Kava za hujšanje?

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

tema odprta - 9. maj 2012 10:07 | ogledi: 10.584 | odgovori: 17

Zanima me, če kdo uporablja tako imenovane kave, ki naj bi pripomogle k izgubi kilogramov? Razne slim in fit, fitness kava... Je notri manj sladkorja?

Lila Roza

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. maj 2012 10:24

Ena moja znanka je pila neko zeleno kavo za hujšanje. Najbolj ji je pomagala pri izgubi kilogramov, ko je tisto spila, potem pa šla peš v hrib eno uro. Ko je ostala brez službe in posledično brez denarja, je ugotovila, da enako zaleže, če ima zavitek kave druge znamke v žepu in gre v hrib. Baje je prihranila dobrih 20 evrov.

Upam, da ti ta zapis kaj pomaga, če tudi je iz "druge roke".

 

Ognjič

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

9. maj 2012 10:25

Tu ne gre za sladkor. Pri Fitness kavi (tako je predstavljeno na internetu) so kavi dodana zelišča, začimbe.., ki naj bi zagotovili več antioksidantov in zmanjšali nihanja energije. Po mojem je pa bistvo kofein, ki vpliva na metabolizem. S temi zelenimi kavami (zelena, ker se jo ne praži), pa je bilo v zadnjem času kar nekaj 'afer', da so vsebovale preveč strupenih snovi.

 Po mojem pa vse to spada v kategorijo 'čudežnih napitkov' in iskanja krajših poti ter zapravljanja denarja. Vse reklame nas bombardirajo s t.i. revolucionarnimi odkritji, predstavlja jih XY zdravnik, zraven je navedenih še nekaj slavnih oseb, ki ne more brez njih,... prav poceni pa tudi niso.

trac

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

9. maj 2012 11:53

Od kdaj so pa kave sladke po naturi?? Moja žblj znamka iz Hoferja nima nič sladkorja, če ga ne dodam sama in se ergo super obnese v kombinaciji tenisic ob hoji v hrib - program "prenehanje širjenja v horizontalo".Cena neki 40 centov na 10 dag, se pravi za 20e mi ta tretma drži celo leto.

Sicer me pa razsvetlite kar se tiče kav z manj sladkorja, mogoče pa kaj zamujam. 

Viva Meier

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

9. maj 2012 14:53

Viva Meier je napisal/a:

Od kdaj so pa kave sladke po naturi?? Moja žblj znamka iz Hoferja nima nič sladkorja, če ga ne dodam sama in se ergo super obnese v kombinaciji tenisic ob hoji v hrib - program "prenehanje širjenja v horizontalo".Cena neki 40 centov na 10 dag, se pravi za 20e mi ta tretma drži celo leto.

Sicer me pa razsvetlite kar se tiče kav z manj sladkorja, mogoče pa kaj zamujam. 



Viva Meier

 

Instant kave so že sladkane, te razne fit varijante so večinoma instant, za to sprašujem! Iščem neko alternativo, ki naj nebi bila preveč sladka in sprejemljivega okusa, ker turške kave ne maram. Se mi ne gre za hujšanje, ampak za neko "bolj" zdravo različico.

Lila Roza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. maj 2012 15:11

No, ni res, da so vse instant kave sladkane, obstajajo tudi nesladkane.

rimljanka

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

9. maj 2012 15:14

Ali ni tudi navadna instant kava brez sladkorja? Ne tisti razni cappucini itd., ki pridejo v posameznih vrečkah, ampak tista kava, ki je ponavadi v steklenem kozarčku s pokrovom na navoj (Jacobs, Nescafe ...).

Kalpana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. maj 2012 8:12

No, saj jaz tudi ne maram turške kave, pa čisto komot preživim S tisto iz kafetjere, v ta veliki šalci s kapučino peno in brez cukra. Se pa dobi tudi kapučino prah brez dodanega sladkorja, no, ima seveda zraven že tiste, ki se "skrivajo" pod drugimi imeni. Čperav zame to ni niti približek kavi. Mislim na raznorazne prašek varianta kave.

Si pa z veseljem od časa do časa privoščim kapučino v prahu, družinsko pakiranje, tistega, kateremu sladkor dodaš po želji.  Tako kot Viva Meier, se oskrbujem v Hoferju... Za malo denarcev veliko veselja.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. maj 2012 16:16

Kakršna koli je že, zame kava brez dobre mere sladkorja ni kava. Vem, vem, nimam pojma o pravem užitku ob grenkem espressu, ampak kaj morem ... Pristanem le na rjavi sladkor namesto belega, in do dve polni čajni žlički sladkorja na dve zvrhani žlički kave in 2,5 l vode.

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. maj 2012 16:53

Če litre spremenimo v decilitre, je užitek za mamamio popoln. Ali pa sem jaz kaj zamešala????

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti