Goveje srce v omaki

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

tema odprta - 10. jan 2004 16:56 | ogledi: 25.794 | odgovori: 7

Dobila sem goveje srce, a ga žal ne znam pripraviti. Če ima kdo recept naj ga mi prosim pošlje.

LP- Santina

Irena Likar

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

10. jan 2004 18:21

Oj, goveje srce lahko ocvreš. Podušiš ga z zelenjavo kot govejo juhco. Potem ga pustiš v tej paci, da se ohladi. Nato pa narežeš na debele rezine in jih dunajsko paniraš ter ocvreš. Lahko ga pa popražiš tako, da ga potreseš z vseh strani z moko, nato pa popečeš na kockah slanine in daš v drugo posodo. Nato popražiš še ostalo zelenjavo - jušno in 1 čebulo. Vse skupaj zmešaš s srcem in dodaš še pelate, timijan,majaron, lovor in vodo. Počasi pražiš in čez pol ure dodaš še malce vinčka. Šele ko je kuhano začiniš s soljo in poprom. Hm, zakomplicirano, kajne:)Naj ti uspe...LP Tanja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. jan 2004 18:42

Moja mama je včasih pripravljala goveje srce v omaki in spomnim se, da smo ga imeli vsi zelo radi. Zdaj jaz ne jem mesa in mama tega ne pripravlja več, med drugim tudi zaradi panike v zvezi z norimi kravami... Menda je srce v omaki delala po tem receptu iz knjige Praktična kuharica Pavle Zakonjšek-Žagar: TELEČJE SRCE PO OGRSKO Očiščeno goveje srce podrgneš s strokom česna, posoliš in pretakneš s prekajeno slanino. Srce dušiš v pokriti kozici na maščobi skupaj s peteršiljevo korenino, malo korenja, zeleno (gomolj), lovorovim lističem, malo majarona in neškropljeno limonino lupino. Če želiš, lahko dodaš na trakove narezano zeleno papriko. Dušiš toliko časa, da se srce zmehča. Nato v nekaj žlic kisle smetane vmešaš malo sladke paprike, vliješ na srce in pustiš, da še nekaj minut vre v tej omaki. Nato postrežeš. Mi smo to jed običajno jedli s pire krompirjem, lahko pa zraven ponudiš tudi kaj drugega. Pa dober tek! Lp, maja

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

11. jan 2004 12:08

Pri nas doma pripravljamo srce v omaki malo drugače. Srrce razrežem na nekaj velikih kosov, mu odstranim krvne strdke in ga skuham z obilico jušne zelenjave, kakor bi kuhala govejo juho. Kuhanega narežem na lističe. V ponvi na mščobi dušim čebulo, nariban korenček, peteršiljevo korenino, da zarumeni. Malo pomokam, pomešam, zalijem z juho v kateri se je kuhal srček in pokuham. Začinim z malo popra, malo limonine lupinice, naribano kislo kumarico. V to omako vložim na lističe narezan srček in še malo pokuham. Po želji začinim z vinom ali s kisom od kislih kumaric. Poleg največkrat jemo kruhove cmoke. Lep pozdrav, dober tek in prijazno leto 2004 želim Katja

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

11. jan 2004 17:24

Mi pa najraje papcamo mlečno "srčkovo" juho, sicer pa je v juhi kuhano srce dobro tudi namesto govedine - s hrenom in krompirjem. Lahko pa se ga popraži na čebuli, začini in skuha skupaj s pelati v omakco - kot jetrca v omaki. Za moje pojme je to odlično meso! Ziva

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

12. jan 2004 11:02

Mene pa zanima, kakšna je juhca, v kateri se je kuhalo srce - ali je uporabna kot goveja za zakuhat nudelčke. LP

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

26. jan 2004 17:09

Vsem res najlepša hvala za recepte. Irena Likar

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

27. jan 2004 16:17

Joj, šele zdaj sem videla...:) Torej... juhca je mlečna, tako da se je s kruhom (ali brez). Ziva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti