Prosim za recepte za kruh v avtomatu

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. jan 2005 11:03

Kruh, ki ga delaš v avtomatu, rabi več tekočine kot če ga delaš na roke. Tudi ni problem, da bi se razlezel, saj se speče v modelu, torej pogumno, samo mallo več vode, sicer ne more dobro zmesit. Nekateri pravijo, da tudi več sladkorja ali kvasa, ne vem, meni vedno vse preveč vzhaja... Če delam na roke, lahko pogledam in pač hitreje delam dalje, program je pa program... Čebulni kruh bom naredila za fantovega očeta, ker ostali nismo največji ljubitelji čebule:) Reca, a ti delaš vedno v razmerju 4:1, vse kruhe, si kdaj probala druga razmerja, da bi bil kruh manj bel? Se ni obneslo? Kaj pa testo: katero lahko delaš not? Samo kvašeno ali tudi za rezance, vlečeno,...? Veri

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

19. jan 2005 11:03

Aha, torej ni treba komplicirat okrog tega. To me zanima zato, ker ne vem, a je potem treba zmanjšat količino moke, če dodajaš semena ali druge dodatke. Se pravi narediš normalen kruh (po nekem receptu), na koncu ali ob znaku (pisk) pa dodaš še ostale sestavine? Dana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. jan 2005 11:16

Če so semena cela in ne zmleta, ni treba nič spreminjat razmerij. Če so zmleta, pa bojo popila malo tekočine in je fajn to prilagodit (ali več tekočine ali manj moke) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jan 2005 11:36

Jaz vedbo dajem cela semena, ce pa delam ovsen kruh pa ovsene kosmice dam namesto moke. Se pravi 4:1. in na te 50 dag moke vedno dam 330mll tekocine. Ni vazno kaj: mleko, voda, jajce, krompirjevka, ciabatto.... Kar se pa tice mesenja sem delala testo za pizzo, buhteljne, potico, za rezance sem pa probala par dni nazaj pa ni slo. Mislim, da bi bil malce problem tudi z vlecenim. Nisem se probala. Biskvitov in marmelade nisem se delala in tudi ne mislim. Taka rec se mi zdi mnogo boljsa iz pecice. Kar se oblike tice mislim. Zdajle trenutno pecem kruh s suhimi paradizniki. V posodo sem dala vse in na vrh se narezane suhe paradiznike iz olivnega olja jasno. Disi omamno, ko bom probala pa sporocim kakcen bo. Se mi ze cedijo sline in spet bo en kup kandidatov za krajcek. Se bom morala kar zagrebst. Veri, mene tudi velikokrat daje radovednost kaj se dogaja pod pokrovomin ga zelo velikokrat odpiram. Do danes mi testo se nikoli ni padlo skupaj. Vedno vzhaja in je strasno lep za pogledat ko ga stresem na resetko. lp Vesna Vesna Milek Recko

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

19. jan 2005 11:46

O super. Ravno takega sem jaz hotela danes speči. Pa doma imamo posušene paradižnike, mislim, da Etine in bi bilo res krasno ga naredit. Zelo bi bila vesela točnih količin, če boš imela čas. Hvala ti že vnaprej :) Dana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jan 2005 13:03

Zelo, zelo doooobro. Takole sem naredila: V posodo sem dala zlicko soli in 330 mll navadne vode iz pipe. Na to sem nasula 50 dag bele moke, dodala malo sladkorja in 2 dag svezega kvasa. Potem sem narezala kar nekaj paradiznikov. Tako recimo za 3 zlice. Vkljucila hitri program in ko je koncal podaljsala peko za 20 min. Naslednjic bom dodala se malo divjega origana pa mogoce se kako crno olivo. Narezano jasno. Zdajle je krajcek ze lepo na varnem v mojem zelodcu. Selo je bil dober. Probaj. lp Vesna Vesna Milek Recko

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

19. jan 2005 13:11

Zdravo! No pa se vračam. Mi je nekaj zaštekal računalnik - je Jernej že zrihtal. Bila sem čisto odrezana od informacij. Ker sem tudi sama ponosna lastnica novega aparata, si še ne upam eksperimentirat preveč. Sem zadnjič delala z ovsenimi kosmiči, pa mi je "dol padel". Moji pa hočejo jest - in to navaden kruh. Glede ponozrnatega je pa tako - delala sem po hitrem programu, dodala več kot pol moke iz celega pšeničnega zrna (iz domačega mlina) ter ostalo moko 1100. Bil je zelo dober. Delala sem pa po receptu, kjer se doda jogurt.. Zanima me pa za koruzni kruh. Ali je potrebno moko poparit, ali ne? LP Tina

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

19. jan 2005 13:48

No, pa sem le probala. Zdajle se peče ajdov z orehi. Dala sem 350 g bele in 150 g ajdove moke, 330 ml vode, žličko soli, malo olivnega olja, žlico sladkorja in polovico vrečke kvasa, potem sem pa dala gor še 3 pesti narezanih orehov. Dala sem na hitri program in upam, da bo uspelo :) Hvala, Vesna za vsa navodila. Naslednjič bom naredila še tega s paradižniki, pa ne vem, a naj zraven dam čebulo ali ne. Najbrž bom tako kot ti kakšno olivo pa recimo italijanske začimbe. Torej mi ni treba komplicirati s prirejanjem količin? Pač po nekem ustaljenem receptu s pol kg moke in 330 ml vode, potem pa lahko čez vse dodatke? Dana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jan 2005 16:02

Hvala Maja, ampak meni po prilozenik receptih nastane samo polenta. Morala sem sama nastudirat kako iin kaj. Jaz nobene moke ne poparim. Vse stresem na tekocino lepo suho. Vedno dajem v razmerju 4:1. Lahko malo preizkusas ampak meni je bil ves kruh prevec zbit ce sem poiskusala kaj drugace. Sicer pa je to stvar okusa. Pa nikoli se nisem uporabila suhega kvasa. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti