Prosim za recepte za kruh v avtomatu

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

21. jan 2004 18:21

A ima kdo slučajno recept za kakšen res dober polnozrnat kruh? da je v njem vse mogoče - ogromno različnih vrst semen. Nekšen stoletni kruh, ampak še boljši :) Po dolgem času sem končno dobila možnost uporabe kruhomata. Juhu! Aja, pa še za sadni kruh me zanima...pa nekje na TV sem videla, da so delali kruh, v katerega so dali suhe paradižnike in olive. Izgledalo je odlično... Torej, se priporočam za recepte Dana

zenelb  

član od: 17.1.2005

sporočila: 2

17. jan 2005 20:26

Zivjo! A ima kdo kakšne receptke za kej bolj ekzoticnega? Npr 1. Ajdov z orehi 2. kaj zeliscnega 3. kej tazga mnjami pac zenelb

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

17. jan 2005 20:29

Veri je postala expert za kruhe (med drugim, ker je odlicna kuharica). Veri, kje si???? julia

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

18. jan 2005 7:45

Na začetku sem tudi jaz imela probleme z upadanjem kruha v zadnji fazi. Potem pa sem na tem forumu našla recept (avtorja se ne spomnim) in sedaj pečem le še po tem receptu: 1 navadni jogurt 220 ml vode olivno olje, sol, sladkor 500 g moke (običajno dam 400 g polnozrnate pšenične in 100 g polnozrnate pirine moke) 3/4 vrečke suhega kvasa semena (neoluščen sezam, lan, sončnična semena) Pečem zmeraj na programu Normal in kruh mi zmeraj uspe. Poskusila sem že na hitrem programu, vendar mi kruh nikoli ni uspel.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jan 2005 12:55

Veri je mela včeraj predavanja do ponoči, se pa vrača:) Hm, kar se tiče receptov za avtomat seveda veselo experimentiram in je vse kar dobro, ampak ni pe še perfektno - navadno manjka ta prava oblika, zato sem zaenkrat še skromno tiho:) Ampak bo kmalu in takrat dobite kak drugačen recept:) Zenelb, ajdov kruh z orehi najdeš v bazi pod mešani ajdov kruh, se mi zdi. Jaz sem ga delala na roke in je bil zelooo dober, sem pa dala vsaj 2x več orehov, mislim da celo 3x toliko. V avtomatu ga še nisem naredila, ker mi je zmanjkalo ajdove moke in pridem vedno prepozno domov, da bi šla v trgovino... Zeliščni kruh ni problem, enstavno vrži not še zelišča/začimbe po svojem okusu. Jaz sem naredila predvčerajšnjim začinjen graham kruh: 310 ml vode 500 g graham moke 1 žlico medu 2 žlički sladkorja 1 žličko soli 1 paketek suhega kvasa (7 g) 1 žlico majarona 1 žlico začimb za žar Ta je bil zelo dober, čeprav sem ga pekla v modelčkih in samo testo zameslia v avtomatu. Zato sem potem dodala še moke, ko sem drugič meslia na roke. Drugič je vzjajal v modelčkih, namazala sem ga še z mlekom in posula z ovsenimi kosmiči. Ima pa zelo močen okus, mirno ga lahko ješ samega in če ti je toliko začimb preveč, daj pač manj. Fantom se je zelo dopadel. Edino polnjeni kruhki so mu delali konkurenco - tega ne moreš naredit na avtomat. Oz,. čakite malo, ideja, sprobam danes zvečer, če bi lahko naredila nekaj podobnega. Če rata, povem:) DanaS, lahko probaš zgornji recept in mu v zadnji fazi - po pisku primešaš še razno semenje: 2 žlici sončničnih, 1 žlico bučnih semen, 2 žlici ovsenega rižeka (oves, ki ni v kosmičih), 1-3 žlice ovsenih kosmičev,... Potem sem nekaj experimentirala s koruznim kruhom s poletno in mlekom v prahu, pa še ni čisto to, kar bi rada. Okus je v redu, ampak sem dala veliko več kor. moke kot bele in je bil nizek... Bom naštuditrala! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. jan 2005 14:39

Se mi zdi, da pri teh stvareh rabi clovek veliko domisljije in prave jedce, da se jim na kilah ne pozna. Pa seveda voljo do pisanja tukaj, kar se pa meni ne da prav vedno. Veri, probajte cebulnega. Tako omamno disi, da bi clovek kar vonj jedel. Ajdovega z orehi sem delala tudi jaz na programu za francoski kruh (3,5 ure) in ta je na sliki poleg mojega recepta za kruh iz avtomata. Meni le ajdova moka ni toliko po volji in raje delam iz pirine in rzene. Zadnjic sem piro prav lepo zmlela na cisto navaden miksar. lp Vesna Vesna Milek Recko

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

18. jan 2005 20:35

A potem to delaš po čisto navadnem receptu, le da vse sestavine daješ v avtomat (pač po pravem zaporedju)? Npr. tale ajdov kruh z orehi bi res probala, ker imam doma domačo ajdovo moko... Dana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. jan 2005 23:37

Jaz naredim tako, da dam v posodo sol, nato dam 330 mll vode in nanjo vsujem 40 dag bele moke in 10 dag ajdove. Malo poravnam, dodam malo sladkorja in svezega kvasa, ter 3 pesti (oz. po zelji) orehov. Vkljucim aparat in pustim da spece. Pecenega stresem na mrezo, pokrijem in pustim da se malo ohladi. Po tem principu delam vse. V bazi imas moj recept pod ostale jedi. Takrat se mi je namrec mudilo ker je bilo toliko dilem Ker sem bila cisto nova in ker je hceri po vsej verjetnosti cisto slucajno uspel tak kruh sem prevec hitela in ni pristal pod pravo rubriko.Ce bi vedela bi ga dala pod kruhe, tako pa.... Zdaj se mi pa ne da vec na dolgo in siroko razpredat ker nimam casa. Imam pa aparat in mesanice testa cisto nastudirane. Od potic, do vseh vrst kruha. Pa veliko uzitka pri peki. Vesna Vesna Milek Recko

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

19. jan 2005 8:36

A orehe dodaš že kar na začetku? Ne počakaš na pisk? Če se ti bo ljubilo, bi te prosila še za recept za kruh s suhimi paradižniki ali pa čebulni kruh. Ne upam kar na lastno pest, ker nimam popolnoma NIČ izkušenj s tem aparatom. Hvala ti in lp! Dana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jan 2005 10:44

Dam na hitro peko in vse dam naenkrat notri. Na vrhu moke dam pa orehe ali pa sprazeno cebulo, ali pa posusene-narezane-paradiznike. Lahko das kar se ti zahoce. Vkljucis program in pocakas da je kruh pecen. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti