstavljaš, kako malo svežega kvasa je 8 g... Nič, danes ga dam še manj... Z droži ima drugačen okus in meni je oboje všeč, itak so različne droži in kislo testo in ferment, pa da vsako malo svoj okus:) mamo idej za celo življenje pa pol!:) Veri

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. jan 2005 19:11

No tako. Ste me babe tako sprovocirale, da sem ga kupila - aparatek seveda. IN MI JE RATALO ŽE PRVIČ. Zdaj pečem že drugo rundo, seveda zahvaljujoč vsem nasvetom, ki sem jih seveda upoštevala. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2005 22:00

Da ne bojo slovenske pekarne propadle. Ce ga pri nas slucajno kdaj kaj ostane hitro v drobtine z njim ali pa kruhovi cmoki. Ampak to je bolj redko ker vsega sproti pohrustamo. Ko pridem h tasci je pa spet domaca peka in sploh vec ne vemo kaksen okus ima tisti iz stacune. Veri saj ti pravim, probaj samo z drozmi. Pa ves kaj me se zanima. Ali das sladkor zraven ali ne. Probaj brez pa bos videla. Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti